Forum

Atak zimy

wysłane przez PrzemekW

Również inne części miasta były rano sparaliżowane. Linia 53, planowany odjazd z Dunikowskiego 8:41, rzeczywisty odjazd 9:15. Linia 75, 60 też nie lepiej dziś kursuje. Wszędzie olbrzymie potoki pasażerskie, dopadła nas zima jak co rok...

wysłane przez Cezar007 2

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Również inne części miasta były rano sparaliżowane. > Linia 53, planowany odjazd z Dunikowskiego 8:41, rzeczywisty > odjazd 9:15. Linia 75, 60 też nie lepiej dziś kursuje. > Wszędzie olbrzymie potoki pasażerskie, dopadła nas zima > jak co rok...

Co tu się dziwić. Już sam podjazd pod przystanek (którego zatoczka posiada kostkę brukową), jest utrudniony z racji tego, iż jest bardzo ślisko (kto wymyślił kostkę brukową w zatoce autobusowej?!). Samo to powoduje opóźnienia, a co dopiero stan ulic po opadzie śniegu...

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez PrzemekW

Cezar007 napisał(a):

> Co tu się dziwić. Już sam podjazd pod przystanek (którego > zatoczka posiada kostkę brukową), jest utrudniony z racji > tego, iż jest bardzo ślisko (kto wymyślił kostkę brukową > w zatoce autobusowej?!). Samo to powoduje opóźnienia, a co > dopiero stan ulic po opadzie śniegu...

Dokładnie tak jak mówisz. Poza tym ludzie bezsensownie panikują, powodując korki i zablokowanie dróg. Sam byłem świadkiem jak kobieta wyjeżdżająca z podporządkowanej wykręciła bączka, chwilę później prawie potrąciła pieszego.

wysłane przez Jasiek 36

Cezar007 napisał(a):

> Co tu się dziwić. Już sam podjazd pod przystanek (którego > zatoczka posiada kostkę brukową),

Już jakiś czas temu była rozmowa na ten temat. Kostkę brukową stosuje się dlatego, że taka zatoka mniej się zapada pod ciężarem autobusów. Jednak z tego co pamiętam to wygrały zatoki wylane betonem, które jak wiadomo są droższe.
70

wysłane przez artureczexxx38

Poczekajcie, aż zamrozi górkę w Moczyłach :)

wysłane przez bartez 336

Na Wilczej za wiaduktem utknął autobus na 107, generalnie w kierunku Polic nic nie jedzie, albo ma olbrzymie opóźnienia, w centrum także paraliż.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez stoch

bartez napisał(a):

> Na Wilczej za wiaduktem utknął autobus na 107, generalnie w > kierunku Polic nic nie jedzie, albo ma olbrzymie > opóźnienia [...]

Od ponad godziny nie przyjechało do Polic żadne 107.

wysłane przez Luke_Police  163

stoch napisał(a):

> Od ponad godziny nie przyjechało do Polic żadne 107.

O 16:58, po 80-minutowej przerwie przyjechały #776 na 107 i #3021 na F. Od tamtej pory chyba nic więcej nie dotarło tą trasą do przystanku końcowego w Policach

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez t105n  49

Luke_Police napisał(a):

> O 16:58, po 80-minutowej przerwie przyjechały #776 na 107 i > #3021 na F. Od tamtej pory chyba nic więcej nie dotarło tą > trasą do przystanku końcowego w Policach

Te same dwa wozy mogły znów dotrzeć, bo ok. 18:00 zawróciły na skrzyżowaniu Obotrycka / Komuny. Byłem świadkiem nawrotu #776.

-- Okna większości szczecińskich pojazdów KM są jak stół Kamila Durczoka.

wysłane przez Mareczek 5

t105n napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

> > O 16:58, po 80-minutowej przerwie przyjechały #776 na 107 i > > #3021 na F. Od tamtej pory chyba nic więcej nie dotarło tą > > trasą do przystanku końcowego w Policach >  > Te same dwa wozy mogły znów dotrzeć, bo ok. 18:00 zawróciły na > skrzyżowaniu Obotrycka / Komuny. Byłem świadkiem nawrotu #776.

#756 zawrócił na Rugiańskiej. W sumie teraz komunikację Police - Szczecin zapewniają dwa autobusy 107 :D

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Luke_Police  163

Mareczek napisał(a):

> #756 zawrócił na Rugiańskiej. W sumie teraz komunikację Police - > Szczecin zapewniają dwa autobusy 107 :D

Potwierdzam. 756 i 776 kursują, pozostałe autobusy stoją w zatrzymaniu.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez Luke_Police  163

t105n napisał(a):

> Te same dwa wozy mogły znów dotrzeć, bo ok. 18:00 zawróciły na > skrzyżowaniu Obotrycka / Komuny. Byłem świadkiem nawrotu #776.

Tak właśnie było. O 18:23 na Chemiku pojawił się 768 (107/2), a kilka minut później przyjechał jakiś F (nie spojrzałem na numer) i ten sam 107. Wieczorem wydobyli też z jakiejś zaspy 756 i aktualnie na 107 kursują bagatela 2 brygady! Obie na skróconej trasie do Komuny Paryskiej/Rugiańskiej. W międzyczasie był jeszcze 3022 na F około godziny 19:00, ale skończył służbę i zjechał do zajezdni..

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez leks 17

Wg motornicznej 9'tki na Wojska Polskiego doszło do wykolejenia. 9'tki kierowano na Krzekowo. Ze wzgledu na brak 7'ki (i prawdopodobnie 5'tki) linia 9 stanowiła swoistą zastępczą komunikację ;). Generalnie na mieście dramat :D.

wysłane przez lukaszenko 16

leks napisał(a):

> Wg motornicznej 9'tki na Wojska Polskiego doszło do > wykolejenia. 9'tki kierowano na Krzekowo. Ze wzgledu na brak > 7'ki (i prawdopodobnie 5'tki) linia 9 stanowiła swoistą > zastępczą komunikację ;). Generalnie na mieście dramat > :D.

Piątka jeździła w miarę normalnie. Poza tym koło 15:50 widziałem na Wyszyńskiego stojący w poprzek SU18, który blokuje całe torowisko i powoli całą Wyszyńskiego. Pod dworcem problem z wyjazdem miał kolejny SU18, który skutecznie zablokował przynajmniej 10 autobusów(tak widziałem koło 15:30-40). Prawdopodobnie na Piastów też coś było, ponieważ na przystankach stało dużo ludzi a tory były widocznie nieużywane od dłuższego czasu.

-- 7823, odjazd!

wysłane przez Luke_Police  163

W którym miejscu zaobserwowano przerwę w kursowaniu linii 103? Na Osiedlu Chemik w kierunku Zakładów 103 między 15:00, a 16:00 notowało ledwie 2-3-minutowe opóźnienia, gorzej było w drugą stronę, tu opóźnienia sięgały 17 minut.

