Forum

Szczecińscy tramwajarze wieszają wandali

wysłane przez X

A co się przejmować baranami. Skoro niszczą tramwaje, to niech ponoszą konsekwencje swoich czynów.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> A co się przejmować baranami. Skoro niszczą tramwaje, to > niech ponoszą konsekwencje swoich czynów.

Zgadzam się. Ale prawnicy uważają inaczej tu cytuję: Pracownicy MZK w odpowiedzi na bezprawie odpowiedzieli bezprawiem. Niewątpliwie osoba widoczna na zdjęciu wywieszonym w tramwaju mogłaby pozwać firmę za posługiwanie się jej wizerunkiem bez odpowiedniej zgody. Oczywiście w tej sytuacji zasadne jest pytanie, czy odważyłby się to zrobić. Jego roszczenia nie zamykałyby bowiem MZK drogi do dochodzenia przed sądem swoich roszczeń wobec tej osoby. W przyszłości MZK powinno jednak w odpowiedzi na naruszenie swoich dóbr skorzystać z możliwości, jakie daje prawo. Ja jednak uważam, że nie można ubierać wszystkiego w kruczki prawne. To do niczego nie prowadzi. Właśnie widać efekty w zniszczonym mieniu nas wszystkich. Wydawałoby się, że niszczenie naszego wspólnego mienia dokonują dresiarze, a okazuje się, że robią to uczniowie ogólniaków i gimnazjów stwierdzając, że zaznaczają swój teren. Czytałem nie tak dawno wypowiedź takiego delikwenta w którymś z mediów - nie pamiętam w którym. Wandale ci nie zastanawiają się, że niszczą zapłacone przez ich rodziców mienie w formie podatków. Moim zdaniem trzeba zastosować prawo "Kargula" - prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Trzeba tępić wandalizm wszelkimi sposobami bo płacimy za te ekscesy my wszyscy.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
> Wydawałoby się, > że niszczenie naszego wspólnego mienia dokonują dresiarze,

Bo najczęściej tak jest

> a > okazuje się, że robią to uczniowie ogólniaków i gimnazjów > stwierdzając, że zaznaczają swój teren.

A uczniowie ogólniaków, bądź gimnazjów nie mogą być dresiarzami? Swoją drogą, to ciekawe czy gdybym ja lub Pan zaznaczył w domu takiego delikwenta swoją obecność, to też byłby z tego powodu zadowolony?

> Czytałem nie tak > dawno wypowiedź takiego delikwenta w którymś z mediów - nie > pamiętam w którym. Wandale ci nie zastanawiają się, że > niszczą zapłacone przez ich rodziców mienie w formie > podatków.

Dopóki barany nie zaczną płacić podatków to nie zrozumieją że za to kazdy płaci. Inna sprawa, że zapewne wychodzą z założenia, że skoro to wszystkich tzn. że niczyje.

> Moim zdaniem trzeba zastosować prawo "Kargula" - prawo > prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Dokładnie. Popieram w całej rozciągłości.

> Trzeba > tępić wandalizm wszelkimi sposobami bo płacimy za te ekscesy > my wszyscy.

Panie Januszu, tylko żeby chociaż współpasażerowie zwracali na takie zachowania uwagę. Jeśli to się nie zmieni, to nie mamy szans liczyć na poprawę estetyki środków KM.

--

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> > Trzeba > > tępić wandalizm wszelkimi sposobami bo płacimy za te ekscesy > > my wszyscy. > > Panie Januszu, tylko żeby chociaż współpasażerowie zwracali > na takie zachowania uwagę. Jeśli to się nie zmieni, to nie > mamy szans liczyć na poprawę estetyki środków KM.

Najdalej w sylwestra. Kurs zjazdowy z Krzekowa. Drugi wagon "wyłączony z eksploatacji" Przystanek Żołnierska, dwóch dresów chce się do niego dostać. Zrezygnowani wsiadają do pierwszego wagonu i z wielką "mordą" do mnie że oni mają sieciówki i chcą jechać w drugim wagonie bo płacą i wymagają. Do przystanku Wernyhory nie dojechali...

-- - Poprosze studencki!
- Nie ma :D
Romanas napisał(a):

> A uczniowie ogólniaków, bądź gimnazjów nie mogą być > dresiarzami?

