Forum

Znów zmiany na 103 i 106

Na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawiły się projekty zmienionych rozkładów jazdy linii 103 i 106.

wysłane przez Luke_Police  163

I czemu to ma służyć? Rozumiem, że wieczorne kursy 103 cieszyły się mizerną frakwencją, więc przesuniecie ostatniego kursu na krótszą trasę linii 106 wydaje się uzasadnione, ale w jakim celu po raz kolejny burzyć godziny odjazdów 106 z obu pętli, które całkiem niedawno (w styczniu) weszły w życie?

"przesunięto kursy wykonywane przez brygadę 106/2 w dni powszednie: kurs z pętli "Police rynek" z godz. 7:15 na godz. 6:51, a kurs z Głębokiego do Osiedla Chemik z godz. 7:49 na godz. 7:19."

Kolejne bezsensowne posunięcie. Wielokrotnie jeździłem dodatkiem linii 106 o godzinie 7:22 i kurs ten zawsze cieszył się bardzo dużą popularnością, autobus był zatłoczony. Linia 106 ma tę zaletę, że dla ludzi dojeżdżających w rejony Wojska Polskiego i dalej na zachód (przy odpowiednich przesiadkach na 1/9 + 53/60/80/75) z uwagi na krótszy czas przejazdu do Szczecina niż linią 107 można było dotrzeć na uczelnię/do pracy/gdziekolwiek na godzinę 8 wcześniej mimo, że sie wyjechało później niż trzebabyłoby wyjechać autobusem linii 107, aby zdążyć. Jeżeli teraz kursy zostaną cofnięte, z punktu widzenia studentów z Polic, połączenie to zupełnie straci sens.

Przykład z mojego życia, a więc dojazd na 26 Kwietnia na zajęcia na WE PS na godzinę 8:15: - Odjazd 106 7:22 z osiedla Chemik - przeciętny czas dotarcia 75 (po przesiadce z 1/9 na Spacerowej/Zawadzkiego) - 8:08 - Odjazd 107 7:06 z osiedla Chemik - przeciętny czas dotarcia 75 (po przesiadce na Placu Kościuszki/Bolesława Śmiałego z 4/11) - 8:08 Jak więc widać, można było zaoszczędzić rano 16 minut. podobnie się to kształtuje, gdy dojeżdżam na godzine 9:15, a teraz niestety kurs 8:15 z osiedla Chemik został przesunięty na 8:08. Problem ten dotknie w szczególności studentów z Polic uczelni znajdujących się na ulicach: Mickiewicza, Żołnierskiej, Wawrzyniaka i 26 Kwietnia.

-- W czym wam te kartki przeszkadzają, że je ukrywacie?

Technik serwisu :)

wysłane przez Titanic1912 5

Luke_Police napisał(a):

> I czemu to ma służyć? Rozumiem, że wieczorne kursy 103 > cieszyły się mizerną frakwencją,

Ja nie podzielam tego zdania, kurs o godz 22:44 z Głębokiego cieszył się dobrą frekwencja, niekiedy wszystkie prawie miejsca siedzące są zajęte. A linią 106 nawet na terenie polic nie dojedziesz wszędzie. A przez to na 103 powstanie duża dziura w rozkładzie.

> Jak więc widać, można było zaoszczędzić rano 16 minut. > podobnie się to kształtuje, gdy dojeżdżam na godzine > 9:15, a teraz niestety kurs 8:15 z osiedla Chemik został > przesunięty na 8:08. Problem ten dotknie w szczególności > studentów z Polic uczelni znajdujących się na ulicach: > Mickiewicza, Żołnierskiej, Wawrzyniaka i 26 Kwietnia.

Czy te 8 minut to aż taki problem, to ja zaraz też moge napisać że po zmianie rozkładu na 103 w tym roku musze jedzić na uczelnie o 25 minut wcześniej autobusem...wieć 8 minut jakoś nie wydaje mi się aż takie straszne. Zwłaszcza, że mieszkańcy Polic mają alternatywe...w postaci innych linii...

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Luke_Police  163

Titanic1912 napisał(a):

> Ja nie podzielam tego zdania, kurs o godz 22:44 z Głębokiego > cieszył się dobrą frekwencja, niekiedy wszystkie prawie > miejsca siedzące są zajęte.

No to chyba tylko do Tanowa lub Trzeszczyna, bo jak mijał mnie swego czasu około 23 autobus na Tanowskiej, to jechały nim 3 osoby do Polic.

> A linią 106 nawet na terenie > polic nie dojedziesz wszędzie. A przez to na 103 powstanie > duża dziura w rozkładzie.

