Encyklopedia

Pętla autobusowa Smolęcin

dodane przez man

Pętla autobusowa „Smolęcin” położona jest we wsi o tej samej nazwie, znajdującej się w gminie Kołbaskowo.

zdjęcie
MAN w oczekiwaniu na powrót bocianów do Smolęcina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Zespół przystankowy składa się z dwóch przystanków położonych nieopodal siebie w przeciwnych kierunkach. Jeden z nich – bliżej wlotu od strony Barnisława, znajdujący się w sąsiedztwie ruin kościoła, stanowi przystanek końcowy dla linii 243 w kierunku Szczecina, a także pełni funkcję przystanku pośredniego dla kursów wariantowo przedłużonych do pętli „Kołbaskowo”.

Drugi z przystanków położony naprzeciwko około 100 metrów dalej, znajdujący się na głównej ulicy Smolęcina przy drodze z Kołbaskowa, użytkowany jest wyłącznie w dni powszednie przez dwa wariantowe kursy powrotne linii 243 z Kołbaskowa.

Autobusy po wymianie pasażerów (często bez żadnej przerwy) udają się w kierunku Karwowa, gdzie kontynuują kurs powrotny w stronę Szczecina.

Oba przystanki wyposażone są w zielone, przeszklone wiaty pasażerskie, a także słupki przystankowe z rozkładem jazdy oraz śmietniki.

W ramach komunikacji miejskiej na zlecenie ZDiTM, pętla „Smolęcin” użytkowana jest przez miejskie autobusy począwszy od 1 lutego 2014 roku.

Obecnie, na pętli swój przystanek końcowy ma wyłącznie dzienna linia 243 w kierunku placu Kościuszki.

na podstawie wiedzy własnej: man