Forum

Próbny rozruch SIP

Powoli ożywają elektroniczne tablice systemu informacji pasażerskiej. Działające można spotkać na pętlach "Plac Rodła", "Krzekowo" i "Pomorzany", jednak informacje nie zawsze wyświetlane są prawidłowo. Obecnie system prawdopodobnie korzysta wyłącznie z informacji rozkładowej, bez uwzględnienia rzeczywistej lokalizacji pojazdów.

wysłane przez dinek4541

Próba wyświetlaczy była dziś również na pętli Pomorzany. Jednak podawała ona nieprawdziwe info, mianowicie w miejscu linii było "5.." w kierunku: Głębokie Jaworowa z nocnymi godzinami.

wysłane przez LLUZNIAK

Co do zdania "Obecnie system prawdopodobnie korzysta wyłącznie z informacji rozkładowej, bez uwzględnienia rzeczywistej lokalizacji pojazdów." to nie tylko prawdopodobnie z niej korzysta, ale wręcz jest tak na pewno. ZTCW to odbywają się próbne transfery rozkładów do tablic oraz testy z wykorzystaniem zasobów lokalnych tablicy. Swoją drogą według wszelkich założeń czasy dynamiczne mają się pojawiać na tablicach w formie względnej (np. odjazd za "5 min"), więc powinno być to łatwe do odróżnienia ;-)

wysłane przez Czarny87

Stałem na pętli Plac Rodła i próbowałem coś przeczytać z tej tablicy. I mimo, że jestem młodym człowiekiem i mam dobry wzrok, to miałem z tym problem. Litery za małe, do tego tablica oświetlona słońcem. Musiałem się dłużej przyjrzeć, żeby coś odczytać. Coś mi się wydaje, że szykuje się kolejny bubel za państwową kasę.

wysłane przez arko5 30

Czarny87 napisał(a):

> Stałem na pętli Plac Rodła i próbowałem coś przeczytać > z tej tablicy. I mimo, że jestem młodym człowiekiem i mam > dobry wzrok, to miałem z tym problem. Litery za małe, do > tego tablica oświetlona słońcem. Musiałem się dłużej > przyjrzeć, żeby coś odczytać. Coś mi się wydaje, że > szykuje się kolejny bubel za państwową kasę.

Jeżeli tam będzie taka czcionka jak jest to teraz, to jestem za tym aby wróciły kary zsyłki na Syberię. To woła o pomstę do nieba. Ktoś chyba naprawdę robi sobie z mieszkańców jaja.

wysłane przez Tatra108 10

Czy ktoś postarał się zrobić zdjęcie tablicom?

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez mxk

Tatra108 napisał(a):

> Czy ktoś postarał się zrobić zdjęcie tablicom?

Tu jest: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=83030621&postcount=984

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez Mikkeboss

Dziś około 22.30, przejeżdżając przez Basen Górniczy zauważyłem, że co najmniej jedna z tablic na pętli działa. Nie dostrzegłem czy tramwajowa również była włączona. Na pewno działała ta od bodajże autobusów pospiesznych.

wysłane przez zack1989 12

Od kilku dni tablica na Gumieńcach szaleje. Zamiast 528 pokazuje 88, zamiast 8bis pokazuje 8 do Potulickiej, nie mówiąc już o kursach widmo prawdziwego 88. Te tablice są sterowane z Klonowica, ma ktoś do nich bieżący wgląd?

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez djdark  0

zack1989 napisał(a):

> Od kilku dni tablica na Gumieńcach szaleje. Zamiast 528 > pokazuje 88, zamiast 8bis pokazuje 8 do Potulickiej, nie > mówiąc już o kursach widmo prawdziwego 88. > Te tablice są sterowane z Klonowica, ma ktoś do nich > bieżący wgląd?

Spoko na Kołłątaja pół tablicy puste, nie wyświetlało na bank 87 czyli wszystko w normie, Słoneczne pewnie dalej do prądu nie podłączone...

-- "Nie rzucaj się tak, bo na zawał zejdziesz." (c) mkubien

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Mareczek 5

zack1989 napisał(a):

> Od kilku dni tablica na Gumieńcach szaleje. Zamiast 528 > pokazuje 88, zamiast 8bis pokazuje 8 do Potulickiej, nie > mówiąc już o kursach widmo prawdziwego 88.

Spoko, temat znany. Nie wariuje tablica, a po prostu zbadziewiał program do konfiguracji tego. Stosowne zgłoszenie poszło, Ci z cieplejszego kraju mają to zrobić (nawet muszą).