Oczywiście, uczniowie ogólniaków i gimnazjów mogą być dresiarzami, ale to słowo ma dla mnie jednoznaczne konotacje. Od gimnazjalistów oczekiwałbym odpowiedniego zachowania, gdyż wydaje mi się, że reprezentują sobą trochę wyższy poziom niż prawdziwi troglodyci. Zastanawiam się czy w tych przybytkach nauki nie wpajają odpowiednich zasad zachowania w otaczającym nas świecie.

> Dopóki barany nie zaczną płacić podatków to nie zrozumieją > że za to kazdy płaci. Inna sprawa, że zapewne wychodzą z > założenia, że skoro to wszystkich tzn. że niczyje.

Zapewne tak.

> Dokładnie. Popieram w całej rozciągłości.

Pisząc o zastosowaniu prawa "Kargula" miałem oczywiście na myśli wypowiedź Pawlaka z filmu "Sami swoi" - należałoby nazwać to prawem Pawlaka, to tak gwoli ścisłości

> Panie Januszu, tylko żeby chociaż współpasażerowie zwracali > na takie zachowania uwagę. Jeśli to się nie zmieni, to nie > mamy szans liczyć na poprawę estetyki środków KM.

W artykule Pana Andrzeja Kraśnickiego jr., którego zresztą bardzo szanuję za jego wyważone wypowiedzi w "GW" zabrakło mi jednoznacznego potępienia opisanych niszczycielskich zachowań. Na mediach wręcz ciąży obowiązek kreowania odpowiednich zachowań. Wyszło tak, że prawnik i ksiądz biorą w obronę delikwenta kreując go na bohatera, a mieszkańcy miasta nie mają żadnych możliwości obrony przed troglodytami. Oczywiście współpasażerowie powinni ostro reagować na akty wandalizmu w środkach komunikacji miejskiej. Wtedy może chociaż w części można było liczyć na czyste wagony bez "artystycznych malunków".

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Fajne :-] Warto przy tym zauważyć, że wyraźne podane są współrzędne z modułu GPS. Szkoda tylko, że pewnie kilka lat minie zanim MZK będzie potrafiło zrobić z tych modułów użytek...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Szkoda tylko, że pewnie kilka > lat minie zanim MZK będzie potrafiło zrobić z tych > modułów użytek...

Byłoby super, gdyby te "zrzuty" trafiały do lokalnych gazet :>
> Byłoby super, gdyby te "zrzuty" trafiały do lokalnych gazet > :>

Jeśli MZK byłoby zainteresowane, to jestem pewien, że i na KOMISie znalazłoby się nieco miejsca dla takiej Galerii Prymitywów :-)

-- Phobosofobia (łac. phobosophobia) - syndrom uzasadnionego (najczęściej popartego doświadczeniem) strachu przed Phobosem najczęściej występujący u uczniów polskich gimnazjów oraz KOMISotrolli

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Jeśli MZK byłoby zainteresowane, to jestem pewien, że i na > KOMISie znalazłoby się nieco miejsca dla takiej Galerii > Prymitywów :-)

Myślę, że będzie. Szczegóły na gg.

-- - Poprosze studencki!
- Nie ma :D

wysłane przez Ralf

po prostu cudowne :) Patrze na to i się nacieszyć nie moge :) W końcu taki ktoś nie będzie anonimowy i wszyscy będą mogli zobaczyć jaki za przeproszeniem "debil" maluje po szybach. Inna sprawa, że tak łatwo jednak tego jegomościa złapać nie będzie...

-- Czekam na tramwaj - powiadomcie rodzinę...

wysłane przez Daniel

Ralf napisał(a):

> Inna sprawa, że tak łatwo jednak tego jegomościa > złapać nie będzie...

Mamusia zobaczy, jakiego synka wychowała ;)

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez tom1

[ciach wszystko powyżej]

Bravo, bravo, bravo!!! Nareszcie wandale i niszczyciele przestaną być anonimowi. Ja to bym jeszcze takie zdjęcie razem z "dziełem" artysty do rodziców i do szkoły wysłał. Niech wszyscy zobaczą. Trzeba piętnować takich ludzi. Osobna sprawa, że po samym zdjęciu tak szybko się gościa nie znajdzie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wiem, że w naszych realiach byłoby to dość kosztowne ale warto by kilka takich zdjęć (nie mówię oczywiście o każdym kolejnym) umieścić na paru bilboardach w centrum miasta, powiedzmy tak ku przestrodze. No i wtedy jest większa szansa, że delikwent zostanie zauważony przez znajomych, rodziców oraz przede wszystkim przez samego siebie :)

wysłane przez Ralf

wocash napisał(a):

> ciach

Tak się w sumie zastanowiłem i wymyśliłem, że dla tych co piszą to takie publiczne ukazanie może być jeszcze pochwałą bo się będą mogli pochwalić przed kolegami, że "co to nie oni". Najlepsze to by było dla nich zapłacenie za kupno nowej szyby to by się nauczyli może czegoś. A na bilboardy nie ma sensu pieniędzy tracić, których i tak nie jest wiele.

