Forum

Wiat przybywa, wandali też...

Na wielu przystankach pasażerowie chcieliby mieć wiaty. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego być może do części wniosków by się nawet przychylił, ale środków na inwestycje nie ma za wiele. Tym bardziej że utrzymanie istniejących wiat nie jest tanie.
mike_1994 napisał(a):

> Tak i może jeszcze 24/7 mają pilnować. Tak jak powiedział > Bauersoon - bzdura. Chyba bardziej opłacalny byłby monitoring. :(

To zależy kto co rozumie pod pojęciem monitoring. Miałem na studiach przedmiot "Optoelektronika w systemach bezpieczeństwa" i projektowałem monitoring stacji benzynowej. Wiem, że nie jest to zupełnie banalna sprawa, a w przypadku monitorowania wiat koszty poszłyby w miliony złotych. Zakładając, że każda wiata jest możliwa do monitorowania za pomocą jednej kamery (co bardzo często jest niemożliwe - nawet gdy kamera jest szerokokątna, wiatę można zniszczyć również z tyłu za pomocą rzutu kamieniem) i, że na każdym dwukierunkowym przystanku (w dwie strony) można zastosować jeden rejestrator wideo, koszt monitorowania takich dwóch wiat wyniesie kilka tysięcy złotych. Monitoring obiektu to nie tylko kamera, ale również: rejestrator cyfrowy często z dyskiem twardym, urządzenia zasilające, w przypadku monitoringu scentralizowanego również systemy transmisji, a więc karty wejść/wyjść, łącza kablowe/światłowodowe/radiowe; ponadto w koszty trzeba wliczyć przewody, obudowy, niekiedy oświetlenie miejsca monitorowanego, serwisowanie sprzętu oraz zapewnić takie doprowadzenie zasilania, aby nie było możliwe jego niezauważone przez kamerę odcięcie. Do tego ktoś to musi oglądać i w miarę szybko reagować. Wyobrażasz sobie pomieszczenie zawierające monitory LCD na których byłby obraz ze wszystkich wiat szczecińskich? Ile osób potrzebnych byłoby, aby to obserwować? Nie wiem, ile jest wiat w Szczecinie, ale uwierz mi, że jeżeli przyjmiemy koszt monitoringu jednej wiaty 2500zł to bardziej opłacałoby się wystawić w każdej dzielnicy kilku policjantów i niech kontrolują (po 5 przystanków w okolicy na każdego policjanta).

-- Nic na siłę. Wszystko młotkiem

Technik serwisu :)
Wiat przybywa, wandali też... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wiat przybywa, wandali też... · 17 lat temu · Piotr
Re: Wiat przybywa, wandali też... · 17 lat temu · alat57
Kormoranów · 17 lat temu · Mareczek
Re: Kormoranów · 17 lat temu · konjo 
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Bauer
Re: Kormoranów · 17 lat temu · konjo 
Re: Kormoranów · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Bauer
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Mareczek
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Mareczek
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Bauer
Re: Kormoranów · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Kormoranów · 17 lat temu · LLUZNIAK
Wandale · 17 lat temu · Ralf
moja propozycja · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: moja propozycja · 17 lat temu · mike_1994
Re: moja propozycja · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: moja propozycja · 17 lat temu · mike_1994
Re: moja propozycja · 17 lat temu · Bauer
Re: moja propozycja · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: moja propozycja · 17 lat temu · mike_1994
Re: moja propozycja · 17 lat temu · X
Re: moja propozycja [OT - Koszty monitoringu] · 17 lat temu · Luke_Police 
moja propozycja · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: moja propozycja · 17 lat temu · Moderator