Forum

Pierwszy szczeciński skład KT4Dt wreszcie doczekał się...

zdjęcie
Pierwszy szczeciński skład KT4Dt wreszcie doczekał się służby liniowej
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Czy ktoś z Was może wie kiedy TATRY wyjadą na linię nr 7?? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi kiedy i o której.
daniel04 napisał(a):

> Czy ktoś z Was może wie kiedy TATRY wyjadą na linię nr > 7?? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi kiedy i o której.

A skąd my mamy to wiedzieć? Spytaj w MZK...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

RoGaL napisał(a):

> daniel04 napisał(a):

> > Czy ktoś z Was może wie kiedy TATRY wyjadą na linię nr > > 7?? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi kiedy i o której. > > A skąd my mamy to wiedzieć? Spytaj w MZK...

Jakoś wiedzieliście, że na 8 mają wyjechać Tatry.To pomyślałem może ze i to wiecie
daniel04 napisał(a):

> Jakoś wiedzieliście, że na 8 mają wyjechać Tatry. To > pomyślałem może ze i to wiecie

Spokojnie. Wiemy co nieco, ale nie z dużym wyprzedzeniem. Także jeszcze nie potrafimy powiedziec kiedy na 7 będą. Ale zaglądaj częściej to może coś się da zrobic. :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> daniel04 napisał(a):

> > Jakoś wiedzieliście, że na 8 mają wyjechać Tatry. To > > pomyślałem może ze i to wiecie > > Spokojnie. Wiemy co nieco, ale nie z dużym wyprzedzeniem. Także > jeszcze nie potrafimy powiedziec kiedy na 7 będą. Ale zaglądaj > częściej to może coś się da zrobic. :)

Dzięki za odpowiedź. Obawiam się że już częściej niż kilka czy kilkanaście razy na dzień nie da rady zaglądać tutaj.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Jacek

Witam. Wie ktoś może czy wagony wyjadą dziś na trasę i w jakich godzinach?

wysłane przez Pepe 235

Jacek napisał(a):

> Witam. > Wie ktoś może czy wagony wyjadą dziś na trasę i w jakich > godzinach?

Już jeżdżą na siódemce. Jak długo będą tego nie wiem. :)

wysłane przez Jacek

man751 napisał(a):

> Już jeżdżą na siódemce. Jak długo będą tego nie wiem. > :)

Ok. Dzięki :)

wysłane przez leks 17

Jacek napisał(a):

> Witam. > Wie ktoś może czy wagony wyjadą dziś na trasę i w jakich > godzinach?

Nie wiem, czy dobrze sprawdziłem rozkład, ale z informacji w skrócie wynika, że: 13: 12 krzekowo 13: 16 odjazd 13: 47 basen gorniczy 13: 54 odjazd 14: 24 przyjazd na krzekowo 14: 28 odjazd 14: 58 basen, przyjazd 15: 06 odjazd 15: 36 krzekowo, przyjazd 15: 40, odjazd 16: 10, Basen Górniczy, przyjazd ... ... 18: 42 Zjazd do zajezdni Pogodno z Basenu Gorniczego.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Wojtek 24

lex napisał(a):

> Nie wiem, czy dobrze sprawdziłem rozkład...

Mam nadzieję, że dobrze, bo będe dzisiaj polował na Tatrę. A ten rozkład bardzo mi w tym pomoże. :)

wysłane przez leks 17

Wojtek napisał(a):

> Mam nadzieję, że dobrze, bo będe dzisiaj polował na Tatrę. A > ten rozkład bardzo mi w tym pomoże. :)

Ja na Krzekowie bede na nie czekał o 15: 40, ale za wszelkie niedokładności to ja nie odpowiadam. Sprawdzałem po prostu wg tego co ktoś podał w info w skrócie.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Wojtek 24

lex napisał(a):

> Ja na Krzekowie bede na nie czekał o 15: 40, ale za wszelkie > niedokładności to ja nie odpowiadam. Sprawdzałem po prostu wg > tego co ktoś podał w info w skrócie.