Natomiast mniej więcej od 15:30 trwa jakiś zator na trasie linii 107. Od godziny 15:36, kiedy był ostatni wyjazd z zajezdni, do Polic przyjechał tylko jeden 107 i jeden F ze Szczecina... dokładnie o godzinie 16:58. Ponoć straszny kocioł/zator jest na odcinku Hoża - Plac Rodła.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> W którym miejscu zaobserwowano przerwę w kursowaniu linii > 103? Na Osiedlu Chemik w kierunku Zakładów 103 między > 15:00, > a 16:00 notowało ledwie 2-3-minutowe opóźnienia, gorzej > było > w drugą stronę, tu opóźnienia sięgały 17 minut.

No to nie wiem jak patrzyłeś. Ja na Głębokim czekałem od 15:30 do 16:20 na 103 i nie było w ogóle. Złapałem okazję okazało się że 3038 co był na 103 uderzył w barierkę. Kolejne 103 w korku stało w Pilchowie przy Kościele, a następne w korku koło Bartoszewa.

wysłane przez Luke_Police  163

jpawel napisał(a):

> No to nie wiem jak patrzyłeś. Ja na Głębokim czekałem od > 15:30 do 16:20 na 103 i nie było w ogóle. Złapałem okazję > okazało się że 3038 co był na 103 uderzył w barierkę. > Kolejne 103 w korku stało w Pilchowie przy Kościele, a > następne w korku koło Bartoszewa.

Dzięki za wyjaśnienie. Na Osiedlu Chemik 103/2 był o 15:58 (3 minuty spóźnienia), o tej samej porze jechał 103/6 do Szczecina (16 minut spóźnienia). Wcześniejsze kursy miały podobnie.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez paki

Tu jeden wielki kocioł. Nawet 55bis jeździ z 40-minutowym opóźnieniem :D Za to ciekawostka że strony PKS Szczecin. Jest takie śmieszne zadanie łączone: 523/2+jakaś linia pracownicza+trasa Szczecin-Debno-Szczecin. Start koło 4 rano , powrót na bazę o 17, a w międzyczasie parę godzin przerw. Autobus jest na Basenie Górniczym. Czas pracy kierowcy?

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Luke_Police  163

paki napisał(a):

> Za to ciekawostka że strony PKS Szczecin. > Jest takie śmieszne zadanie łączone: 523/2+jakaś linia > pracownicza+trasa Szczecin-Debno-Szczecin. Start koło 4 rano > , powrót na bazę o 17, a w międzyczasie parę godzin > przerw. Autobus jest na Basenie Górniczym. Czas pracy > kierowcy?

A jaki to autobus? Setra S215UL #10087 (ZS 8859N)? Z moich obserwacji wynika, że na obiegu Szczecin - Dębno, Dębno - Szczecin kursuje stały autobus i stały kierowca. Analogicznie jest na obiegu przeciwnym Dębno - Szczecin, Szczecin - Dębno. Powiem Ci, że dłuugaśne przerwy między kursami to rzecz normalna w PKS-ach, gdyż poza godzinami szczytu nie wiele kursów jest wykonywanych z uwagi na brak popytu na przewozy w tych godzinach. Czas pracy kierowcy jest chyba liczony jakoś inaczej w przypadku kilkugodzinnych przerw między kolejnymi przewozami.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez paki

To był ten autobus. Ekspertem nt. czasu pracy kierowcy nie jestem, więc nie będę się wypowiadał. Po prostu pełen szacunek dla człowieka: od 4 rano do 18 z przerwami za kółkiem ;)

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Luke_Police  163

paki napisał(a):

> To był ten autobus. Ekspertem nt. czasu pracy kierowcy nie > jestem, więc nie będę się wypowiadał. Po prostu pełen > szacunek dla człowieka: od 4 rano do 18 z przerwami za kółkiem > ;)

Specyfika tej pracy właśnie tak wygląda. Dodam, że w PKS-ach są jeszcze tacy kierowcy, którzy za kółkiem jeżdżą codziennie od poniedziałku do niedzieli (znam taki przypadek z obserwacji). Podejrzewam, że robią jakieś kombinacje natury papierkowej by to się w normach zmieściło np. 5 dni jazda na etat, a następne 2 dni na umowę zlecenie. Ktoś kiedyś wspominał, że w dużych miastach czas pracy kierowcy zawodowego jest w praktyce nie do upilnowania przez służby typu ITD, policję i inne organy ścigania ze względu na dużą liczbę przedsiębiorstw przewozowych, które mogą być potencjalnymi zleceniodawcami dla każdego kierowcy.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez rokl

paki napisał(a):

> Tu jeden wielki kocioł. Nawet 55bis jeździ z 40-minutowym > opóźnieniem :D

Autobusy nie jeżdżą kompletnie. Z centrum na prawobrzeże wracałem prawie 2 godziny. Do "Basenu Górniczego" szedłem na piechotę. Tam też kierowca linii G zawrócił i pojechał powrotem na "Wielgowo Borsucza". Ciekawostka: Z przystanku autobus został wypchany przez pasażerów także w tym uczestniczyłem. :D

Tramwaje linii 12 widziałem już od około 15:30 jeżdżące z pętli "Potulickiej".

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez Jasiek 36

rokl napisał(a):

> Do "Basenu Górniczego" szedłem na > piechotę.

A ja wróciłem z centrum pociągiem PR-y. Nie ma to jak kolej. :P

wysłane przez Ferrix 8

Jasiek napisał(a):

> A ja wróciłem z centrum pociągiem PR-y. Nie ma to jak kolej. > :P

Potwierdzam, dzisiaj bilety do Zdrojów, Dąbia i Podjuch sprzedawały się jak ciepłe bułeczki ;) Tanio i szybko w przeciwieństwie do komunikacji miejskiej. No to jak, przydałby się pociąg do Polic? :D

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez Tatra108 10

Też uczestniczyłem w pchaniu autobusu :-D

Później usiadłem sobie na końcu po lewej stronie :-P

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez rokl

Tatra108 napisał(a):

> Też uczestniczyłem w pchaniu autobusu :-D >  > Później usiadłem sobie na końcu po lewej stronie :-P

Miło wiedzieć :) Ja stałem na samiutkim początku przy pierwszych drzwiach :)

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez paki

Zdroje krzyżówka -> Basen 78 minut. Przed chwilą dyspozytor poinformował o wznowieniu ruchu tramwajowego na BG. Tłum pasażerów wybuchnął śmiechem.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Jasiek 36

paki napisał(a):

> Zdroje krzyżówka -> Basen 78 minut. Przed chwilą dyspozytor > poinformował o wznowieniu ruchu tramwajowego na BG. Tłum > pasażerów wybuchnął śmiechem.

Tramwajom to chyba zabrakło prądu coś mi się zdaje.

wysłane przez Mareczek 5

paki napisał(a):

> Zdroje krzyżówka -> Basen 78 minut. Przed chwilą dyspozytor > poinformował o wznowieniu ruchu tramwajowego na BG. Tłum > pasażerów wybuchnął śmiechem.