P.S.: A tak żartem mówiąc to może zamiast bilboardu reklame całopojazdową na B10MA :> :D

-- Czekam na tramwaj - powiadomcie rodzinę...

wysłane przez Daniel

Ralf napisał(a):

> P.S.: A tak żartem mówiąc to może zamiast bilboardu reklame > całopojazdową na B10MA :> :D

A idź Ty! :D

Z tymi bilbordami to rzeczywiście przesada, ale do Kuriera, czy GS, czemu nie?

-- Respect :)) #2855 :)) - SPAK = SZAJS

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez Pepe 236

McBeZeL napisał(a):

> Z tymi bilbordami to rzeczywiście przesada, ale do Kuriera, czy > GS, czemu nie?

Hmmm, a może Torwid by nagłośnił sprawę kamer w bulwach w jakimś artykuliku? :>

wysłane przez Mareczek 5

man751 napisał(a):

> Hmmm, a może Torwid by nagłośnił sprawę kamer w bulwach w > jakimś artykuliku? :>

Zrobił to p. Andrzej z GW :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Ralf napisał(a):

> Tak się w sumie zastanowiłem i wymyśliłem, że dla tych co > piszą to takie publiczne ukazanie może być jeszcze > pochwałą bo się będą mogli pochwalić przed kolegami, że > "co to nie oni".

No właśnie. Chyba, że dołożyć drugie zdjęcie - jak zasuwa czyszcząc swoje "dzieło" (a najlepiej jeszcze kilka innych), albo jak przychodzi komornik i zwija kompa na poczet odszkodowania :>>

-- Flames to dust

wysłane przez t105n  49

Ralf napisał(a):

> Najlepsze to by było dla nich zapłacenie > za kupno nowej szyby to by się nauczyli może czegoś.

W Krakowie gnojek rysujący szybę już dostał wezwanie na 3000 zł. Jeżeli metody legalne nie pomagają, to trzeba walczyć z wandalizmem wszelkimi dostępnymi środkami (publikacja wizerunku, ja bym dodał nazwisko, szkołę itp.) i z całą surowością egzekwować koszty naprawy.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"

wysłane przez Luke_Police  163

> Jeżeli metody legalne nie pomagają, to trzeba walczyć z > wandalizmem wszelkimi dostępnymi środkami (publikacja > wizerunku, ja bym dodał nazwisko, szkołę itp.) i z całą > surowością egzekwować koszty naprawy.

Masz absolutną rację. Ja bym jeszcze podał adres zamieszkania takiego delikwenta z zachętą do pomalowania szyb w jego oknach czarnym sprayem. Niestety polskie prawo jest bardzo ułomne, można odnieść wrażenie, że chroni przestępców, a nie poszkodowanych. Gdyby za coś takiego ucinano łapy, z pewnością tego typu występków byłoby dużo mniej. A tymczasem okazuje się, że taki wandal dostaje do zapłacenia grzywnę, ale z uwagi na jego ciężką osobistą sytuację materialną, rodzinną i zdrowotną, wyrok zostaje zawieszony... Dlatego słowa: "W przyszłości MZK powinno jednak w odpowiedzi na naruszenie swoich dóbr skorzystać z możliwości, jakie daje prawo." uznałbym raczej za żart. Dochodzenie swych praw na drodze sądowej trwa obecnie zbyt długo i często kończy się fiaskiem. A pracownikom MZK się wcale nie dziwię. Sam bym się niesamowicie wkurzył na miejscu motorniczego, gdybym zobaczył, że już na pierwszej jeździe tramwaju za 2 mln zł, został on zdewastowany. Niestety takich przypadków jest obecnie bardzo dużo i nie tylko w MZK. Monitorowanych pojazdów jest stanowczo za mało. Dziś przyjrzałem się nieco niektórym wagonom KT4Dt, rano jechałem Tatrą bez poręczy z tyłu, ponadto widziałem już pomazane szyby i siedzenia, boki i tły wagonów, a także poprzypalane fotele i sufity w tramwajach które jeżdżą u nas zaledwie od roku. Podobnie polickie MAN-y SG313: brakujące halogeny (772), pourywane przewody od podświetlenia drzwi (769), zaklejony tworzywem sztucznym otwór wentylacyjny w suficie (769), o dziełach takich jak w bulwie już nie wspominam.