Rozkład dobrze obliczyłeś i dzięki temu nie musiałem długo polować. Ja wsiadłem na przystanku "Wyszyńskiego" o 14:50 w stronę Basenu Górniczego. Jeżeli się nie mylę to przy kabinie motorniczego w pierwszym wagonie siedział: HDD, man751 i jeszcze ktoś, niestety nie wiem kto.

wysłane przez X

Wojtek napisał(a):

> w pierwszym wagonie siedział: HDD, man751 i jeszcze ktoś, niestety > nie wiem kto.

A to siedział sobie Romanas:)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 235

Wojtek napisał(a):

> Jeżeli się nie mylę to przy kabinie > motorniczego w pierwszym wagonie siedział: HDD, man751 i jeszcze > ktoś, niestety nie wiem kto.

Nie mylisz się. Był jeszcze Romanas. :D

wysłane przez Pepe 235

lex napisał(a):

> Nie wiem, czy dobrze sprawdziłem rozkład, ale z informacji w > skrócie wynika, że: [...]

Dla zainteresowanych: jutro (niedziela) skład Tatr również tak jak dziś będzie na 7/6. :)

wysłane przez leks 17

man751 napisał(a):

> Dla zainteresowanych: jutro (niedziela) skład Tatr również tak > jak dziś będzie na 7/6. :)

Czyli w/w rozkład aktualny będzie również na jutro :P. Swoją drogą sam przetestowałem i się zgadzało :P.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez pawelp19 −3

wiadomo gdzie dzisiaj śmiga tatra (jeżeli śmiga oczywiscie)? :)

wysłane przez Administracja 0

pawelp19 napisał(a):

> wiadomo gdzie dzisiaj śmiga tatra (jeżeli śmiga oczywiscie)? :)

A co to ma wspólnego z postem na który odpowiadasz?

wysłane przez pawelp19 −3

Administracja napisał(a):

> > A co to ma wspólnego z postem na który odpowiadasz?

Sorry mój błąd :) Niemniej jednak oczekuje odpowiedzi :P Ten wyskok już się niepowtórzy :)

wysłane przez Pepe 235

pawelp19 napisał(a):

> wiadomo gdzie dzisiaj śmiga tatra (jeżeli śmiga oczywiscie)? :)

Tatry dziś odpoczywały na pogodnie, nie jeździły na żadnej linii. :(

wysłane przez yoss83

man751 napisał(a):

> Tatry dziś odpoczywały na pogodnie, nie jeździły na żadnej linii. > :(

No, za to na 9 śmigały solówki... widocznie nie było potrzeby ruszania tatr

wysłane przez Pepe 235

yoss83 napisał(a):

> No, za to na 9 śmigały solówki... widocznie nie było potrzeby > ruszania tatr

W najbliższym czasie nie spodziewaj się niczego innego na linii 9 niż 2x 102Na i 4x 105N solo w dni powszednie, a już napewno nie tatr. :(

wysłane przez MQ ?

man751 napisał(a):

> W najbliższym czasie nie spodziewaj się niczego innego na linii 9 > niż 2x 102Na i 4x 105N solo w dni powszednie, a już napewno nie tatr. > :(

Wysyłanie solówek oczywiście jest niezgodne z komunikatem i rozkładem, ale kogo to obchodzi...

wysłane przez Titanic1912 5

mkubien napisał(a):

> Wysyłanie solówek oczywiście jest niezgodne z komunikatem i > rozkładem, ale kogo to obchodzi...

To kiedy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje dla MZK?? Bo solówka na 9 w godz szczytu to stanowczo za mało...