7 i 8 wróciły na Basen ok. 19. 2 to chyba do niedzieli będzie stać na Odzieżowej ;)

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Jasiek 36

Mareczek napisał(a):

> 2 to chyba do niedzieli będzie > stać na Odzieżowej ;)

A za tramwaje uruchomiono??? Bo 12 widziałem jeżdżące placem Żołnierza Polskiego, a 3 do Stoczni.

wysłane przez Mareczek 5

Jasiek napisał(a):

> A za tramwaje uruchomiono???

Czym? 107 stojącą na Wilczej, czy połamanymi 75 na 26 Kwietnia?

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Jasiek 36

Mareczek napisał(a):

> Czym? 107 stojącą na Wilczej, czy połamanymi 75 na 26 Kwietnia?

Jakby tu powiedzieć rezerwami, ano tak zapomniałem nie ma, nie ma.

wysłane przez Mareczek 5

Jasiek napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Czym? 107 stojącą na Wilczej, czy połamanymi 75 na 26 Kwietnia? >  > Jakby tu powiedzieć rezerwami, ano tak zapomniałem nie ma, nie ma.

Nawet jakby były to by nie wyjechały, bo by się złamały na pierwszym lepszym łuku/pierwszej lepsze górce. Na ulicach był po prostu lód, wszystko stało, a Ty się za tramwajami martwisz :D

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez man1995 55

Jasiek napisał(a):

> Jakby tu powiedzieć rezerwami, ano tak zapomniałem nie ma, nie ma.

Z Dąbia to jej raczej nie uświadczysz, ostatnio spore problemy taborowe mieli :) Nawet 2751 i 2754 puścili w szczycie :D

wysłane przez djdark  0

man1995 napisał(a):

> Z Dąbia to jej raczej nie uświadczysz, ostatnio spore problemy > taborowe mieli :) Nawet 2751 i 2754 puścili w szczycie :D

Dziś na 73 to i Neośia spotkać można było :P

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez paki

djdark napisał(a):

> Dziś na 73 to i Neośia spotkać można było :P

Miałem przyjemność nim jechać ;) o 18:04 zabrał pasażerów z przystanku "Zdroje krzyżówka", o 19:20 dotarł na BG.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez bartez 336

Mareczek napisał(a):

> Czym? 107 stojącą na Wilczej

A propos tego co stoi na Wilczej. Dodałem info do newsrooma, ale coś się nie ukazuje to wrzucę tutaj listę autobusów które utknęły: w kierunku centrum: od przystanku "Komuny Paryskiej" kolejno Solaris Urbino 18 777 (linia 107), MAN NL223 3028 (linia 63), Solaris Urbino 18 2062 (linia A), MAN NL223 3025 (linia 101), MAN NG313 758 (linia 107), MAN NL313-15 3020 (linia F), Volvo B10MA 1587 (linia A), MAN NL262 1802 (linia68), MAN SG313 770 (linia 107), Solaris Urbino 12 1106 (linia 68), Solaris Urbino 12 1109 (linia 82), MAN NG313 759 (linia 107), MAN NG363 779, Solaris Urbino 18 775 (linia 107), MAN SG313 771. W kierunku Polic utknęły: Solaris Urbino 12 3047 (linia 101), MAN NL223 1201 (linia 63), Solaris Urbino 12 1901 (linia 58), Solaris Urbino 12 1102 (linia 57), Solaris Urbino 12 3044 (linia 63), Solaris Urbino 12 1908 (linia 59), MAN NG363 780 (linia 107), Solaris Urbino 12 1247 (linia 57), Solaris Urbino 12 1904 (linia 63), Solaris Urbino 18 2057 (linia A), MAN NG363 778 (linia 107), MAN NL313 3033 (linia 63), Solaris Urbino 1100 (linia 59), Solaris Urbino 18 1152 (linia A).

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Maciej 4

bartez napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Czym? 107 stojącą na Wilczej >  > A propos tego co stoi na Wilczej [...]

Bardzo mnie ciekawi jak to się stało i kto dopuścił do takiej sytuacji, że około 30 autobusów wjechało w jedną nieprzejezdną ulicę i stoi tam kilka godzin...?

wysłane przez paki

To dziwne. 3028 stał na Kołłątaja ok. 21:00 i utknął w korku, a chwilę przed nim odjechał jakiś MAN NG313 i pokonał górkę, bo nie widzę go w Twoim zestawieniu ;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez bartez 336

paki napisał(a):

> To dziwne. 3028 stał na Kołłątaja ok. 21:00 i utknął w korku, a > chwilę przed nim odjechał jakiś MAN NG313 i pokonał górkę, bo nie > widzę go w Twoim zestawieniu ;)

Prawdopodobnie był to 755, który stał zaraz za 775 i 771, które stały obok siebie jako pierwsze w zatrzymaniu w kierunku Rodła. Faktycznie pominąłem go.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez paki

bartez napisał(a):

> Prawdopodobnie był to 755, który stał zaraz za 775 i 771, które > stały obok siebie jako pierwsze w zatrzymaniu w kierunku Rodła. > Faktycznie pominąłem go.

To ten ;) Z mozaikowymi wyświetlaczami. Czyli jednak nie pokonał górki...

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez paki

Mareczek napisał(a):

> Czym? 107 stojącą na Wilczej, czy połamanymi 75 na 26 Kwietnia?

Niestety nie znam wszystkich numerów pojazdów NR. Jest parę Skód i Kii do dyspozycji.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Ferrix 8

Mareczek napisał(a):

> 7 i 8 wróciły na Basen ok. 19. 2 to chyba do niedzieli będzie > stać na Odzieżowej ;)

Szybkie szorowanie (odladzanie?) pantografu ok. 19:20 i jedziemy! ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez paki

Mareczek napisał(a):

> 7 i 8 wróciły na Basen ok. 19. 2 to chyba do niedzieli będzie > stać na Odzieżowej ;)

Prawie wszystkie "dwójki" utknęły w tym drugim zatrzymaniu spowodowanym zbiorową kolizją przy zjeździe z trasy zamkowej. Pozostałe dwie "dwójki" stały na Wyszka - kierowcy stojący w korku w dół Wyszka zatrzymywali się w skrajni. Pierwszą "dwójkę" na Kołłątaja w kierunku Dworca zaobserwowałem przed godziną 21.

I tak już zupełnie informacyjnie: linia 87 na każdym kursie łapała około 15 minut spóźnienia, jeden obieg wynosił ponad godzinę (przy standardowych 40 minutach). O godzinie 22:00 linia 87 jeździła już planowo.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez djdark  0

paki napisał(a):

> Prawie wszystkie "dwójki" utknęły w tym drugim zatrzymaniu > spowodowanym zbiorową kolizją przy zjeździe z trasy zamkowej.