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> > Jeżeli metody legalne nie pomagają, to trzeba walczyć z > > wandalizmem wszelkimi dostępnymi środkami (publikacja > > wizerunku, ja bym dodał nazwisko, szkołę itp.) i z całą > > surowością egzekwować koszty naprawy. > > Masz absolutną rację. Ja bym jeszcze podał adres zamieszkania > takiego delikwenta z zachętą do pomalowania szyb w jego oknach > czarnym sprayem. Niestety polskie prawo jest bardzo ułomne, można > odnieść wrażenie, że chroni przestępców, a nie > poszkodowanych. Gdyby za coś takiego ucinano łapy, z pewnością > tego typu występków byłoby dużo mniej. A tymczasem okazuje > się, że taki wandal dostaje do zapłacenia grzywnę, ale z uwagi > na jego ciężką osobistą sytuację materialną, rodzinną i > zdrowotną, wyrok zostaje zawieszony... Dlatego słowa: "W > przyszłości MZK powinno jednak w odpowiedzi na naruszenie swoich > dóbr skorzystać z możliwości, jakie daje prawo." uznałbym > raczej za żart. Dochodzenie swych praw na drodze sądowej trwa > obecnie zbyt długo i często kończy się fiaskiem.

Jestem w pełni za walką z wandalizmem, ale nie drogą samosądów. Czasy palenia czarownic na stosach mamy za sobą. Idąc tym tropem można by zacząć wieszać zdjęcia nieuprzejmych kierowców, motorniczych i biorących łapówki kanarów. Oczywiście to ja jako pasażer będę decydował kogo wieszać. Co w sytuacji pomyłkowego oskarżenia? albo ostracyzmu stosowanego wobec osób podobnych do wandala na zdjęciu? Właśnie w obliczu takich dylematów ktoś kiedyś wymyślił niezawisłe sądy z całą skomplikowaną procedurą. Jeśli jest problem z przeciągłością postępowania, należy szukać w ramach systemu (!) możliwości, np sądu 24godzinnego, postępowania polubownego, ect. w przypadku niemożności egzekucji odpracowywana czy innej formy zadość uczynienia. Nie jestem prawnikiem, nie znam się na tym, ale wiem, że prawnicy rzadko bywają bezradni.

wysłane przez Luke_Police  163

> Jestem w pełni za walką z wandalizmem, ale nie drogą samosądów. > (ciach) > Co w sytuacji pomyłkowego oskarżenia?

Myślę, że pracownicy MZK nie powiesiliby zdjęcia przypadkowej osoby. Tutaj o pomyłce nie mogło być mowy, kamery wszystko zarejestrowały, a materiał był długo oglądany.

> Nie jestem > prawnikiem, nie znam się na tym, ale wiem, że prawnicy rzadko > bywają bezradni.

Tak czy owak, przestępcę trzeba jakoś zidentyfikować, a mając samo zdjęcie prawnik nic nie zdziała.

Technik serwisu :)

wysłane przez MaK

Ja tam problemu ze wzrokiem nie mam. Ale prosił bym bardzo kogokolwiek, żeby mi wytłumaczył o co chodzi. To jakis obrazek z tych co pare lat temu były takie popularne? Parz 5 minut zobaczysz psa? Ja na nim widze pasażerów wysiadających na przystanku. :/

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...

wysłane przez Ralf

MaK_86 napisał(a):

> ciach

Obrazek z kamery umieszczonej w doczepie. Tam jest narysowana strzałka skierowana do tego jegomościa w białej kurtce i napis "to dzieło tego artysty". Tak dla przestrogi ;) No i na zdjęciu widać też kawałek tego wątpliwej jakośći "dzieła".

-- Czekam na tramwaj - powiadomcie rodzinę...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 236

Ralf napisał(a):

> na zdjęciu widać też kawałek tego wątpliwej jakości > "dzieła".

Dodam, że oprócz szyby ten jegomośc załatwił pisakami 5 godzin po debiucie wagonu także całe siedzenie przed którym siedział, a to już trudniej zmyc do końca.

wysłane przez TCT

Może głupi komentarz z mojej strony, ale po przeczytaniu tytułu artykułu że wieszają wandali, zamajaczył mi widok tego wieszania oraz latarni.. a za co wieszają? A wiadomo za co..