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez pioko17 38

Lepszy komfort jazdy, i jedzie się przyjemnie. Mniejsza średnia wieku tramwajów. To wszystko dzięki tatrom. Tylko czy może ktoś wie z którymi 102Na się w pierwszej kolejności pożegnamy? Teraz tylko zrobić połączenie Basen Górniczy - Pl. Rodła, i będzie przyjemnie jechać tatrą bez przesiadki.

-- Szczecin żyje Volvo!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dzięki za odpowiedź, ale dzisiaj nie mogłem zajrzeć do neta i nie miałem okazji upolować Tatr, ale jutro będę na nie polować.

wysłane przez LLUZNIAK

daniel04 napisał(a):

> Dzięki za odpowiedź, ale dzisiaj nie mogłem zajrzeć do > neta i nie miałem okazji upolować Tatr, ale jutro będę na > nie polować.

Ehhh... A Panu to się chyba przyciski do odpowiadania na posta i zakładania nowego wątku troszkę pokiełbasiły :>

wysłane przez Luke_Police  163

Ciekawy jestem jak rozegra sie sprawa funkcjonalności KT4Dt w Szczecinie. Bo jeżeli rzeczywiście na Potulickiej są tak złe tory, że ten tramwaj może się na nich uszkodzić, to odpadają linie 4 i 9 na których kursują tramwaje 102Na. Więc jeżeli okaże się, że Tatry będą jeździły w składach, to połowę "stodwójek" trzeba będzie zostawić do czasu ewentualnego remontu tego torowiska, który pewnie nastąpi w następnym dziesięcioleciu... Ale wracając do tematu, to jeżeli Tatry będą kursowały w składach na liniach 7 i 8, to konieczna będzie korekta rozkładu, by nie woziły powietrza. Poza tym wypadałoby zatroszczyć się o kamery (monitoring) dla drugiego wagonu, na które MZK nie stać. Natomiast gdyby Tatry miały kursować solo, to na jakich liniach ? Przed ewentualną decyzją wypadałoby zrobić testy na wszystkich liniach.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> Poza tym wypadałoby > zatroszczyć się o kamery (monitoring) dla drugiego wagonu, > na które MZK nie stać.

Nie zapominajmy o nadchodzących wyborach samorządowych. Może nowa władza będzie chciała się pokazać z dobrej strony i da MZK pieniądze na kamery :D:D Ale to jest chyba za piękne, aby było prawdziwe :P

-- 75- Tylko przez Reduty Ordona!!!

wysłane przez Mario  ?

Luke_Police napisał(a):

> Przed ewentualną > decyzją wypadałoby zrobić testy na wszystkich liniach.

Ojjj, napewno nie na linii 3 ;-p

wysłane przez Luke_Police  163

Bella napisał(a):

> > Przed ewentualną > > decyzją wypadałoby zrobić testy na wszystkich liniach. > > Ojjj, napewno nie na linii 3 ;-p

No tak, rozpędziłem się w domyśle, że ulica Arkońska i jej torowisko z założenia odpada, bo wiadomo, że tam jest najgorzej.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> Ale > wracając do tematu, to jeżeli Tatry będą kursowały w > składach na liniach 7 i 8, to konieczna będzie korekta > rozkładu, by nie woziły powietrza.

Na pewno tego chcesz?

wysłane przez Luke_Police  163

lhb178 napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

> > konieczna będzie korekta > > rozkładu, by nie woziły powietrza. > > Na pewno tego chcesz?

Szczerze mówiąc mógłbym powiedzieć, że jest mi to obojętne, gdyż te 2 linie akurat mnie nie dotyczą, ale gdyby patrzeć pod kątem optymalizacji wielkości taboru do potrzeb przewozowych, przy zachowaniu obecnej częstotliwości pojedyncze przeguby to za mało, a składy przegubów to za dużo. Zresztą mam nadzieję, że wyniki badania więźby pozwolą na wyciągnięcie konkretnych wniosków, by komunikacja była bardziej dostosowana do potrzeb.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez torwid  67

Luke_Police napisał(a):

(...)jeżeli Tatry będą kursowały w > składach... (...)