Dwie dwójki tam stały :P a to drugie zatrzymanie trwało może z 20 minut? Skoro moja 2ka stała jako trzecia i po 6 minutach pojechała (jak zepchnęli z torów puszkę).

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez mlodzianiasz 5

paki napisał(a):

> Zdroje krzyżówka -> Basen 78 minut. Przed chwilą dyspozytor > poinformował o wznowieniu ruchu tramwajowego na BG. Tłum > pasażerów wybuchnął śmiechem.

Ja trasę Dąbie -> Gumieńce w 4,5 godziny. Jak około 20 pytałem się dyspozytora co się dzieje z tramwajami to rozkładał ręce i mówił że nie wie. A z "ósemką" to były żarty żeby do 21 nic na Kościuszki nie podjechało to porażka a Swing zjeżdżał do zajezdni, ciężko było wykonać dodatkowy kurs do Gumieniec...

-- To już 115 lat zajezdni Golęcin...

wysłane przez Jasiek 36

mlodzianiasz napisał(a):

> Ja trasę Dąbie -> Gumieńce w 4,5 godziny. Jak około 20 > pytałem się dyspozytora co się dzieje z tramwajami to > rozkładał ręce i mówił że nie wie.

Następnym razem pytaj mnie, będę więcej wiedział niż Ci dyspozytorzy na pętlach.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

paki napisał(a):

> Tu jeden wielki kocioł. Nawet 55bis jeździ z 40-minutowym > opóźnieniem :D Za to ciekawostka że strony PKS Szczecin. > Jest takie śmieszne zadanie łączone: 523/2+jakaś linia > pracownicza+trasa Szczecin-Debno-Szczecin. Start koło 4 rano > , powrót na bazę o 17, a w międzyczasie parę godzin > przerw. Autobus jest na Basenie Górniczym. Czas pracy > kierowcy?

523/1 to jest ten kurs 4.25 z Placu Rodła, a 523/2 to on wyjeżdża z zajezdni o 22:45 i o 23:00 rusza z Wiszesława.

wysłane przez paki

bus113 napisał(a):

> 523/1 to jest ten kurs 4.25 z Placu Rodła, a 523/2 to on > wyjeżdża z zajezdni o 22:45 i o 23:00 rusza z Wiszesława.

Mea culpa, założyłem, że ten dodatek jest brygadą drugą bez sprawdzania w rozkładach. Oczywiście masz rację, chodziło o 523/1.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez wojtazz 42

Wilcza zamarzła i skomplikowała mocno sprawę. Do tego taryfa władowała się przy przystanku Odzieżowa pod tramwaj i wszystko co jechało w stronę Lasu, Dworca kierowano na Potulicką (to po 16ej tak było). Na odcinku Kołłątaja-1 Maja jechałem 57 ponad 40 minut. Dalszą drogę do domu pokonałem spacerkiem, który i tak był najszybszym sposobem poruszania się...

wysłane przez t105n  49

wojtazz napisał(a):

> Wilcza zamarzła i skomplikowała mocno sprawę.

Nie tylko Wilcza, ale także Obotrycka. Nawet osobówki miały problem z ruszeniem z miejsca.

wysłane przez bartez 336

t105n napisał(a):

> Nie tylko Wilcza, ale także Obotrycka. Nawet osobówki miały > problem z ruszeniem z miejsca.

Nawet na prostym odcinku samochody nie mogły ruszyć. Na odcinku 1 Maja do Przyjaciół Żołnierza naliczyłem około 30 autobusów, które utknęły. A czy info, że ulica Wilcza została odblokowana przed 21 jest pewne? Byłem ok 20 i jezdnia była całkowicie oblodzona, wątpię żeby tak szybko przywrócili ją do ruchu.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Sebek821 1

t105n napisał(a):

> Nie tylko Wilcza, ale także Obotrycka. Nawet osobówki miały > problem z ruszeniem z miejsca.

Całe miasto jest sparaliżowane... Europejska, Kwiatowa, K.Miarki, Ku Słońcu, Derdowskiego, Pl.Kościuszki... Tutaj wszystko stoi, a jak już ruszy to max. 2 metry w ciągu 10-15min... To jest chore. I co? Znowu będzie "Zima zaskoczyła drogowców."? Na autostradzie pomiędzy drogą wylotową od strony Gryfina do Kołbaskowa jest czynny tylko prawy pas ruchu, bo na lewym jest 40cm śniegu...

-- Strach się bać... Co niektórych xD

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez Cezar007 2

wojtazz napisał(a):

> (...) Na odcinku > Kołłątaja-1 Maja jechałem 57 ponad 40 minut. Dalszą > drogę do domu pokonałem spacerkiem, który i tak był > najszybszym sposobem poruszania się...

Ja z Cukrowej pod CH Ster dotarłem po 3 h i 15 min (normalnie koło 17-20 minut, jak 88 podpasuje), dawno bym pieszo dotarł. Po ponad godzinie czekania na jakieś 60 wsiadłem w 61/1 (żeby na 701 pojechać), które maksymalnie miało 193 minuty opóźnienia. Takiego opóźnienia jeszcze na sterowniku nie widziałem ;) Po drodze, na Mieszka I stał 2870 na linii 81, inne 81 i dwie ciężarówki. Wszystko w pobliżu siebie i nie mogło podjechać pod niewielką górkę. Moje 61/1 się rozpędziło i podjechało. Postaliśmy na Placu Szyrockiego jakiś dłuższy czas. Na Piastów w kierunku Placu Kościuszki nie mogły podjechać dwa SU18 i dwie ciężarówki. Poza 61/1 na Placu Szyrockiego stał jeszcze 83/1 1421, który także później zawrócono, oraz prawdopodobnie 61/2). Mój autobus zawrócono w kierunku Podjuch. Po nawrotce, na przystanku Białowieska przesiadłem się na 53. Moje 53/10 miało 176 minut w plecy. Jadąc 53 na Wierzbowej, w pobliżu skrzyżowania z Chobolańską, widziałem bliżej niezidentyfikowane 53 w towarzystwie NR i samochodu osobowego. Na szczęście na Ku Słońcu czekałem góra 15 minut na przyjazd stada ósemek, w tym Swinga 806, którym podjechałem na Gumieńce. Dalej piechotką na Mierzyn :)

PS: ciężko się brygady ustala przy takich opóźnieniach ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mlodzianiasz 5

Cezar007 napisał(a):

> Na szczęście na Ku Słońcu czekałem góra 15 minut na > przyjazd stada ósemek, w tym Swinga 806, którym podjechałem > na Gumieńce. Dalej piechotką na Mierzyn :)

Z tego co ja wiem "ósemki" wróciły na Gumieńce około 19, dlatego pytam się czy to było koło w/w godziny, bo może coś mi umknęło ;)

-- To już 115 lat zajezdni Golęcin...

wysłane przez paki

mlodzianiasz napisał(a):

> Z tego co ja wiem "ósemki" wróciły na Gumieńce około 19, > dlatego pytam się czy to było koło w/w godziny, bo może coś > mi umknęło ;)

Na Basenie G. między 19:30 a 20 naliczyłem 2 Swingi na ósemce.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez mlodzianiasz 5

paki napisał(a):

> Na Basenie G. między 19:30 a 20 naliczyłem 2 Swingi na ósemce.