-- "Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!"

wysłane przez X

... pozostawia wiele do życzenia. Nie wierzę, że na Basenie Górniczym akurat nikt nie wsiadł i nie widział, że ów delikwent coś maluje na szybie. Swoją drogą przypomniała mi się sytuacja sprzed prawie roku, kiedy to razem z manem751 jechaliśmy 12 od placu Kościuszki do Narutowicza i było podobnych dwóch bałwanów, co malowało tagi w drugim wagonie (w godzinach szczytu). Mimo iż tramwaj był pełny to nikt nie zareagował. Pojawił się nawet głos jakiegoś człowieka "co tam jest napisane" i w sumie podziwiał tych "artystów". Niestety wtedy chodziłem o kuli, a pewnie bez kilku "kopów" by się nie obyło.

--

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Romanas napisał(a):

> ... pozostawia wiele do życzenia. Nie wierzę, że na > Basenie Górniczym akurat nikt nie wsiadł i nie widział, > że ów delikwent coś maluje na szybie.

Oni się zasłaniają, jeśli się nie wie, o co chodzi, to się nie zauważy.

> Niestety wtedy > chodziłem o kuli, a pewnie bez kilku "kopów" by się nie > obyło.

Kula też dobra ;>

-- Flames to dust

wysłane przez mkrzywy

No i bardzo dobrze, trzeba się wreszcie wziąć za to niewychowane i niekulturalne bydło, co myśli, że jak ma spray lub markera to jest królem całego świata. Aplauz dla pomysłodawcy!

wysłane przez Bosman1980 0

I jeszcze jedno. Po rozpoznaniu i złapaniu takiego bałwana to samo wypisałbym mu na czole i niech chodzi z tym dopóki się nie zmyje.

wysłane przez Piotr

Bosman1980 napisał(a):

> I jeszcze jedno. Po rozpoznaniu i złapaniu takiego bałwana > to samo wypisałbym mu na czole i niech chodzi z tym dopóki > się nie zmyje.

Tatuaż mu na twarzy zrobić! z dopiskiem "pozdrowienia od MZK"

wysłane przez DamTram

A może by tak postąpić jak w łodzi i oddać we władanie malarzy jakieś wagony? W łodzi na podmiejskich liniach jeżdżą GT6, pomalowane sprayami, i to nie tak, jak malują u nas teraz wandalistycznie, a artystycznie. Graffiti jest współczesną formą sztuki. Ja widzę zalety w postąpieniu podobnie jak Łódź: - W jakimś stopniu ograniczenie tego typu wandalizmów (na kilku osiedlach doszło do porozumień i są wyznaczone ściany gdzie można malować) - MZK ma kilka wagonów "z głowy" - nie musi ich malować, bo co jakiś czas wagon by zmieniał swoje malowanie - brak kosztów związanych z malowaniem taboru - oni z przyjemnością za to zapłacą.

trochę przykładów chyba z całego świata (jeszcze nie oglądnąłem całości) http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobusy.php?s=17&nr=97

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

DamTram napisał(a):

[ciach]

Odrazu mówie, że się to nie uda. Dlaczego? Bo sam malowałem grafy na słonecznym i bukowym swojego czasu. Ale spoko... tylko bloki. Robiłem też legalne prace. I powiem Tobie tylko tak.

Nie pójdą na to, bo nie jest to ideą grafów, tagów, blockbusterów i wholecarów... :)

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...

wysłane przez Bauer

MaK_86 napisał(a):

> Nie pójdą na to, bo nie jest to ideą grafów, tagów, > blockbusterów i wholecarów... :)

Wychodzi więc na to że ideą tego co wymieniłeś jest bazgranie gdzie popadnie, szczególnie w miejscach gdzie każdy to zobaczy tj. tramwaje i ściany blokowisk... I jak by nie patrzeć to masz rację bo jak by podstawili taki tramwaj to malowali by go tylko uczciwi i profesjonalni graficiarze a takie barany dalej działali by chociażby w tramach czy busach.

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!

wysłane przez DamTram

Bauer napisał(a):

> Wychodzi więc na to że ideą tego co wymieniłeś jest > bazgranie gdzie popadnie, szczególnie w miejscach gdzie każdy > to zobaczy tj. tramwaje i ściany blokowisk...