Docelowo mają byc także solo. Na razie mamy z tego co wiem 6 wagonów z papierami na jazdę. 101+102 już kursują, 103+104 powinny zadebiutować w środę i to na razie koniec. Przyczyna jest prosta: brak przeszkolonych motorniczych. Dopóki nie będzie kolejnych, musimy sie liczyc z 2 składami i to tylko na szczytowych brygadach. Ale mam nadzieję, że to kwestia dni, bo przecież nie po to Tatr przybywa, by stały na zajezdni. Tak przynajmniej mi się wydaje ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Moderator 0

alat57 napisał(a):

> admini zaraz mnie zablokują za > "obrażanie lub coś wtym rodzaju"

A żebyś wiedział.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez enka167 25

Luke_Police napisał(a):

> Ale wracając do tematu, to jeżeli Tatry będą kursowały w > składach na liniach 7 i 8, to konieczna będzie korekta > rozkładu, by nie woziły powietrza.

Nie ma sensu, żeby jeździły w składach na 7 czy 8. Bardziej przydadza się na innych liniach, gdzie przegub jest w sam raz np 9 czy 4

wysłane przez Luke_Police  163

enka167 napisał(a):

> Nie ma sensu, żeby jeździły w składach na 7 czy 8. Bardziej > przydadza się na innych liniach, gdzie przegub jest w sam raz > np 9 czy 4

Tak, tylko, że już była o tym mowa, że Tatry nie radzą sobie na torowisku na Potulickiej http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1163142752.forum&which=01.01.01.01.01.01 Podobnie zapewne byłoby na Piastów. Zastanawia mnie jak te wagony radzą sobie z fragmentem Boh. Warszawy od Jagiellońskiej do Turzynu.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> Zastanawia mnie jak te > wagony radzą sobie z fragmentem Boh. Warszawy od Jagiellońskiej > do Turzynu.

Da się wytrzymac, trochę buja, 10 km/h ale tragicznie nie jest. Za to od Żołnierskiej do Krzekowa, jest ciekawie. A tak na marginesie to Łukasz czas osobiście sprawdzic. :) Co do Potulickiej to chyba już co nieco nocą poprawili bo dziś popołudniowy wyjazd na 8/4 był własnie przez Potulicką.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

Co do > Potulickiej to chyba już co nieco nocą poprawili bo dziś > popołudniowy wyjazd na 8/4 był własnie przez Potulicką.

Taka jest przynajmniej wersja oficjalna, tzn. "jest lepiej". Popołudniowe 8/4 faktycznie wyjechało przez Potulicką, próby 103+104 także ten rejon objęły. Zatem być może wkrótce Tatry pojawią się i na 9.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Luke_Police  163

torwid napisał(a):

> Taka jest przynajmniej wersja oficjalna, tzn. "jest lepiej". > Popołudniowe 8/4 faktycznie wyjechało przez Potulicką, próby > 103+104 także ten rejon objęły. Zatem być może wkrótce Tatry > pojawią się i na 9.

Wow, nie mogę sie doczekać :) Tylko, że na 9 nie ma brygad szczytowych z tego co wiem, więc raczej albo będą jeździły przez cały dzień, albo wypuszczą je na tylko jakiś pojedynczy kurs.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Wow, nie mogę sie doczekać :) Tylko, że na 9 nie ma brygad > szczytowych z tego co wiem, więc raczej albo będą jeździły przez > cały dzień, albo wypuszczą je na tylko jakiś pojedynczy kurs.

Powyżej jest napisane dlaczego kursują tylko na brygadach szczytowych :P. Jak napisał Torwid narazie brakuje przeszkolonych motorniczych.