Słyszałem że około 19 wróciły "ósemki" na Gumieńce od dziadka, który z buta szedł aż z Dąbia. NIestety ja wtedy szukałem wyjazdu z prawobrzeża bo wszystko stało :/

-- To już 115 lat zajezdni Golęcin...

wysłane przez PrzemekW

Autobusy linii 53 mają około 90 minut opóźnienia. Planowany odjazd z przystanku "zawadzkiego kościół" 18:56 a przyjazd rzeczywisty to godzina 20:13. Na ulicy Kmieca w kierunku "Stocznia Szczecińska" mijałem Volvo B10MA (linia 53) stojące na światłach awaryjnych gdyż nie mógł ruszyć pod górę.

wysłane przez Sebek821 1

Korki są tragiczne. Ja z Czepina (koło Gryfina) jechałem do Szczecina (przez Kołbaskowo, Przecław, Cukrowa, Europejska, Ku Słońcu [tylko do Szkoły Salezjańskiej, bo TIRy nie mogły podjechać pod górkę w stronę K.Miarki] więc zawróciłem na wysokości jednostki wojskowej, i pojechałem przez Derdowskiego i tak na Świerczewską). W...? 2h 27min. Czasami na liczniku miałem w porywach do 48-50km/h.

-- Strach się bać... Co niektórych xD

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez Mareczek 5

Sebek821 napisał(a):

> Korki są tragiczne. Ja z Czepina (koło Gryfina) jechałem do > Szczecina (przez Kołbaskowo, Przecław, Cukrowa, Europejska, > Ku Słońcu [tylko do Szkoły Salezjańskiej, bo TIRy nie > mogły podjechać pod górkę w stronę K.Miarki] więc > zawróciłem na wysokości jednostki wojskowej, i pojechałem > przez Derdowskiego i tak na Świerczewską). W...? 2h 27min. > Czasami na liczniku miałem w porywach do 48-50km/h.

Pociągiem byś dojechał w 20 minut na Główny. Potem już spacerek, myślę że w max. 1h 15 min byś się zmieścił.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Sebek821 1

Mareczek napisał(a):

> Pociągiem byś dojechał w 20 minut na Główny. Potem już > spacerek, myślę że w max. 1h 15 min byś się zmieścił.

Wiem że mógłbym... Ale co z autem? Jutro zamiast wstać o 3:40, to około 2 żeby na PKP się wyrobić? Nie, dzięki :P

-- Strach się bać... Co niektórych xD

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez konrad123456

Najlepszy korek był dzisiaj na Duńskiej. Chyba z 2 samochody utknęły w śniegu i przez około 30 minut nic się nie poruszyło. Nawet ludzie prosili kierowcę, żeby ich wypuścił, ale trzeba było na to czekać około 15 minut, bo kierowca wypuścił pasażerów dopiero po skrzyżowaniu z Trasą Północną a Duńską.

wysłane przez bartez 336

konrad123456 napisał(a):

> kierowca wypuścił pasażerów dopiero po skrzyżowaniu z > Trasą Północną a Duńską.

Nie ma takiego skrzyżowania.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dzisiaj pobiłem rekord rekordów. Najpierw z Plac Rodła - Basen Górniczy (około 1h). Następnie Basen Górniczy - Zdroje (około 3h) i w Zdrojach stwierdziłem, że bez sensu tak siedzieć i laczkolotem do Żydowiec około 1h. Tak długo dawno nie wracałem.

wysłane przez PrzemekW

Dodatkowo PKS linii 5 nie jeździ ulicą Uni Lubelskiej tylko przez Szafera, o 19:55 widziałem O405G kursujące właśnie na linii 5 jadącego przez Zawadzkiego/Klonowica.

wysłane przez Podjuchowy

Ja jechałem z Zawadzkiego na Dworzec Główny linią 75, półtorej godziny. A tam nic, ani 61, ani 81, a o 75, nie wspomnę. Na szczęście PKP Mnie uratowało. łącznie około 2 godzin na powrót do domu, gdzie normalnie jadę godzinę...

-- Jak widać to moja pasja...

Jak widać to moja pasja...

wysłane przez MaK

Większe nakłady na Straż miejską. Większe nakłady na SST.

Po co to wszystko, skoro włodarzą nawet się prognozy pogody nie chcę obejrzeć?! Masakra jakaś całkowita. Brawo!

Warto przypomnieć tutaj sytuacje podczas ostatnich opadów w okolicach Bożego Narodzenia. DK 31 od Gryfina do końca Radziszewa pięknie odśnieżona. Posypana. Mimo 20 cm opadów. Jak tylko się minęło granicę miasta i wjechało do "SZCZECINA", totalna masakra. Śnieg, pokryty lodem, pokryty śniegiem. To samo teraz.

Tragedia... Od jutra chyba dołączę do "strajkujących rolników". Bo urząd miasta to tylko gównem obrzucić za to, co dzisiaj się działo!!!

wysłane przez t105n  49

MaK napisał(a):

> Po co to wszystko, skoro włodarzą nawet się prognozy > pogody nie chcę obejrzeć?! Masakra jakaś całkowita.

Nie oczekuj, że przy ciągłych opadach wszystkie ulice będą pięknie odśnieżone. Co z tego, że pługi wypuszczono na miasto, skoro ugrzęzły w korkach? Jeden widziałem na ul. Obotryckiej (ok. 18:05), drugi na ul. Pochyłej (akurat tam korków nie ma), a trzeci męczył się ze skrętem z ul.Wszystkich Świętych w ul. Chopina - udało się za piątym podejściem (ok. 16:30). Sprzed biura, gdzie pracuję, co 10 minut odgarniałem hałdy śniegu, bo pewnie po pół godzinie to drzwi bym nie dał rady otworzyć. Aha, i jeszcze na Przyjaciół Żołnierza widziałem quada odgarniającego śnieg z chodników.

-- Okna większości szczecińskich pojazdów KM są jak stół Kamila Durczoka.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez bartez 336

t105n napisał(a):

> Aha, i jeszcze na Przyjaciół Żołnierza widziałem quada > odgarniającego śnieg z chodników.

Szkoda, że nie odśnieża chodników wzdłuż nowej części ulicy Warcisława.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Luke_Police  163

MaK napisał(a):

> Po co to wszystko, skoro włodarzą nawet się prognozy > pogody nie chcę obejrzeć?! Masakra jakaś całkowita. > Brawo!

