Forum

Niech szczecińskie autobusy częściej klękają

Kierowcy autobusów nie korzystają z mechanizmów ułatwiających wsiadanie osobom na wózkach inwalidzkich - twierdzi niepełnosprawny Mariusz Wasilewski. Apeluje o szkolenia. I empatię.
5zeta napisał(a):

> Kierowcy umieją używać przyklęku i robią to. Jednak bardzo > często ludzie zanim autobus wykona przyklęk już wsiadają. > Bardzo często na Pomorzanach wsiada pan, który zanim zdążę > zrobić przyklęk i wyjść, aby otworzyć rampę sprawnie > wjeżdża sam z wózkiem. Nie wiem czy wiesz, ale te czynności > zajmują trochę czasu, więc myślę, że pan Mariusz drąży > temat niepotrzebnie. Szukając taniej sensacji i tyle.

Ostatnio poprosiłem kierowcę o zrobienie przyklęku. Zajęło to może 5-7 sekund, więc nie wiem, skąd te argumenty o dużych stratach czasowych. Dopiero rozłożenie rampy jest w miarę czasochłonne, ale jak sam napisałeś, część osób, które mają problemy z poruszaniem się po mieście, radzą sobie bez rampy, więc jej rozkładanie nie jest zawsze "konieczną koniecznością". Problemem są ludzie, którzy gotowi są do wsiadania, jeszcze zanim autobus wjedzie na przystanek, stojąc na krawężniku i utrudniając tym samym dogodny wjazd do zatoczki. Przydałaby się mała kampania informacyjna, udogodnienia w rozkładach autobusów niskopodłogowych tak, aby kierowca mógł spokojnie zrobić przyklęk, a pasażerów uświadomić, że jeśli kierowca nie otwiera drzwi od razu, to nie jest jego złośliwość, a właśnie ułatwianie wsiadania i wysiadania osobom, które takiej pomocy potrzebują. Myślę, że STMKM mógłby się tym spokojnie zająć przy współpracy z paroma innymi instytucjami. Pewien "szatański pomysł" mam, może uda się go ulepszyć i wprowadzić w życie.

-- Legitymacja studencka- 6zł, bilet miesięczny- 42 zł, słuchanie politycznych dyskusji moherów w tramwaju- bezcenne:D

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Re: Niech szczecińskie autobusy częściej klękają · 14 lat temu · paki
Zauważalne używanie · 14 lat temu · PiotrSzczecin
Re: Zauważalne używanie · 14 lat temu · 5zeta
Re: Zauważalne używanie · 14 lat temu · 662