Forum

Plebiscyt czas zacząć

Rok temu w naszym serwisie zagościł Plebiscyt. Miał on za zadanie pokazać, co takiego nasza społeczność uważa za pozytywne, a co za negatywne w świecie szczecińskiej komunikacji miejskiej. W tym roku Plebiscyt powraca w nieco zmienionej formie.

wysłane przez smollo

Ehm... ciężko cokolwiek pozytywnego napisać na temat naszej komunikacji miejskiej. Niestety w tym względzie trzeba jasno powiedzieć, że Szczecin jest coraz bardziej komunikacyjnie zacofany. Każde inne miasto w Polsce, tej wielkości co Szczecin, posiada chociażby niskopodłogowe tramwaje albo wkrótce będzie posiadać. Przypatrzmh się Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Poznaniowi, czy chociażby Elblągowi. No dobrze, ale żeby nie smęcić i wnieść trochę optymizmu, to uważam, że pozytywnymi zjawiskami były zakupy używanych Tatr, remont torowiska na ul. Ku Słońcu oraz kontynuacja remontów przejazdów, czy też polityka taborowa SPPK.

wysłane przez leks 15

smollo napisał(a):

> Ehm... ciężko cokolwiek pozytywnego napisać na temat > naszej komunikacji miejskiej (...)

Właśnie troche mnie zmartwiło, że nie wybierzemy osoby negatywnej i uważam to za złą decyzje. Administracja nie powinna się obwiniać za to, że nie udało się dyplomów dostarczyć, bo i serwis KOMIS dla osób, które takie negatywne nagrody dostały nie jest czymś ważnym, a niektorzy nie lubia krytyki. Mimo to uwazam, ze powinnismy wybierac osobe negatywna zeby jakos wspolnie stwierdzic kogo mozemy obwinic za taki, a nie inny stan naszej KM, szczegolnie w takim mieście jak nasze gdzie pozytywów mało, a negatywów dużo.

Mimo wszystko ja wysłałem do redakcji: Za pozytywną postać: Andrzej Markowski - nie wiem właściwie czy to jego najwieksza zasluga czy moze kogos innego, ale na pewno temu człowiekowi zależy na tym by SPPK się rozwijało, wywalczył dla swojej firmy 10-letnią umowe.

Pozytywne wydarzenie w roku 2006: Trudno tu coś wytypować. Bo czy warto chwalić kogoś za to, że kupuje tabor używany? Nie ma tu właściwie kogo i za co pochwalić, ale tak na siłe można MZK Szczecin. Chociaz raz pokazali, że jak się chce to się potrafi. Mimo, że na okrągło krytykuje MZK to po przemyśleniach chyba jednak można pochwalić je za zakup Tatr.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Phobos 17

> Właśnie troche mnie zmartwiło, że nie wybierzemy osoby > negatywnej i uważam to za złą decyzje. [ciach] > Mimo to uwazam, ze powinnismy wybierac osobe > negatywna zeby jakos wspolnie stwierdzic kogo mozemy obwinic za > taki, a nie inny stan naszej KM, szczegolnie w takim mieście > jak nasze gdzie pozytywów mało, a negatywów dużo.

I tu jest pies pogrzebany. Przyjęło się w naszym kraju, że trzeba narzekać. Jest źle, niedobrze i beznadziejnie. W dodatku w ciągu ostatniego roku władze państwowe zajmowały się tylko dociekaniem kto jest temu winien, rozliczaniem, oskarżaniem, sądzeniem i ustalaniem kto współpracował z SB, a kto nie. Widać udzieliło się to również młodemu pokoleniu.

Niestety Administracja nie ma ochoty rozliczać, oskarżać, sądzić, oczerniać, ścigać i wytykiwać palcem. O tym, co jest złe w KM wszyscy doskonale wiemy. Pozytywne myślenie potrafi czynić cuda, a od pesymizmu można się tylko nabawić wrzodów żołądka :-)

> Mimo wszystko ja wysłałem do redakcji:

W tej chwili mała prośba z tym związana - nominacje są zgłaszane do 20 stycznia. 22 stycznia poznamy nominacje, które wezmą udział w głosowaniu. I naprawdę nie trzeba się chwalić kto kogo nominował, bo nie jest to meritum Plebiscytu :-)

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez leks 15

Phobos napisał(a):

> I tu jest pies pogrzebany. Przyjęło się w naszym kraju, że > trzeba narzekać. Jest źle, niedobrze i beznadziejnie.

Sam czasami się zastanawiam czy lepiej chwalić coś dlatego, że w Afryce jest gorzej czy krytykować dlatego, że w Niemczech jest lepiej... Chodziło mi o to, że warto wybrać osoby negatywne, po to by było wiadomo kto jest tutaj zły i kogo trzeba unieszkodliwić po to aby było lepiej ?

> w ciągu ostatniego roku władze państwowe zajmowały się tylko > dociekaniem kto jest temu winien, rozliczaniem, oskarżaniem, > sądzeniem i ustalaniem kto współpracował z SB, a kto nie.