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez enka167 25

Luke_Police napisał(a):

> Tak, tylko, że już była o tym mowa, że Tatry nie radzą sobie > na torowisku na Potulickiej > http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1163142752.forum&which=01.01.01.01.01.01 > Podobnie zapewne byłoby na Piastów. Zastanawia mnie jak te > wagony radzą sobie z fragmentem Boh. Warszawy od Jagiellońskiej > do Turzynu.

Tak, tylko jak nie będą mogły jeździć po Potulickiej, to zamyka drogę puszczania ich na 4, 9 i 1. A za tym idzie problem gdzie je puszczać. Może składami na 8 gdzie będą wozić powietrze?

wysłane przez pawelp19 −3

> Tak, tylko jak nie będą mogły jeździć po Potulickiej, to > zamyka drogę puszczania ich na 4, 9 i 1. A za tym idzie problem > gdzie je puszczać. Może składami na 8 gdzie będą wozić > powietrze?

Hmm, ja bym tej możliwości po Potulickiej tak szybko nie odrzucał, bo przecież pierwszy skład Tatr zjeżdża do zajezdni chyba przez Potulicką(chociaż by mógł Dworcową było by szybciej). a drrugi skład wczoraj na jeździe próbnej, też jeździł po Potulickiej więc, wydaje mi się że swobodnie będą sobie jeździły po liniach idących przez tą ulicę ;]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
A może Szanowny użytkownik, używałby wielkiej litery na poczatku zadania i znaków przestankowych. Naprawdę, powoli staje się monotonne poprawianie Twoich postów.

moderator@mkm.szczecin.pl
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

W niedzielę miałem okazję jechać Tatrami wsiadałem na przystanku Baltona. Czy ktoś z was wie dlaczego motorniczy przez mikrofon ogłosił:" Uwaga proszę o nie rysowanie i mazanie po szybach ponieważ jest to rejstrowane."?? Jak się orientuje to w Tatrach nie ma kamer.

wysłane przez Pepe 235

daniel04 napisał(a):

> Czy ktoś z was wie dlaczego motorniczy > przez mikrofon ogłosił:" Uwaga proszę o nie rysowanie i > mazanie po szybach ponieważ jest to rejstrowane."?? > Jak się orientuje to w Tatrach nie ma kamer.

Owszem kamer nie ma, ale o tym większośc mieszkańców nie wie. Jest to działanie prewencyjne. W ten sposób zajezdnia Pogodno chce jak najdłużej utrzymac wagony w czystości i w miare z całymi, nieporysowanymi szybami. :)

wysłane przez konjo  4

man751 napisał(a):

> Owszem kamer nie ma, ale o tym większośc mieszkańców nie > wie. Jest to działanie prewencyjne. W ten sposób zajezdnia > Pogodno chce jak najdłużej utrzymac wagony w czystości i w > miare z całymi, nieporysowanymi szybami. :)

Wow jakie działania z zaskoczenia. :) Mogliby powiesić naklejki o monitoringu. W spakowym NL223 przez pewien okres czasu zdawało egzamin, a ludzie głośno debatowali gdzie też może być ukryta taka kamerka. ;)

-- I tried to see it your way.

So never mind the darkness.

wysłane przez mike_1994

daniel04 napisał(a):

> W niedzielę miałem okazję jechać Tatrami wsiadałem na > przystanku Baltona. Czy ktoś z was wie dlaczego motorniczy > przez mikrofon ogłosił:" Uwaga proszę o nie rysowanie i > mazanie po szybach ponieważ jest to rejstrowane."?? > Jak się orientuje to w Tatrach nie ma kamer.

Też miałem okazje jechać gdy motorniczy to mówił, ale to tylko dlatego, żeby odstraszyć "młodzież", która weszła na jakims przystanku. W drodze powrotnej z Krzekowa grupa "młodzieży" wbiegła na przystanek i chciała wsiąść do Tatry, ale motorniczy już to ruszał to jeden "młodzieniec" walnął pięścia w prawą burtę.