Warto zadać tutaj pytanie, po co inwestuje się w ten cały system zarządzania komunikacją miejską i SIP, skoro w takich sytuacjach nie jest on właściwie wykorzystywany? W pojazdach komunikacji miejskiej zamontowano moduły umożliwiające pozycjonowanie GPS, a mimo to pozwolono na to by ~30 autobusów utknęło na nieprzejezdnym odcinku ulicy Wilczej, w tym większość brygad ważnej międzymiastowej linii 107, która w dniu wczorajszym praktycznie przestała funkcjonować. Gdzie się podziała kompetentna osoba, która powinna w takiej sytuacji dynamicznie podjąć decyzję o zmianie trasy kolejnych autobusów dojeżdżających do nieprzejezdnego odcinka i wyznaczeniu dla nich objazdu? Wiem, że to tylko jeden z krytycznych punktów na mapie miasta, gdzie wczoraj wystąpiły utrudnienia z przejezdnością drogi, ale moim zdaniem zabrakło nadzoru, który przy pomocy CSZKM+SIP powinien być wdrożony.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez paki

Luke_Police napisał(a):

> Warto zadać tutaj pytanie, po co inwestuje się w ten cały > system zarządzania komunikacją miejską i > SIP, skoro w takich sytuacjach nie jest on właściwie > wykorzystywany?

Co z "dynamicznym", czytaj rzeczywistym wyświetlaniem czasów przyjazdu autobusów? Podczas mojego prawie godzinnego czekania na Kołłątaja odjechało naście autobusów widmo.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez rokl

Jednak mimo dzisiejszych "atrakcji" uważam za dzień bardzo ciekawy. Narzekać nie ma co, pogoda jest jaka jest. Dziś w nocy śnieżek ma nie padać, więc mam nadzieje, że służby poradzą z tym białym puchem (jestem pewny w 100 % ! :))

PS Przynajmniej wymrozi te choroby :)

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez Ferrix 8

rokl napisał(a):

> Dziś w nocy śnieżek ma nie padać, więc mam nadzieje, że > służby poradzą z tym białym puchem (jestem pewny w 100 % > ! :))

Gdzieś Ty prognozę oglądał? Póki co sypie cały czas (stan: godz. 0:45) ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez djdark  0

Ferrix napisał(a):

> Gdzieś Ty prognozę oglądał? Póki co sypie cały czas > (stan: godz. 0:45) ;)

I ma tak sypać do rana :P

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Bzium

Jeździłem dziś 53.

Planowo ruszyłem z Pomorzan o 14:37 i w ślimaczym tempie dojechałem do Derdowskiego przy skrzyżowaniu z 26-Kwietnia. Tam zastałem kumpla który "złamał" się na lewoskręcie w Taczaka i zablokował dwa pasy ruchu. Aby było śmieszniej TIR na prawym pasie nie mógł podjechać. W ten sposób odczekaliśmy z innymi brygadami linii 53 i 60 (które dojeżdżały do miejsca zatoru) półtorej godziny zanim przyjechało pogotowie i wyciągnęło 1151. Jak już wszystko poszło to złapałem korek na Zawadzkiego. Powodem tego zatoru był PKS ustawiony "pod prąd" "złamany" na Szafera przy Woj. Polskiego. Dalej 56 min jechałem odcinek Unii Lubelskiej - Teatr Letni. Następnie wielki korek na Emilli Plater bo 1061 (Linia 67) nie mógł ruszyć z miejsca przed przystankiem Sczanieckiej. No i powoli (bardzo powoli) szło od przystanku Sczanieckiej do Stoczni. Podsumowując. Kurs Pomorzany - Stocznia wykonałem w 3h i 56 min.

W stronę Pomorzan było już znacznie lepiej gdyż jechałem "zaledwie" 2,5 h.

Zamiast 8 kursów w karcie drogowej odnotowałem 4.

Pozdrawiam.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Jasiek 36

Bzium napisał(a):

> Zamiast 8 kursów w karcie drogowej odnotowałem 4.

To teraz na Twoim miejscu bałbym się kar za niewykonanie połowy obiegów/kursów. :D

wysłane przez Bzium

Jasiek napisał(a):

> To teraz na Twoim miejscu bałbym się kar za niewykonanie > połowy obiegów/kursów. :D

Już się boję i się trzęsę :P

wysłane przez Sebek821 1

Bzium napisał(a):

> Już się boję i się trzęsę :P

Ale przecież nic Tobie nie mogą zrobić, za niewykonanie kursów... (Dobrze piszę?)

-- Strach się bać... Co niektórych xD

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez paki

Bzium napisał(a):

> Już się boję i się trzęsę :P

Na Twoim miejscu już bym szykował wypowiedzenie za porozumieniem stron, inaczej dyscyplinarka :P A centrali wczoraj skończył się tusz w pieczątkach, chyba jedyne wytłumaczenie, dlaczego się zabunkrowali i nie odbierali telefonów.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez djdark  0

paki napisał(a):

> chyba jedyne wytłumaczenie, dlaczego się > zabunkrowali i nie odbierali telefonów.

NR do łopat? :P

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez paki

djdark napisał(a):

> NR do łopat? :P

Oni są od pieczątek, a nie łopat. Szlachcie nie wypada dotykać narzędzi pospolitych chłopów. Swoją drogą, kiedy u mnie poziom emocji sięgnął zenitu, chciałem wykręcić magiczny numer 693 393 393 i zapytać, czy może pan prezydent wyjedzie po mnie na miasto, skoro jego służby nie nadążają z wykonywaniem obowiązków. Ale pech chciał, że przyjechało 87 :D

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez NWO

paki napisał(a):

> Oni są od pieczątek, a nie łopat. Szlachcie nie wypada dotykać > narzędzi pospolitych chłopów.

Wniosek prosty jest: ludzi od papierków jest za dużo, a "roboli" za mało.

> Swoją drogą, kiedy u mnie poziom > emocji sięgnął zenitu, chciałem wykręcić magiczny numer 693 > 393 393 i zapytać, czy może pan prezydent wyjedzie po mnie na > miasto, skoro jego służby nie nadążają z wykonywaniem > obowiązków. Ale pech chciał, że przyjechało 87 :D

No tak, pan prezydent to chyba nawet stosunkowo niedaleko Ciebie mieszka. Byłeś bardziej cierpliwy ode mnie, ja pod Krasińskiego/Duńską poszedłem pieszo...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Romus19

Jasiek napisał(a):

> To teraz na Twoim miejscu bałbym się kar za niewykonanie > połowy obiegów/kursów. :D

Nic mu nie zrobią. Byłem na dyspozytorni na Basenie Górniczym kiedy dyspozytor dostał telefon od centrali, żeby nic nie pisali na temat niewykonanych kursów. Wozokilometry również będą liczone normalnie.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Luke_Police  163

Romus19 napisał(a):

> Nic mu nie zrobią. Byłem na dyspozytorni na Basenie Górniczym > kiedy dyspozytor dostał telefon od centrali, żeby nic nie > pisali na temat niewykonanych kursów. Wozokilometry również > będą liczone normalnie.

