Forum

Nówki jadą do Polic

W poniedziałek przed godziną 15 na wysokości Starego Czarnowa i o godzinie 15:20 na ulicy Obotryckiej widziano fabrycznie nowe autobusy zmierzające do SPPK – dwie sztuki Solarisów Urbino 12 Mild Hybrid oraz jedna sztuka Solarisa Urbino 18 Mild Hybrid. Pojazdy dwunastometrowe otrzymały numery taborowe 3066 oraz 3067, a wariant przegubowy – 798. Autobusy posiadały tymczasowe niemieckie tablice rejestracyjne. W środę (27 września) do zajezdni SPPK dojechał ostatni z zamówionych pojazdów – druga sztuka Solarisa Urbino 18 Mild Hybrid, której nadano numer taborowy 799.

wysłane przez Tosiek 17

Czyli jutro dojedzie przegub który otrzyma numer 799.

SU18 #788 Król Szos

wysłane przez Luke_Police  163

Tosiek napisał(a):
Czyli jutro dojedzie przegub który otrzyma numer 799.

Nie można mieć pewności co do tego.

Technik serwisu :)
7

wysłane przez MlodyS53 78

Tosiek napisał(a):
Czyli jutro dojedzie przegub który otrzyma numer 799.

Wszystkie miały wyjechać z fabryki dzisiaj.
Jednak producent odwołał dostawę jednej sztuki z uwagi na potrzebę korekty pojazdu.

Obecnie firma nie ma zamówienia na jego transport więc pewnym jest że jutro nie dojedzie. Trzeba czekać na zamówienie usługi dostawy. Ma być "na dniach".

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez maciekos95 3

Dziś około godziny 18 jechałem na prawobrzeże i gdzieś w okolicach Estakady Pomorskiej minął mnie krótki Solaris IV generacji w barwach SPPK. To jakaś jeszcze jedna sztuka, czy któryś z tych wymienionych w newsie?

wysłane przez Waszka 80

maciekos95 napisał(a):
Dziś około godziny 18 jechałem na prawobrzeże i gdzieś w okolicach Estakady Pomorskiej minął mnie krótki Solaris IV generacji w barwach SPPK. To jakaś jeszcze jedna sztuka, czy któryś z tych wymienionych w newsie?

Przetarg dotyczył zakupu dwóch solówek, więc siłą rzeczy musiała być to jedna z wymienionych w newsie.

@opowiesciwobiektywie

wysłane przez MlodyS53 78

maciekos95 napisał(a):
Dziś około godziny 18 jechałem na prawobrzeże i gdzieś w okolicach Estakady Pomorskiej minął mnie krótki Solaris IV generacji w barwach SPPK. To jakaś jeszcze jedna sztuka, czy któryś z tych wymienionych w newsie?

To druga solówka. Dojechała później niż pozostałe dwie sztuki. Dziś dotarły trzy pojazdy. Czwarty ma być "na dniach".

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
2

wysłane przez Tosiek 17

Wszystkie cztery zamówione Solarisy są już na zajezdni.
Jakiś czas temu dojechał jeszcze jeden przegubowiec który ma dostać numer 799.

SU18 #788 Król Szos

wysłane przez lukaszenko 16

W takim razie co dalej z numeracją w Policach? Wracamy do początku zakresu 7xx czy może wchodzimy w nowy zakres?
3

wysłane przez alekob1252 4

lukaszenko napisał(a):
W takim razie co dalej z numeracją w Policach? Wracamy do początku zakresu 7xx czy może wchodzimy w nowy zakres?

Tak swoją drogą zawsze mnie zastanawiało dlaczego cały czas stosują tą archaiczną numerację trzycyfrową, dublującą z tramwajami, zamiast wszystkie wozy numerować w puli 3***.
7

wysłane przez MlodyS53 78

alekob1252 napisał(a):
Tak swoją drogą zawsze mnie zastanawiało dlaczego cały czas stosują tą archaiczną numerację trzycyfrową, dublującą z tramwajami, zamiast wszystkie wozy numerować w puli 3***.

Numerują tak jak mają ochotę. Równie dobrze mogłyby tramwajki zmienić numerację (co w końcu się stało).

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
1

wysłane przez mrstahuu 0

MlodyS53 napisał(a):
Numerują tak jak mają ochotę. Równie dobrze mogłyby tramwajki zmienić numerację (co w końcu się stało).

Żadna numeracja tramwajów ostatnio się nie zmieniała. Nadal przegubowe autobusy SPPK dublują się z Bulwami.

wysłane przez MlodyS53 78

mrstahuu napisał(a):
Żadna numeracja tramwajów ostatnio się nie zmieniała. Nadal przegubowe autobusy SPPK dublują się z Bulwami.

Ahh tak. Zapomniałem o bulwach. Miałem na myśli (nie wiedzieć czemu w sumie) Tatry które zmieniono z 120x na 2xx i jakoś tak sobie ubzdurałem że wszystkie 700 wyparowały, a to tylko stozłomki znikły. XDD

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
4

wysłane przez Pepe 236

mrstahuu napisał(a):
Żadna numeracja tramwajów ostatnio się nie zmieniała.

To popatrz na numeracje bulw oraz stopiątek po modernizacji w okolicach 2014, 2015 i 2016 roku. Oczywiście słowo 'ostatnio' tu nie bardzo pasuje.
1

wysłane przez MlodyS53 78

lukaszenko napisał(a):
W takim razie co dalej z numeracją w Policach? Wracamy do początku zakresu 7xx czy może wchodzimy w nowy zakres?

Polityka zostaje bez zmian. Każdy kolejny +1.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez maciekos95 3

MlodyS53 napisał(a):
Polityka zostaje bez zmian. Każdy kolejny +1.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, przy następnej dostawie wchodzimy w zakres 8xx? A jest akurat idealna okazja, żeby to jakkolwiek uporządkować i np. wprowadzić dla przegubów zakres 35xx.
1

wysłane przez Jasiek 36

maciekos95 napisał(a):
Czyli jeśli dobrze rozumiem, przy następnej dostawie wchodzimy w zakres 8xx? A jest akurat idealna okazja, żeby to jakkolwiek uporządkować i np. wprowadzić dla przegubów zakres 35xx.

Dokładnie, ale ktoś musi Sppk to podpowiedzieć. Najlepiej jakby zrobił to ZDiTM w zapisie umowy na 2024 rok.
1

wysłane przez Tosiek 17

Wiadomo kiedy będzie można spodziewać się debiutu tych Solarisów?

SU18 #788 Król Szos

wysłane przez mrstahuu 0

Tosiek napisał(a):
Wiadomo kiedy będzie można spodziewać się debiutu tych Solarisów?

Potrzeba uruchomić szklaną kulę, aby to wiedzieć.
Post został wyedytowany przez autora.
11