W pewnym sensie tak, ale nie do końca

> I jak by nie > patrzeć to masz rację bo jak by podstawili taki tramwaj to > malowali by go tylko uczciwi i profesjonalni graficiarze a takie > barany dalej działali by chociażby w tramach czy busach.

Ale oni ten tramwaj by widzieli bo by jeździł, czuli by jakiś taki większy respekt i by widzieli, że jest szukana jakaś alternatywa i jeżeli chcą moga się wykazać.

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]

wysłane przez Bauer

DamTram napisał(a):

> Ale oni ten tramwaj by widzieli bo by jeździł, czuli by jakiś > taki większy respekt i by widzieli, że jest szukana jakaś > alternatywa i jeżeli chcą moga się wykazać.

Graffiti? Ok. Ale wyobrażasz sobie cały tramwaj w tagach? Bo ja nie, kompletne bezguście ;)

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!

wysłane przez DamTram

Bauer napisał(a):

> Graffiti? Ok. Ale wyobrażasz sobie cały tramwaj w tagach? Bo ja > nie, kompletne bezguście ;)

takiego czegos paskudnego jak http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-201429.html to nie, ale za pomocą graffiti można naprawdę coś ładnego stworzyć.

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]

wysłane przez pawko

DamTram napisał(a):

> takiego czegos paskudnego jak > http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-201429.html to nie, ale za pomocą > graffiti można naprawdę coś ładnego stworzyć.

W większości przypadków jest to tylko kicz. Podaj mi przykład kiedy grafitti na tramwajach/autobusach jest sztuką

-- Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez DamTram

pawko napisał(a):

> W większości przypadków jest to tylko kicz.

Jest to wiele razy ładniejsze i estetyczniesze niż niektóre 105N...

wysłane przez pawko

DamTram napisał(a):

> Jest to wiele razy ładniejsze i estetyczniesze niż niektóre 105N...

Ale jakbys to widział?grafitti na całych tramwajach?

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

wysłane przez mike_1994

pawko napisał(a):

> Ale jakbys to widział?grafitti na całych tramwajach?

Cały tramwaj, tak jak #713. http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-193235.html

wysłane przez pawko

mike_1994 napisał(a):

> Cały tramwaj, tak jak #713. > http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-193235.html

Zwracam honor, rzeczywiście ciekawe. W sumie MZK mogłoby zaprosic najbardziej utalentowanych "artystów" i najgorsze 105N pomalowac

-- Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

wysłane przez MaK

pawko napisał(a):

[ciach]

Tak. Tylko czy MZK miałoby pieniądze na taką akcje. Napewno malarze nie kupili by puszek za swoje pieniądze. A pomalować taką powierzchnie to wydatek rzędu ... 2000-2500 zł na same farby.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...

wysłane przez DamTram

MaK napisał(a):

> Tak. Tylko czy MZK miałoby pieniądze na taką akcje. Napewno malarze > nie kupili by puszek za swoje pieniądze. A pomalować taką > powierzchnie to wydatek rzędu ... 2000-2500 zł na same farby.

Raczej by ze swoich to zrobili, przynajmniej cześciowo

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]

wysłane przez MaK

DamTram napisał(a):

> Raczej by ze swoich to zrobili, przynajmniej cześciowo

Napewno nie. Po co mam płacić za farby, malować tam gdzie mi mówią i to co mi mówią? Skoro to moja farba to namaluje to co chcę i gdzie chcę. Taka jest kwintesencja grafiti.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez DamTram

MaK_86 napisał(a):

> Nie pójdą na to, bo nie jest to ideą grafów, tagów, > blockbusterów i wholecarów... :)

Wiem, że nie jest, ale jest to jakimś rozwiązaniem, w łodzi tego już jest całkiem sporo, myślę że u nas nie było by problemu ze znaleźnieniem chętnych do takiego przedsięwzięcia. Szkoda, że robienie czegoś nielegalnego jest najlepsze, no ale w końcu zakazany owoc smakuje najlepiej :D

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]

wysłane przez MaK

DamTram napisał(a):

[ciach]

Akurat w tej dziedzinie sprawa jest trudna. Bo nawet po takich akcjach zawsze, ale to zawsze znajdzie się jakiś "artysta" którego będzie korcić jakaś powierzchnia w pojeździe KM.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...