Na dobrą sprawę kursy nie zostały wykonane nie z winy przewoźników, ale z powodu nieprzygotowanej infrastruktury drogowej. Niezapłacenie przewoźnikom za wozokilometry, które miały być wykonane, a nie zostały wykonane, mocno pogrążyłoby ich budżet, gdyż wielu kierowców w dniu wczorajszym znacząco przekroczyło zaplanowany czas pracy, a dodatkowo duża liczba autobusów została uszkodzona. Pogotowie techniczne nie nadążało z interwencjami, gdyż różne pojazdy w jednym czasie potrzebowały interwencji w różnych punktach miasta. Utrzymanie płynności ruchu autobusów w takiej sytuacji co przy jednym holowniku na zajezdni i nieprzejezdnych drogach w centrum było niemożliwe do zrealizowania.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez pioko17 38

Luke_Police napisał(a):

[ciach]

Czy to nie informacja dla przewoźników, że każda spółka powinna mieć przynajmniej 2 wozy techniczne? :] (tzn nie mówię tu o jakiś Lublinach, ale o wozach zdolnych do holowania)

wysłane przez Luke_Police  163

pioko17 napisał(a):

> Czy to nie informacja dla przewoźników, że każda spółka powinna > mieć przynajmniej 2 wozy techniczne? :] (tzn nie mówię tu o jakiś > Lublinach, ale o wozach zdolnych do holowania)

Ostatecznie można do holowania wykorzystać jakiś autobus, pod warunkiem, że jakiś sprawny technicznie autobus stoi jeszcze na placu. Był taki okres kiedyś w SPPK, zanim z liniowego autobusu przerobiony i wyposażony został wóz #743 jako pogotowie techniczne (a #740 już był w tym czasie rozbierany w celu pozyskania części do nowego pogotowia), że w tym czasie jako holownik kursował czasem Jelcz 120M #3008.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez Jasiek 36

Romus19 napisał(a):

> Nic mu nie zrobią.

Ja żartowałem. ;P

wysłane przez t105n  49

Romus19 napisał(a):

> Byłem na dyspozytorni na Basenie Górniczym > kiedy dyspozytor dostał telefon od centrali, żeby nic nie > pisali na temat niewykonanych kursów.

A przydałoby się dla celów statystycznych.

-- Okna większości szczecińskich pojazdów KM są jak stół Kamila Durczoka.

wysłane przez djdark  0

t105n napisał(a):

> A przydałoby się dla celów statystycznych.

Przecie mają to w systemie ;)

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez NWO

Romus19 napisał(a):

> Byłem na dyspozytorni na Basenie Górniczym > kiedy dyspozytor dostał telefon od centrali, żeby nic nie > pisali na temat niewykonanych kursów.

Jednak w centrali ktoś pracował... Widząc co się dzieje na mieście odniosłem wrażenie, że wszyscy tam pozasypiali lub mają zbiorową poważną awarię systemu łączności.

wysłane przez man1995 55

Bzium napisał(a):

> Podsumowując. > Kurs Pomorzany - Stocznia >  wykonałem w 3h i 56 min. >  > W stronę Pomorzan było już znacznie lepiej gdyż jechałem > "zaledwie" 2,5 h.

Mam nadzieję, że byłeś dobrze zaopatrzony w słonecznik, żeby się nie zanudzić stojąc w korku. :)

wysłane przez Bzium

man1995 napisał(a):

> Mam nadzieję, że byłeś dobrze zaopatrzony w słonecznik, > żeby się nie zanudzić stojąc w korku. :)

Na Woj. Polskiego w kierunku Pomorzan już chciałem wyjść na fajkę (bo w 15 min nic się nie ruszyło), ale pomysł upadł bo zaczęło coś drgać :)

Aż dziw że pasażerowie nie okazywali swojego zdenerwowania, choć po ich minach nie byli zadowoleni ...

wysłane przez SpakU

Bzium napisał(a):

> Aż dziw że pasażerowie nie okazywali swojego zdenerwowania, > choć po ich minach nie byli zadowoleni ...

Witam kolego. Wczoraj w szczytowym momencie miałem -220 minut :-)

wysłane przez paki

Bzium napisał(a):

> Aż dziw że pasażerowie nie okazywali swojego zdenerwowania, > choć po ich minach nie byli zadowoleni ...

Szczerze? Nam pasażerom było już obojętne, co i kiedy przyjedzie. Grunt, żeby PRZYJECHAŁO. W tym całym zamieszaniu kierowcy i motorowi to ostatnia grupa ludzi, którą można by obwiniać za całą sytuację. Choć było momentami nerwowo (szczegóły pomijam dla dobrej TEJ pewnej osoby z pewnej firmy, która dając upust emocjom zablokowała tramwaje). To ja Was podziwiam, Panie Kolego. Ja mogłem wysiąść z pojazdu/przerwać spacerek, skoczyć za krzaczki i zrobić, co trzeba; ewentualnie skoczyć do lokali gastronomicznych, coś zjeść, napić się czegoś gorącego. A Wy jeździliście z punktu A do punktu B, z nieokreślonym czasem dojazdu czy zjazdu do zajezdni. Przerwa posiłkowa? Ktokolwiek to miał?

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez petek

paki napisał(a):

> Przerwa > posiłkowa? Ktokolwiek to miał?

Tak, stojąc w korku:) A siusiu zrobiłem w krzakach na Autostradzie Poznańskiej, tak jak kilku pasażerów, których przy okazji wypuściłem na fajeczke... Ogólnie niezapomniane przeżycie:)

wysłane przez paki

petek napisał(a):

> Tak, stojąc w korku:) A siusiu zrobiłem w krzakach na Autostradzie > Poznańskiej, tak jak kilku pasażerów, których przy okazji > wypuściłem na fajeczke... Ogólnie niezapomniane przeżycie:)

To na Ciebie czekałem na Podjuchach (i się nie doczekałem) :D

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez petek

paki napisał(a):

> To na Ciebie czekałem na Podjuchach (i się nie doczekałem) :D

Z Podjuch wyjechałem o 16, a wróciłem o.... 22 :)

wysłane przez Bzium

paki napisał(a):

Przerwa > posiłkowa? Ktokolwiek to miał?

Oczywiście.

Sam sobie ją zrobiłem na Stoczni. Regulaminowe 15 min. :D I pojechałem dalej :D

wysłane przez mlodzianiasz 5

Bzium napisał(a):

> Jeździłem dziś 53. > > Kurs Pomorzany - Stocznia >  wykonałem w 3h i 56 min. >  > W stronę Pomorzan było już znacznie lepiej gdyż jechałem > "zaledwie" 2,5 h.