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mareczek napisał(a):

> Spoko, temat znany. Nie wariuje tablica, a po prostu > zbadziewiał program do konfiguracji tego. Stosowne zgłoszenie > poszło, Ci z cieplejszego kraju mają to zrobić (nawet > muszą).

To przy okazji zgłoszę, że kilka dni temu na tablicy umieszczonej na przystanku linii 107, 101 itp. na Placu Rodła, około godziny 14 można było się dowiedzieć, że oprócz kursów 107, paru innych linii za 25 minut odjedzie autobus linii 524.

wysłane przez Mareczek 5

sliwka napisał(a):

> To przy okazji zgłoszę, że kilka dni temu na tablicy > umieszczonej na przystanku linii 107, 101 itp. na Placu Rodła, > około godziny 14 można było się dowiedzieć, że oprócz > kursów 107, paru innych linii za 25 minut odjedzie autobus linii > 524.

Problem dotyczy i tak całości, bo program do konfiguracji jest jeden.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez NWO

zack1989 napisał(a):

> Od kilku dni tablica na Gumieńcach szaleje.

Obserwacje z tego tygodnia: tablica na Gumieńcach we wtorek wyświetlała odjazdy linii 9 w kierunku Potulickiej. Natomiast na Pomorzanach któregoś dnia na tablicy wyświetlone zostały 3 zjazdowe szóstki do Zajezdni Golęcin pod rząd. Około południa to było, więc chyba trochę za wcześnie na zjazdy?

wysłane przez Bukowy

NWO napisał(a):

> zack1989 napisał(a):

> > Od kilku dni tablica na Gumieńcach szaleje. >  > Obserwacje z tego tygodnia: tablica na Gumieńcach we wtorek > wyświetlała odjazdy linii 9 w kierunku Potulickiej.

Warto także dodać, że pokazuje odjazdy 88 w przeciwnym kierunku niż w rzeczywistości to znaczy położenia się zgadza jednak jeżeli kurs jest do C.H Ster to na tablicy widnieje kierunek Okulickiego lub Stobno Stacja. Oprócz tego pokazuje godziny niezgodne z czasem a dzisiaj w ogóle siadła - jeżeli dobrze zobaczyłem po napisach związanych z awarią system jest obsługiwany przez Linuxa, aczkolwiek prosiłbym tutaj o potwierdzenie kogoś zorientowanego.

wysłane przez lhb178 19

Bukowy napisał(a):

> dobrze zobaczyłem po napisach związanych z awarią system jest > obsługiwany przez Linuxa, aczkolwiek prosiłbym tutaj o > potwierdzenie kogoś zorientowanego.

http://blog.jagiello.org/2009/04/gmv-in-gdansk.html

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez Jasiek 36

Bukowy napisał(a):

> Oprócz tego pokazuje > godziny niezgodne z czasem a dzisiaj w ogóle siadła

Najlepiej jak ten cały system w ogóle siądzie i da sobie spokój.

wysłane przez NWO

Jasiek napisał(a):

> Najlepiej jak ten cały system w ogóle siądzie i da sobie > spokój.

I grube miliony złotych wydane na niego pójdą się... zmarnować.

Nasuwa mi się taka dygresja. Na wielu tablicach można zaobserwować nietypowe kierunki kursów. Przykładem może być linia 4 wyświetlana z kierunkiem "Brama Portowa" albo jakimś innym przystankiem pośrednim. Zastanawiam się czy w ten sposób wyświetlane są kursy przechodzące z linii na linię, czy może jest to błąd systemu?

wysłane przez lhb178 19

NWO napisał(a):

> Nasuwa mi się taka dygresja. Na wielu tablicach można zaobserwować > nietypowe kierunki kursów. Przykładem może być linia 4 > wyświetlana z kierunkiem "Brama Portowa" albo jakimś innym > przystankiem pośrednim. Zastanawiam się czy w ten sposób > wyświetlane są kursy przechodzące z linii na linię, czy może > jest to błąd systemu?

4 ma taki kurs o 17:35 z Pomorzan.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez NWO

lhb178 napisał(a):

> 4 ma taki kurs o 17:35 z Pomorzan.