-- Klonowica może zadziwić każdego, nie tylko ciebie...

wysłane przez pawelp19 −3

Mam pytanie czy w Tatrach są zamontowane kamery ?

wysłane przez kajetansz 65

pawelp19 napisał(a):

> Mam pytanie czy w Tatrach są zamontowane kamery ?

A czytałeś posty troszeczkę wyżej? Wydaje mi się, że nie, bo byś znał odpowiedź. :-(

Штирлиц

wysłane przez pawelp19 −3

> A czytałeś posty troszeczkę wyżej? Wydaje mi się, że nie, > bo byś znał odpowiedź. :-(

Czytałem ale chciałem zadać pytanie wprost bo chyba się coś żmieniło. Otóż dzisiaj jadąc Tatrą składem 101-102 przez głośniki motorniczy powiedział "kolego w drugim wagonie ja Ci zaraz pomaluje te szyby, zaraz zadzwonie po policje i sobie niepomalujesz więc raczej przestań to ostatnie ostrzeżenie". Ta wypowiedź może wskazywać na to, że motorniczy ma podgląd na drugi wagon a wiec może MZK się postarało i kamery są montowane w Tatrach :)

wysłane przez kajetansz 65

pawelp19 napisał(a):

> Czytałem ale chciałem zadać pytanie wprost bo chyba się coś > żmieniło. Otóż dzisiaj jadąc Tatrą składem 101-102 przez > głośniki motorniczy powiedział "kolego w drugim wagonie ja Ci > zaraz pomaluje te szyby, zaraz zadzwonie po policje i sobie > niepomalujesz więc raczej przestań to ostatnie ostrzeżenie". > Ta wypowiedź może wskazywać na to, że motorniczy ma podgląd > na drugi wagon a wiec może MZK się postarało i kamery są > montowane w Tatrach :)

To może o czymś nie wiem albo pasażer poinformował o przypadku wandalizmu motorniczego przez interkom.

Штирлиц

wysłane przez pawelp19 −3

> To może o czymś nie wiem albo pasażer poinformował o przypadku > wandalizmu motorniczego przez interkom.

Hmm być może ale wydaje mi się, że to monitoring i podsłuch jeszcze bo jak jakiś tam chłopak odpowiedział przecież tu nikt niemaluje, to on odpowiedział ja widze co innego więc usiąć spokojne bo inaczej to się skończy, więc musiał to widzieć albo może jadą policjanci cywile albo jacyś ochroniarze tajniaki i nawijają co się dzieje motorniczemu :P W każdym razie coraz bardziej wierze w to, że Tatry w skłądach utrzymają swój solidny wygląd na długo i to cieszy :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez LLUZNIAK

pawelp19 napisał(a):

> Hmm być może ale wydaje mi się, że to monitoring i podsłuch > jeszcze bo jak jakiś tam chłopak odpowiedział przecież tu nikt > niemaluje, to on odpowiedział ja widze co innego więc usiąć > spokojne bo inaczej to się skończy, więc musiał to widzieć albo > może jadą policjanci cywile albo jacyś ochroniarze tajniaki i > nawijają co się dzieje motorniczemu :P W każdym razie coraz > bardziej wierze w to, że Tatry w skłądach utrzymają swój solidny > wygląd na długo i to cieszy :)

Tak :) To jest efekt współpracy SB z KGB i motorowym :p Ci pierwsi jadą po cywilu drugim wagonem, oraz na tyłach pierwszego i cały czas mają kontakt z motorowym. Ba... Robią nawet zdjęcia pasażerów z ukrycia i wysyłają je motorowemu MMS'ami :D

A swoją drogą to ten super tajny podsłuch o którym wspomniałeś to właśnie interkom.

wysłane przez torwid  67

pawelp19 napisał(a):

> Hmm być może ale wydaje mi się, że to monitoring i podsłuch > jeszcze bo jak jakiś tam chłopak odpowiedział przecież tu nikt > niemaluje, to on odpowiedział ja widze co innego więc usiąć > spokojne bo inaczej to się skończy, więc musiał to widzieć albo > może jadą policjanci cywile albo jacyś ochroniarze tajniaki i > nawijają co się dzieje motorniczemu...