wysłane przez Bosman1980 0

Właśnie wróciłem z zakupów z Berlina. Jadąc samochodem mijałem i podziwiałem ich tramy, aż tu nagle pojawił się skład Tatr KT4Dt, który miał tak mocno porysowane szyby, że trudno było rozpoznać płeć pasażerów. Kiedy mijałem nowszy tramwaj, również były w nim pobazgrane szyby. Ogólnie stwierdzam, że stan naszych tramów nie odstaje od normy europejskiej, a nasze Tatry są jeszcze perełkami wśród taboru.

wysłane przez mike_1994

Bosman1980 napisał(a):

[ciach]

A jeszcze żebyś wszedł do wnętrza byle którego tramwaju. :D Wszystko co sie da pomazać jest pomazane wszędzie gdzie się da. Drwi podsufitka, szyby, siedzenia, automaty, a nawet podłoga. :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Bosman1980 napisał(a):

> Właśnie wróciłem z zakupów z Berlina. Jadąc samochodem > mijałem i podziwiałem ich tramy, aż tu nagle pojawił się > skład Tatr KT4Dt, który miał tak mocno porysowane szyby,

łee normalka - nawet niskopodłogowe mają wszystko pobazgrane. Co gorsza porysowane/pomazane są też autobusy z monitoringiem, aczkolwiek zdecydowanie mniej niż te bez.

> Ogólnie stwierdzam, że stan naszych tramów nie odstaje od

Oni najzwyczajniej nie nadążają wszystkiego naprawiać - swego rodzaju uzasadnieniem niech będzie też fakt, że tramwaje jeżdżą po dawnym Berlinie wschodnim - różnice jednak zostały...

> normy europejskiej, a nasze Tatry są jeszcze perełkami > wśród taboru.

Ale jakie mają torowiska...

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez kajetansz 65

Bosman1980 napisał(a):

> Ogólnie stwierdzam, że stan naszych tramów nie odstaje od > normy europejskiej, a nasze Tatry są jeszcze perełkami > wśród taboru.

Kiedyś na jakimś forum niemieckim znalazłem dyskusję pokazującą wnętrze Tatry w Berlinie i dla porównania w Szczecinie. Wszyscy dyskutanci byli pełni zachwytu dla stanu naszych tramwajów.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez manieQ1991 10

Dla mnie jest to paranoją, że motorniczy może ponieść większe konsekwencje niż ten idiota ,który pomazał szybę. Motorniczy zrobił bardzo dobrze i ja na jego miejscu zrobiłbym to samo, a w dodatku jeszcze bardziej rozpowszechnił takie foty.

-- Mój ulubiony nieistniejący już skład 783-784
Jak podaje telewizja Polsat motorniczy ze Szczecina, który umieścił zdjęcie mężczyzny mażącego szybę w wagonie #793 może zostać skazany na grzywnę za naruszenie dóbr osobistych. Moim zdaniem jest to paranoja. Piszcie co myślicie na ten temat.:)

-- Mój ulubiony nieistniejący już skład 783-784

wysłane przez mike_1994

manieQ1991 napisał(a):

[ciach]

Moje zdanie jest takie, że dobrze zrobił. Kupujesz nowy tramwaj i co? Wraca pomazany, ja tam bym nie dyskutował o takich rzeczach jak ochrona dóbr osobistych etc. bo na takim obrazku za dużo nie widać, ale może oznaczać to również przestrogę dla kolejnych.

P.S. Najlepszy komentarz był do 720+701 :D
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
manieQ1991 napisał(a):

> Piszcie co myślicie na ten temat.:)

MZK i opinia publiczna na pewną poprą motorniczego...

wysłane przez mike_1994

Bauer napisał(a):

> MZK i opinia publiczna na pewną poprą motorniczego...

Ale widzisz, zawsze znajdzie się jedna osoba, której coś takiego przeszkadza, jest dla niej nie etyczne, propaguje cośtam itd. :-/
mike_1994 napisał(a):

> Ale widzisz, zawsze znajdzie się jedna osoba, której > coś takiego przeszkadza, jest dla niej nie etyczne, propaguje > coś tam itd. :-/

Ja dla takich ludzi nie miałbym litości.Miasto wydaje pełno pieniędzy aby pasażerowie jeździli w nowych i czystych tramwajach a tu taki matoł maże po siedzeniach i szybach. Niech ponosi za to surowe konsekwencje,a nie motorniczy za to,że chciał aby wszyscy zobaczyli takiego wyrostka. Ja to bym wywiesił takie zdjęcie nawet w stopiątkach i innych wagonach...

