Forum

Kolejny dowcip SPAK

Na linii 75/8 kursuje MAN NM283 1611.

wysłane przez Pawelinho 5

Czy kogoś to jeszcze dziwi? Skoro potrafili puścić na tej samej linii SU 10. Żeby było śmieszniej to Wczoraj (środa 25.09.2018) nie doczekałem się autobusu linii nr 68, który miał odjechać o godzinie 14:46 (bite 15 minut z ciepłym żarciem, które stygło i które zamiast w domu po robocie trzeba było zjeść czekając na autobus marki MAN bo taki prawdopodobnie się po raz kolejny zepsuł co generalnie nowością nie jest. Nie wiem, która to była brygada) i tak zamiast być 5 minut po 15 byłem przed 15:30. To jest w SPAKu, że w dalszym ciągu jeżdżą takie MAN'owskie rzęchy jak te o numerach bocznych 1001, 1201, 1204, 1205, 1206 oraz 1300(i to tylko te krótkie)! Dlaczego w SPAKU nie może być zbliżonego taboru do SPADu (poza Solarkami), gdzie jeździ, przynajmniej w moim odczuciu dużo lepszy tabor, a przynajmniej takie mam wrażenie.

wysłane przez riversedge_pl 1

PawelSzczecinFG2050 napisał(a):

> Czy kogoś to jeszcze dziwi?

Zamiast narzekać tutaj napisz żalące się głęboko pismo do SPAK.

Ja tam akurat jestem zadowolony - im więcej anomalii tym jest czym się jarać i co focić. :-)

Btw. Dziś #1206 jeździ rezerwowo na B :-)

-- 2008, 1410, 2876, 1571

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez bartez 336

riversedge_pl napisał(a):

> Btw. Dziś #1206 jeździ rezerwowo na B :-)

A rano na 75 był krótki sztrucel 1001...

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Sebek821 1

bartez napisał(a):

> A rano na 75 był krótki sztrucel 1001...

#1001 wiecznie żywy! Ave 1001! :D

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez Kacpi 27

bartez napisał(a):

> riversedge_pl napisał(a):

> > Btw. Dziś #1206 jeździ rezerwowo na B :-) >  > A rano na 75 był krótki sztrucel 1001...

Pojemnościowo lepiej niż 1611, zaś z drugiej strony, ilość drzwi wypada na + dla 1611 ;p

-- Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez wolvo1565 24

bartez napisał(a):

> riversedge_pl napisał(a):

> > Btw. Dziś #1206 jeździ rezerwowo na B :-) >  > A rano na 75 był krótki sztrucel 1001...

Wczoraj na 87 były w pewnym momencie aż 3 solówki, więc już się naprawdę zaczyna okres solówek na liniach, a tu jeszcze październik się nie rozpoczął. Co to będzie od poniedziałku (więcej 53 i 60), to strach się bać...

wysłane przez MQ ?

riversedge_pl napisał(a):

> Ja tam akurat jestem zadowolony - im więcej anomalii tym jest > czym się jarać i co focić. :-)

Czasem naprawdę ręce opadają. Co tam, że ludzie jadą jak bydło. Foty można robić!

wysłane przez riversedge_pl 1

mkubien napisał(a):

> riversedge_pl napisał(a):

> > Ja tam akurat jestem zadowolony - im więcej anomalii tym jest > > czym się jarać i co focić. :-) >  > Czasem naprawdę ręce opadają. Co tam, że ludzie jadą jak > bydło. Foty można robić!

Czemu od razu jak bydło? Jeżeli kiedykolwiek poczułeś się w pojeździe komunikacji miejskiej jak bydło, to czy napisałeś skargę do przewoźnika? Bo jeżeli nie, to się nie liczy. :-) A dzięki zdjęciom można potem udowodnić (w razie wu), że przewoźnik nie dba o komfort przejazdu pasażerów.

Dosłownie kilka dni temu czułem się jak sardynka sprasowana przez walec. W Kijewie był wypadek, samochód potrącił rowerzystę. Utworzył się olbrzymi korek, przez co autobusy 93/73 miały ponad 40-minutowe obsuwy. Kilka kursów wypadło z rozkładu. I wyobraź sobie, że nie było szans, by kolejne kursy wyjątkowo zostały wykonane przegubami. Tona ludzi kompresowała się w malutkim solarisie. :-) Przeżyłem. I co, mam płakać, żalić się? Takie są realia komunikacji miejskiej bez względu na zapędy miłośnicze. Komis to serwis hobbystyczny, a widzę, że tu coraz więcej zgorzkniałych komentarzy, jakieś żale i smuty. Oj jaka ta komunikacja be. #trudnesprawy :-)

-- 2008, 1410, 2876, 1571

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez bartez 336

riversedge_pl napisał(a):

> I wyobraź sobie, że nie było szans, by kolejne kursy > wyjątkowo zostały wykonane przegubami. Tona ludzi kompresowała > się w malutkim solarisie. :-) Przeżyłem. I co, mam płakać, > żalić się?

Co ty w ogóle porównujesz? Wypadek to sprawa losowa, brak prejazdu itd, a to, że przewoźnik nie potrafi ogarnąć swojego taboru jest niedopuszczalne i na pewno zniechęca do korzystania z KM, a więc prowadzi do zwiększenia liczby samochodów i co za tym idzie do jeszcze większych korków itd. No, ale możesz sobie fotę strzelić...

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez t105n  49

bartez napisał(a):

> przewoźnik nie potrafi ogarnąć swojego taboru jest > niedopuszczalne

Ale daje radę wystawić zastępstwo np. na 105 (patrz: newsy).

wysłane przez MlodyS53 78

t105n napisał(a):

> Ale daje radę wystawić zastępstwo np. na 105 (patrz: newsy).

To nie zastępstwo. To wyrwanie 75. Tak jak za sztrasenbany.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Karton_03 91

To już przestaje być śmieszne. Ciekawe, czy sytuacja się zmieni wraz z przyjściem hybryd...

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez mis

Karton_03 napisał(a):

> To już przestaje być śmieszne. Ciekawe, czy sytuacja się > zmieni wraz z przyjściem hybryd...

Na pewno. Tylko nie wiadomo czy na lepsze...

wysłane przez grysik666

Podobno miał otablicowanie rezerwy, ale nie chce mi się wierzyć, żeby rzeczywiście nią był.

wysłane przez lukaszenko 16

grysik666 napisał(a):

> Podobno miał otablicowanie rezerwy, ale nie chce mi się > wierzyć, żeby rzeczywiście nią był.

Miał bo musiał mieć, nawet jeśli tego dnia nie był zadysponowany jako rezerwa.