I bardzo dobrze, bo jak się tego nie rostrzygnie i nie oczyści Polski ze złych ludzi to nadal będzie jak było. Kiedyś tamci dokuczali często porządnym ludziom, a teraz Ci, którym dokuczano się mszczą, niestety... Nie można pozostawić winnego, złego czlowieka bez kary i konsekwencji, ktore teraz musi za swe czyny ponieść.

> Widać udzieliło się to również młodemu pokoleniu.

Każdy ma prawo mieć własne poglądy :).

> Niestety Administracja nie ma ochoty rozliczać, oskarżać, > sądzić, oczerniać, ścigać i wytykiwać palcem. O tym, co > jest złe w KM wszyscy doskonale wiemy. Pozytywne myślenie > potrafi czynić cuda, a od pesymizmu można się tylko nabawić > wrzodów żołądka :-)

Nikt nie chce nikogo oczerniać czy wytykiwać palcem każdego złego czynu, ale czasem warto pokazać palcem na kogoś kto zrobił dużo złego... Na pewno nikt nie wybrałby osoby, ktorej raz coś tam by się nie udało, a osobe, ktora wiecznie tylko szkodzi.

>I naprawdę nie trzeba się > chwalić kto kogo nominował, bo nie jest to meritum Plebiscytu

Faktycznie może niepotrzebnie napisałem kogo zgłosiłem, przepraszam ;).

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez enka167 25

smollo napisał(a):

> No dobrze, ale żeby nie smęcić i wnieść > trochę optymizmu, to uważam, że pozytywnymi zjawiskami > były zakupy używanych Tatr, remont torowiska na ul. Ku > Słońcu oraz kontynuacja remontów przejazdów, czy też > polityka taborowa SPPK.

Ja nominowałabym do nagrody Jerzego Manduka za doprowadzenie do zakupu Tatr.

wysłane przez torwid 64

enka167 napisał(a):

> Ja nominowałabym do nagrody Jerzego Manduka za doprowadzenie > do zakupu Tatr.

Ja swoje nominacje wskażę jednak w formie, o którą prosili Admini, odnosząc się jednak do Twojej propozycji mam wrażenie, że nie jest to wyłącznie zasługa dyrektora MZK, niczego mu nie ujmując. Wg mojej wiedzy motorem napędowym był jednak WGKiOŚ i gdyby nie jego zaangażowanie, to nie wiem, czy MZK sfinalizowałoby temat. Ale to oczywiście moja prywatna opinia.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Phobos 17

> Ja nominowałabym do nagrody Jerzego Manduka za doprowadzenie > do zakupu Tatr.

A do tej to jak grochem o ściane... :-/

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Robert 5

"wezmą udział w ostatecznym losowaniu"

To czeski błąd, czy jakaś odwyrtka? :-D

wysłane przez Phobos 17

Robert napisał(a):

> "wezmą udział w ostatecznym losowaniu" > > To czeski błąd, czy jakaś odwyrtka? :-D

Czeski błąd oczywiście :-) Choć można to też nazwać feudowskim przejęzyczeniem, bo czasami o takich rzeczach decyduje ślepy los ;-)

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

dla phobosa za to ze slowami krzywdzil w swoim czasie wielu ludzi, nie tylko mnie obludnik twierdzil ze nie mozliwe jest kupienie za 500.000 zl nowego przeguba Scanii a tak sie stalo w Stargardzie za zaslepienie, że przetargi są zawsze najlepsze ze na krzywoustego w 2004 roku ruch pojazdow wyrazony w pojazdach umownychjest wiekszy niz na kolumba przy dworcu kolejowych za to ze nie slucha za arogancje w stosunku do nauki "inżynieria ruchu" a najwiecej, że gnoi ludzi i ma dobre samopoczucie

wysłane przez mmm

hubert sie objawił znowu i napisał(a):

> obludnik > twierdzil ze nie mozliwe jest kupienie za 500.000 zl nowego > przeguba Scanii a tak sie stalo w Stargardzie

Dokładnie 550.000 za przeguba i 460.000 za solowkę i to alumniowe, oczywiście okoliczności nabycia i historii tych pojazdów nie wspomisz.

> za zaslepienie, > za to ze nie slucha > za arogancje > że gnoi ludzi

To oczywicie zarzuty merytoryczne które tak naprawde są ad persona.

P.S.

A jak tam czas blokownia na Moście Długim hubercieprawdziwy ?

wysłane przez MQ 0

mmm napisał(a):

> oczywiście okoliczności nabycia i historii tych > pojazdów nie wspomisz

I chyba już nie będzie miał takiej szansy. Obiecaliśmy kiedyś, że tego drogowca nie będziemy obsługiwać. Dzisiejszy "występ" należy potraktować jako wypadek przy pracy.

wysłane przez X

hubert napisał(a):

> dla phobosa > za to ze slowami krzywdzil w swoim czasie wielu ludzi, nie tylko mnie

A może miał odmienne zdanie niż Ty, i Tobie się to nie podobało?

> że gnoi ludzi i ma dobre samopoczucie

Wiesz co, szkoda palców na głupoty, które wypisujesz...

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez kajetansz 65

hubert napisał(a):

> dla phobosa

Ale jako "pozytywna osoba"? :-P

A tak na poważnie to nie widzę, by była nagroda dla "negatywnej osoby" jak była rok temu.

Штирлиц
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.