-- Mój ulubiony nieistniejący już skład 783-784
mike_1994 napisał(a):

> Ale widzisz, zawsze znajdzie się jedna osoba, której > coś takiego przeszkadza, jest dla niej nie etyczne, propaguje > cośtam itd. :-/

Dlatego niech dewastują i malują, kasowniki wyrywają i niech chodzą piechotą. Jak znieczulica to znieczulica tylko że to powinno działać w obie strony.

wysłane przez bniedzwiecki

manieQ1991 napisał(a):

> Jak podaje telewizja Polsat...

Dla tych którzy nie widzieli: http://www.youtube.com/watch?v=iBirzL9jzO4 :)
bniedzwiecki napisał(a):

> Dla tych którzy nie widzieli: > http://www.youtube.com/watch?v=iBirzL9jzO4 :)

Kompletna paranoja, może jeszcze temu gościowi co to namalował dadzą medal za dowagę :|

P.S.Nieiwem czemu na początku tego materiału pokazane jest wjeżdżający nasz liniowo historyczny skład do zajezdni Pogodno a typek mówi, że tramwaj nie pojeździ przez parę dni dzięki wandalom, przecież to nie o ten wagon się rozchodzi :P
pawelp19 napisał(a):

> P.S.Nieiwem czemu na początku tego materiału pokazane jest > wjeżdżający nasz liniowo historyczny skład do zajezdni > Pogodno a typek mówi, że tramwaj nie pojeździ przez parę dni > dzięki wandalom, przecież to nie o ten wagon się rozchodzi :P

No ale chodzi o to, że m. in. przez wandali wykonywany był ten remont, trochę przesadzone, ale prawda też w tym była ;]

-- Respect :)) #2855 :)) - SPAK = SZAJS

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
McBeZeL napisał(a):

> No ale chodzi o to, że m. in. przez wandali wykonywany był ten > remont, trochę przesadzone, ale prawda też w tym była ;]

No ale przecież dopiero co wyjechał z warsztatów a tu mówią że posiedzi w zajezdni parę dni przez wandali :P Mogli pokazać tą doczepę i to powiedzieć a nie świeżo wyremontowany skład, który chyba nawet wyruszył na trasę po remoncie w tym samym dniu co robiony był ten materiał :P
pawelp19 napisał(a):

> No ale przecież dopiero co wyjechał z warsztatów a tu mówią że > posiedzi w zajezdni parę dni przez wandali :P Mogli pokazać tą > doczepę i to powiedzieć a nie świeżo wyremontowany skład, który > chyba nawet wyruszył na trasę po remoncie w tym samym dniu co > robiony był ten materiał :P

Pomocy... Reportaż był nagrywany w piątek. Wówczas bulwa była na mieście. A ekipa musiała miec coś "brzydkiego" na materiale, a akurat trafił im się przed zajezdnią 720, który manewrował po przyjeździe z WNT no to wykorzystali. Przecież nikt oprócz nas nie zna się czy ten dany skład miał dopiero remont czy może 4 lata temu i jest pogruchotany przez wandali.
man751 napisał(a):

> Pomocy...

999

Przecież nikt oprócz nas nie > zna się czy ten dany skład miał dopiero remont czy może 4 lata temu > i jest pogruchotany przez wandali.

To tym bardziej nie powinni wprowadzać w błąd ;]
pawelp19 napisał(a):

> To tym bardziej nie powinni wprowadzać w błąd ;]

Dlaczego w telewizji mówią na ciężarówki "TIR"? Dlaczego w telewizji pokazują tramwaje urwane z kosmosu? Dlaczego w telewizji zmyślają?

Proste, bo telewizja ma taką "moc", że co by nie powiedzieli ludzie to łykną, a jak kogoś poprawisz, to jeszcze odpyskuje, że Ty nie masz racji "bo tak mówią w telewizji" - no sorry...

-- Respect :)) #2855 :)) - SPAK = SZAJS

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
manieQ1991 napisał(a):

> Jak podaje telewizja Polsat motorniczy ze Szczecina, który > umieścił zdjęcie mężczyzny mażącego szybę w wagonie > #793 może zostać skazany na grzywnę za naruszenie dóbr > osobistych. Moim zdaniem jest to paranoja. Piszcie co > myślicie na ten temat.:)

A tego gnojka należy skazać za dewastację dobra publicznego. Najlepiej na pokrycie kosztów doprowadzenia do czystości.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"
t105n napisał(a):

> A tego gnojka należy skazać za dewastację dobra publicznego.

W innych przypadkach zwykle straszą 5 latami za firanką...