To prawda, ale: 1) do centrum Polic tudzież do Rynku dojedziesz szybciej niż 103 2) zawsze to o kilka wozokm mniej dla ZDiTM, jeszcze trochę a wystarczyłoby na uruchomienie drugiego kursu 106/2

> Czy te 8 minut to aż taki problem, to ja zaraz też moge > napisać że po zmianie rozkładu na 103 w tym roku musze > jedzić na uczelnie o 25 minut wcześniej autobusem...wieć 8 > minut jakoś nie wydaje mi się aż takie straszne.

Ok przepraszam mea culpa pomyliłem się. Ten kurs pozostaje bez zmian, omyłkowo spojrzałem na odjazd z pętli Police Rynek zamiast z osiedla Chemik.

> Zwłaszcza, > że mieszkańcy Polic mają alternatywe...w postaci innych > linii...

Tylko, że te linie nie są ani trochę skomunikowane. Loteria: jednym 107 przyjeżdżasz na 11, innym na 4, innym na 12 albo tramwaj odjeżdża gdy wysiadasz z autobusu. I wychodzi na to, że jak masz zajecia o różnych godzinach musiałbyś zawsze patrzyć w rozkłąd czy iść na 4/11 czy na 12 (a 107 często łapie opóźnienia), a i tak często z powodu różnych zastojów/wykolejeń dochodziło do tego, że się spóźniałem na zajęcia (nie mówiąc już o tym, że poza szczytem z powodu mniejszych częstotliwości tramwajów dojazd na zajęcia trwa o kilka minut dłużej). Dlatego rano nie jeżdżę 107.

Natomiast po kolejnej analizie nowego rozkładu 106 stwierdzam, że wróciły na swoje miejsce odjazdy z pętli Głębokie w godzinach popołudniowych. Na 14:31, 15:31 itd. z pewnością więcej osób zdąży kończących pracę/studia/lekcje o pełnych godzinach. I mi także to pasuje :)

-- W czym wam te kartki przeszkadzają, że je ukrywacie?

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> Tylko, że te linie nie są ani trochę skomunikowane. Loteria: > jednym 107 > przyjeżdżasz na 11, innym na 4, innym na 12 albo tramwaj > odjeżdża gdy wysiadasz z autobusu.

W międzyszczycie standardowo za 4 min. jest następny (proszę nie wytykać, że gdzieś tam w dziurze posiłkowej jest więcej, nie o to chodzi).

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez Titanic1912 5

Luke_Police napisał(a):

> No to chyba tylko do Tanowa lub Trzeszczyna, bo jak mijał mnie > swego czasu około 23 autobus na Tanowskiej, to jechały nim 3 > osoby do Polic.

Ale zapełnienie zależy od dnia tygodnia, ale myśle że o tej godz jest potrzebny autobus który jedzie drogą okrężna a nie na skróty jak 106. Pozatym podobno obecnie ostatni kurs 106 w dni powszednie z Glebokiego nie cieszy sie zbyt duzym powodzeniem...

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Luke_Police  163

Titanic1912 napisał(a):

> Ale zapełnienie zależy od dnia tygodnia, ale myśle że o tej > godz jest potrzebny autobus który jedzie drogą okrężna a nie na > skróty jak 106.

Z punktu widzenia pasażera, który chce dojechać do Polic, raczej czas odgrywa dosyć ważną rolę. Najwiecej pasażerów 106 dojeżdża do Osiedla Chemik oraz do ulicy Piłsudskiego, a 103 jedzie tam odpowiednio dłużej. Jazda linią okrężną przez drobne miejscowości przypomina mi trasę pewnej linii nocnej, która objeżdża Szczecin kończąc na Jaworowej... Mówisz, że zapełnienie zależy od dnia tygodnia... to może by tak ustalić rozkład, że dajmy na to w środy i piątki autobus jedzie jako 103, a pozostałe dni jako 106...

> Pozatym podobno obecnie ostatni kurs 106 w dni > powszednie z Glebokiego nie cieszy sie zbyt duzym powodzeniem...

Nie wiem, jak jest z tym kursem obecnie, ale jak kilka miesięcy temu jechałem, pasażerów było około pół autobusu, co jak na ostatni kurs jest całkiem sporo.

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> I czemu to ma służyć? Rozumiem, że wieczorne kursy 103 > cieszyły się mizerną frakwencją, więc przesuniecie > ostatniego kursu na krótszą trasę linii 106 wydaje się > uzasadnione, ale w jakim celu po raz kolejny burzyć godziny > odjazdów 106 z obu pętli, które całkiem niedawno (w > styczniu) weszły w życie?