Współczuje, ale korki całe miasto sparaliżowały, jak czekałem na 56 to przez godzinę nic, 64 w około 80 minut wykonało kurs z Dąbia do Klucza więc jednymi słowy wielka masakra była na mieście :/

-- To już 115 lat zajezdni Golęcin...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wilcza jest całkiem przejezdna już. Ale ciekawe jak długo.

wysłane przez konjo  4

Jeszcze przegubowy Mercedes PKS zgięty w pół tarasujący skrzyżowanie Wojska Polskiego - Szafera/Arkońska... który znalazł się w kierunku do Zawadzkiego pod prąd... :(

Ogólnie powrót do domu z Niebuszewa na Bukowe zajął mi wczoraj samochodem 5 godzin... :) To chyba generalnie rekord. :) A co do naszych dzielnych służb... w miejscu gdzie jechałem policja solidarnie stała w korku... nie interweniując w żaden sposób, kiedy kierowcy osobówek awanturowali się z kierowcami nie mogących ruszyć pod lekką górkę TIRów i wytworzył się 3 pas ruchu "pod prąd"... Gratulujemy zarządzania kryzysowego. ;)

Ps. Wklejcie do ataku zimy, bo coś mi się pomieszało z dodawaniem.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Wypadek przy Odzieżowej musiał zdarzyć się wcześniej, bo zatrzymanie w obie strony było już ok. 15. Pomijając to, większość linii tramwajowych o tej porze jeździło jeszcze w miarę normalnie, 8 trochę utykała na Okulickiego. A autobusy jeszcze jeździły ;), z wyjątkiem nieszczęsnych 53 i 60 zablokowanych na Derdowskiego. Po 15.45 na Krzekowo zawitało kilka 9, w zamian przestały się pojawiać 7. Tory na Wawrzyniaka przysypane, na Wojska Polskiego też, ale o 16 pierwsza 1 zaczęła się przebijać z pl. SzSz. Na Wyzwolenia między Rodła a Żołnierza tłumy na przystankach (2, 3, pośpiechy w obie strony), pod sklepami oraz widoczne wędrówki ludów.

W Kronice o 18.30 pokazali widok z katedry z zatkaną Energetyków w obie strony oraz wygaszonego Swinga stojącego na Wyszyńskiego w dół.

PS. Mój tramwaj przyjechał ledwie 6 minut opóźniony :P

wysłane przez konjo  4

lhb178 napisał(a):

> Wypadek przy Odzieżowej musiał zdarzyć się wcześniej, bo > zatrzymanie w obie strony było już ok. 15.

Tak, o 15 kończyłem spotkanie w tamtym rejonie i już na torach stała stuknięta taksówka.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.

wysłane przez NWO

lhb178 napisał(a):

> W Kronice o 18.30 pokazali widok z katedry z zatkaną > Energetyków w obie strony oraz wygaszonego Swinga > stojącego na Wyszyńskiego w dół.

Któryś Swing zrobił niezły deszcz iskier na Wyszyńskiego, rozpędzając się i strącając pantografem lód/śnieg z sieci po dłuższym wstrzymaniu ruchu związanym chyba z problemami autobusu pospiesznego na torowisku. Nawet stare 105-tki tak nie potrafią :P

wysłane przez ricardo78 0

Mam pytanie. Widziałem w piątek na Komuny Paryskiej około 17-18 jak policki obrzynek holował w stronę Polic SU18 #773. Co tam się stało? I czy to prawda że tramwaje jeździły z Lasku Arkońskiego na Dworzec Niebuszewo i odwrotnie? W Radiu Szczecin tak mówiono. Byłby to drugi taki przypadek jaki pamiętam, pierwszy miał miejsce w połowie lat 80-tych, jeszcze po jednotorze...

-- Next thing you know they will take my thoughts away...(D.Mustaine)

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez Luke_Police  163

ricardo78 napisał(a):

> Mam pytanie. Widziałem w piątek na Komuny Paryskiej około > 17-18 jak policki obrzynek holował w stronę Polic SU18 > #773. Co tam się stało?

O, właśnie mi wyjaśniłeś jakim sposobem widziałem tego dnia 15 przegubowców na linii 107, w czasie kiedy brygad jest 14. Pewnie nastąpiła jakaś "drobna" awaria, której usunięcie wymagało wizyty w zajezdni. Następnego dnia #773 od rana do wieczora jeździł na 107.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)

wysłane przez bartez 336

Luke_Police napisał(a):

> O, właśnie mi wyjaśniłeś jakim sposobem widziałem tego > dnia 15 przegubowców na linii 107, w czasie kiedy brygad jest > 14. Pewnie nastąpiła jakaś "drobna" awaria, której > usunięcie wymagało wizyty w zajezdni. Następnego dnia #773 > od rana do wieczora jeździł na 107.

A to nie przypadkiem 773 zablokował przejazd na Wilczej? Słyszałem, że ok 16 za wiaduktem w stronę Polic blokował ruch autobus na linii 107. Może to ten?

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Mareczek 5

ricardo78 napisał(a):

> I czy to prawda że tramwaje > jeździły z Lasku Arkońskiego na Dworzec Niebuszewo i > odwrotnie?

Na Wojciechowskiego widziałem Tatrę jako "3", jadącą do Lasu ~16:20. Przy okazji, na coś ten bus-pas na Arkońskiej się przydał, bo korek był od Wojska do Tatrzańskiej...

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

ricardo78 napisał(a):

> I czy to prawda że tramwaje > jeździły z Lasku Arkońskiego na Dworzec Niebuszewo i > odwrotnie? W Radiu Szczecin tak mówiono. Byłby to drugi > taki przypadek jaki pamiętam, pierwszy miał miejsce w > połowie lat 80-tych, jeszcze po jednotorze...

Co rok 1 maja tak jeździły (do czasu oczywiście). W grudniu 2004 jedna sztuka pojechała z Lasu na Niebuszewo, gdy 682+673 zgubił koło.

wysłane przez bartez 336

Około 16 na skrzyżowaniu Warcisława i Przyjaciół Żołnierza widziałem dwa autobusy na linii 69 jadące jeden za drugim w kierunku Rugiańskiej.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez djdark  0

bartez napisał(a):

> Około 16 na skrzyżowaniu Warcisława i Przyjaciół > Żołnierza widziałem dwa autobusy na linii 69 jadące jeden > za drugim w > kierunku Rugiańskiej.

O 15:40 jechały w kierunku Kołłątaja ;)

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez bartez 336

djdark napisał(a):

> O 15:40 jechały w kierunku Kołłątaja ;)

Nie rozumiem dlaczego dyspozytor nie zatrzyma jednego, żeby nie jechały razem - przecież to bezsensu.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez arko5 30

bartez napisał(a):

> Około 16 na skrzyżowaniu Warcisława i Przyjaciół > Żołnierza widziałem dwa autobusy na linii 69 jadące jeden > za drugim w > kierunku Rugiańskiej.

W Podjuchach o 16 z pętli odjechały trzy 61 ;)

wysłane przez man1995 55

arko5 napisał(a):

> W Podjuchach o 16 z pętli odjechały trzy 61 ;)

O proszę ;) O 19:05 ze Słonecznego odjechały 3 B (1583, 2060 i 1055) a 3 minuty po nich kolejne :)

Na 77/3 po godzinie 19 opóźnienie sięgające 30 minut.