Forum

Punktualność pojazdów komunikacji miejskiej w Szczecinie

BatiX napisał(a):

> W sumie muszę się z tym zgodzic. Ostatnio kilkakrotnie nie > udało mi się przejśc z pl. Rodla (107) na pl. Rodla > (11->Pomorzany) mając na to 6 minut. Dodam tutaj ze za > pierwszym razem nie sprawdzalem, ale w pozostałych przypadkach > autobus przyjechał planowo.

Ciekawie to brzmi w kontekście ostatnich doniesień, jakoby 107 nie wyrabiał się w czasie. Natomiast ja akurat miałem okazję doświadczyć innej niepunktualności, choć przyznam, że ta jest mi akurat na rękę. Jeżdżę często porannymi kursami 106 na Głębokie (7:10 i 7:22 z Osiedla Chemik) i w przypadku kursu 7:10 regularnie dojeżdżam 3-4 minuty przed czasem i (uwaga!) zdążam na Tatrę na linii 9, która powinna odjechać 2 minuty przed przyjazdem 106. Co ciekawe, jest to spowodowane chyba taborem jaki ostatnio wystawiany jest na tę linię. Od czasu zmiany rozkładu w dni powszednie prawie zawsze jeździ "deskorolka" (#3024). Jeszcze gdy obowiązywał stary rozkład, 106 przyjeżdżał teoretyczne "na styk" zdarzało mi się jechać np. MAN-em NL202/262 i wtedy 9 już nie było :|. A deska, to 310KM w silniku i po prostu kierowca jeździ na tyle dynamicznie przeskakując niekiedy 4 przystanki "na żądanie", że przyjeżdża przed czasem (mimo, że na Chemiku był o właściwej porze). W przypadku dodatku 106/2, na którym zawsze jest jakieś Jelczydło, na kolejną 9 nie zdarzyło mi się jeszcze zdążyć.

> W MPK Olsztyn jest również podobna zasada, tyle że +1min > -2min. Samo to nie pomogło, czasami autobusy nadal jadą > wczesniej (przy okresie całej pętli ok 1h).

W Policach ta zasada (0 do -3min) zdaje się obowiązywać na przystankach początkowych. Im bliżej końca trasy, tym większe wyprzedzenie czasu (mowa o liniach 103 i 106).

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)