W celu maksymalizacji zadowolenia pasażerów... a może minimalizacji niezadowolenia...

> "przesunięto kursy wykonywane przez brygadę 106/2 w dni > powszednie: kurs z pętli "Police rynek" z godz. 7:15 na > godz. 6:51, a kurs z Głębokiego do Osiedla Chemik z godz. > 7:49 na godz. 7:19." > > Kolejne bezsensowne posunięcie. Wielokrotnie jeździłem > dodatkiem linii 106 o godzinie 7:22 i kurs ten zawsze > cieszył się bardzo dużą popularnością, autobus był > zatłoczony.

Fajnie, ale masz autobus 12 minut wcześniej. Z kolei niektórzy potrzebują dojechać do miasta nieco wcześniej - na 8, nie na 8.15, a kurs 7.03 z Rynku im tego nie zapewniał.

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Luke_Police  163

lhb178 napisał(a):

> Fajnie, ale masz autobus 12 minut wcześniej. Z kolei > niektórzy potrzebują dojechać do miasta nieco wcześniej - > na 8, nie na 8.15, a kurs 7.03 z Rynku im tego nie zapewniał.

Ciekawe, że jadąc tym kursem i mając po drodze 2 przesiadki docierałem do mnie na wydział około 7:50. Ale widocznie i to dla niektórych jeszcze jest za późno. Nie lepiej było przesunąć o kilka minut ten kurs 7:03 (zamiast 7:15)? We wcześniejszej wersji rozkładu (czyli przed styczniowymi zmianami) był o 7:01.

-- W czym wam te kartki przeszkadzają, że je ukrywacie?

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> Ciekawe, że jadąc tym kursem i mając po drodze 2 przesiadki > docierałem do mnie na wydział około 7:50. Ale widocznie i to > dla niektórych jeszcze jest za późno. Nie lepiej było > przesunąć o kilka minut ten kurs 7:03 (zamiast 7:15)?

O tej porze 103 i 106 ustawiane są w cosześciominutowych slotach, a ten wcześniejszy jest zajęty. Można oczywiście go tam wstawić, ale nastąpi kumulacja, raczej nie taka, jakiej pasażerowie by chcieli :>

> We > wcześniejszej wersji rozkładu (czyli przed styczniowymi > zmianami) był o 7:01.

I planowo był w godzinie odjazdu 9.

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez Luke_Police  163

lhb178 napisał(a):

> O tej porze 103 i 106 ustawiane są w cosześciominutowych slotach, > a ten wcześniejszy jest zajęty. Można oczywiście go tam > wstawić, ale nastąpi kumulacja, raczej nie taka, jakiej > pasażerowie by chcieli :>

Jeżeli na 9 będzie kursowała Tatra, to nie będzie aż tak tragicznie. Część pasażerów i tak zaczeka na 1. Natomiast muszę przyznać, że gdy jadę kursem 8:08 106 w stronę Głębokiego, to tam właśnie jest owa kumulacja. Na linii 9 jest wtedy dodatek w postaci solowej 105-tki, a pakują się do niej pasażerowie ze 106 i 103 które przyjeżdżają parami. I jakoś się mieszczą.

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

>Natomiast muszę > przyznać, że gdy jadę kursem 8:08 106 w stronę Głębokiego, to > tam właśnie jest owa kumulacja. Na linii 9 jest wtedy dodatek w > postaci solowej 105-tki, a pakują się do niej pasażerowie ze 106 i > 103 które przyjeżdżają parami. I jakoś się mieszczą.

Pewnie z naciskiem na "jakoś". Ale o tej porze są już mniejsze potoki.

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez Luke_Police  163

lhb178 napisał(a):

> Pewnie z naciskiem na "jakoś".

Niekoniecznie. Tramwaj jest zapełniony, ale nie do tego stopnia, żeby czyć się jak w puszce pełnej konserw.

> Ale o tej porze są już mniejsze > potoki.

Potoki mniejsze - tramwaj mniejszy. Sądzę, że przegubowa Tatra pomieści pasażerów przy nieco większych potokach niż po godzinie 8. Jak podkreśliłem już wcześniej - i tak część ludzi zaczeka na kursującą w szczycie "jedynkę". Po godzinie 8:30 "jedynka" już nie kursuje do Głębokiego, więc wyboru w zasadzie nie ma - wszyscy wsiadają w "dziewiątkę".

Technik serwisu :)