No to się 2 razy zastanów, zanim coś napiszesz, a potem jeszcze skorzystaj z opcji, która daje Ci mozliwość zrezygnowania z wysłania/edytowania/usunięcia posta. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nasi dzielni policjanci sami nie są w stanie zatrzymać wandala, tylko przez interkom proszą motorniczego, by ustnie zwrócił mu uwagę. Dawno się tak nie ubawiłem. :D A MZK ma cyborgów i innych Rambo, ale nie są do końca wszechstronni, dlatego potrzebna jest dodatkowa ochrona, która wystawia łobuzów. A na poważnie: nie słyszałem, żeby w MZK znalazła się jakaś ekstrakasa, a monitoring jednak troche kosztuje.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez pawelp19 −3

> No to się 2 razy zastanów, zanim coś napiszesz, a potem jeszcze > skorzystaj z opcji, która daje Ci mozliwość zrezygnowania z > wysłania/edytowania/usunięcia posta. Z Twojej wypowiedzi wynika, że > nasi dzielni policjanci sami nie są w stanie zatrzymać wandala, tylko > przez interkom proszą motorniczego, by ustnie zwrócił mu uwagę. > Dawno się tak nie ubawiłem. :D

Jeżeli wziełeś to co pisałem o tych policjantach na poważnie to gratuluje, to była żartobliwa wypowiedź zresztą dlatego na końcu dodałem buźke":P". Może to było przeczucie motorniczego, że akurat coś sie dzieje w drugim wagonie, może tego ich na tym kursie w Niemczech uczą takich rzeczy (żeby niebyło to był tzw żart...)Jednak licze, że to monitoring jest.

wysłane przez kajetansz 65

pawelp19 napisał(a):

> Jednak licze, że to > monitoring jest.

Tylko gdzie te kamery?

Штирлиц

wysłane przez Pepe 235

Stirlitz napisał(a):

> Tylko gdzie te kamery?

Nigdzie... Już prędzej jest to przeczucie motorniczego jak to ktoś tu napisał lub jego przezornośc. :)

wysłane przez Luke_Police  163

pawelp19 napisał(a):

> Otóż dzisiaj jadąc Tatrą składem 101-102 przez > głośniki motorniczy powiedział "kolego w drugim wagonie ja Ci > zaraz pomaluje te szyby, zaraz zadzwonie po policje i sobie > niepomalujesz więc raczej przestań to ostatnie ostrzeżenie".

Może ta Tatra ma monitoring drugiego wagonu działający podobnie jak najprostszy model wideodomofonu ;-). Czyli jest elektroniczny tor akustyczny jak w zwykłym domofonie, a funkcja wideo to nic innego jak odpowiednio skierowane lusterko. W przypadku domku jednorodzinnego taki system działa następująco: dzwoni domofon, podchodzi właściciel posesji, pyta kto to, w odpowiedzi słyszy "listonosz"; ponieważ chce się upewnić, czy go ktoś nie okłamuje, to patrzy w zainstalowane przy oknie lusterko skierowane w stronę furtki i widzi czy to rzeczywiście listonosz. W tramwaju byłoby to tyle trudne, że na takiej długości należałoby zastosować coś w rodzaju lornetki przy pierwszym lusterku, aby rzeczywiście móc zobaczyć coś w drugim wagonie. Kolejny problem to odbijające szyby... no ale kiedyś ktoś wspominał coś o filtrach polaryzacyjnych, więc wszystko da się zrobić, a pare uchwytów, lusterek i szkiełek powiekszających to chyba mniejszy wydatek niż kamera.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)