To chyba było ze 2 godziny wcześniej, więc ewidentny błąd. Tak samo czasami jako końcowe wyświetlane są inne przystanki pośrednie albo nazwa pętli na której aktualnie tramwaj się znajduje. Czwórka z Pomorzan w kierunku Pomorzan :D

-- W szczecińskiej polityce dużo się krzyczy, a mało rozmawia. Niestety.

wysłane przez lhb178 19

NWO napisał(a):

> albo nazwa pętli na której aktualnie tramwaj się znajduje. Czwórka > z Pomorzan w kierunku Pomorzan :D

To akurat jest prawie normalne, zapowiada przyjazd ;]

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez Mareczek 5

NWO napisał(a):

> Na wielu tablicach można zaobserwować > nietypowe kierunki kursów. Przykładem może być linia 4 > wyświetlana z kierunkiem "Brama Portowa" albo jakimś innym > przystankiem pośrednim. Zastanawiam się czy w ten sposób > wyświetlane są kursy przechodzące z linii na linię, czy może > jest to błąd systemu?

To są warianty pośrednie, przy przejściach między liniami i jak najbardziej występuja w systemie. Natomiast problem jest taki, że dla dobrej godziny (lub dla czasu rzeczywistego) wyświetlany jest zły opis.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez man1995 55

Dzisiaj dokładnie o godzinie 14:06 tablica na Słonku została pozostawiona przez majstrów w stanie wyświetlającym godziny odjazdu ;) Jakoś szybko ;D

wysłane przez Luke_Police  163

Takie pytanko mam. Czy odjazdy wyświetlane przez tablice elektroniczne są w ogóle aktualizowane? Na Głębokim dziś (około 11:10) 9-tki i 1-ki wyświetlane były wedle rozkładu jazdy obowiązującego przed rozpoczęciem przebudowy Bramy Portowej. W związku z tym tramwaje linii 9 wyświetlały się z kierunkiem "Potulicka", w dodatku o niewłaściwych godzinach. Co więcej, tablica "zapomniała", że z Głębokiego odjeżdżają również autobusy. Wyświetlane były wyłącznie 1-ki i 9-tki w sposób niezgodny z rzeczywistością, podczas, gdy nie było żadnej informacji na temat 51, 103 i 106. Po co pasażerom taka wprowadzająca w błąd informacja?

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez djdark  0

Luke_Police napisał(a):

[CIACH]

"To jest SIP na miarę naszych możliwości. My tym SIP-em otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz SIP, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

A ja się dziwię że jeszcze głowy za ten system nie poleciały... Darku? Może warto się TYM zająć dopóki media się tym nie interesują...

-- "Nie rzucaj się tak, bo na zawał zejdziesz." (c) mkubien

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Mareczek 5

Luke_Police napisał(a):

> Takie pytanko mam. Czy odjazdy wyświetlane przez tablice > elektroniczne są w ogóle aktualizowane?

Są, ale oprogramowanie tego pozostawia wiele do życzenia... Jutro może będzie lepiej, choć Głębokie ma taki problem, że co chwile są gubione pakiety i zaktualizowanie tego wymaga wiele cierpliwości.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Luke_Police  163

Mareczek napisał(a):

> Są, ale oprogramowanie tego pozostawia wiele do życzenia... > Jutro może będzie lepiej, choć Głębokie ma taki problem, > że co chwile są gubione pakiety i zaktualizowanie tego wymaga > wiele cierpliwości.

Rozumiem. A Potulicka już działa dobrze? Pamiętam, że pierwszego dnia przebudowy Bramy Portowej, tablica wyświetlała tylko 1 i 9, mimo, że kursowało tam więcej linii.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez Mareczek 5

Luke_Police napisał(a):

> Rozumiem. A Potulicka już działa dobrze? Pamiętam, że > pierwszego dnia przebudowy Bramy Portowej, tablica wyświetlała > tylko 1 i 9, mimo, że kursowało tam więcej linii.

Żadna tablica na której były ostatnio zmiany nie działa prawidłowo (a to będzie z 5 tablic). Gumieńce pokazuje, że można pojechać 88 do C.H. STER o 23:56 :-) Póki co, widzę że trzeba je konfigurować dwukrotnie, raz będzie pokazywać bzdury, a po ponownej konfiguracji już jest niby ok...

Oczywiście jest to błąd, choć oprogramowanie do tego aktualizowali już ze 2 razy. Do pefekcji jeszcze troszkę brakuje ;D

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Helionpl 0

Luke_Police napisał(a):

> ciach

Tablica na Gumieńcach jest lepsza. Dzisiaj widziałem jak wskazywała odjazdy linii 88 do Stobna i STERu, z godzinami odjazdu 528 :D Przynajmniej nie pokazywała 8 ani 8bis. Generalnie, to z rozkładami 88 na tej tablicy to zawsze problem był. Albo nie ten kierunek, albo fikcyjne godziny...

Da się z tym coś zrobić?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.