Forum

Planowana lokalizacja stacji SKM Centrum

zdjęcie
Planowana lokalizacja stacji SKM Centrum

wysłane przez Bauer

jas59 napisał(a):

> Jednak "tak" tzn. "nie" w dalszym ciągu kolega neguje włożony > ogrom pracy i środków w stworzenie koncepcji SKM za czasów WPKM.

Jestem zawiedzione właśnie dlatego, że taki ogrom pracy i środków poszedł na marne.

> Jednak zostanę przy swoim zdaniu i > będę się upierał, że przy sprzyjających okolicznościach > udałoby się to zrealizować.

Patrząc na ilość wierceń, tuneli, wiaduktów, estakad i przepustów, które miały by powstać, jakoś mnie nie przekonuje Pana wiara w realizację tego przedsięwzięcia. Tym bardziej, iż przez całe lata PRL, jednym czym się popisano to Trasa Zamkowa. A tu tyle tego wszystkiego? A dodać jeszcze stację, tabor itp. Chociaż przyznać muszę że wizja tego wszystkiego jest imponująca. Mimo to, patrząc z dzisiejszej perspektywy jakoś nie mogę się przekonać do powstania takiego czegoś.

> Tylko w jednym się zgadzamy, że w tej chwili nic by z tego nie > wyszło, bo zmieniła się całkowicie sytuacja. Padł w Szczecinie > całkowicie przemysł w pasie projektowanej linii SKM. Nie ma już > firm i ludzi dla których projektowano linie.

A no właśnie... Chociaż może jakieś potoki by były, ze Słonecznego np.

> Nie moja wina, że media co rusz nagłaśniają sprawę SKM i > jątrzą tym obywateli. Prawdopodobnie piszą o tym z braku > lepszych tematów.

Nikt tu nikogo nie oskarża, po prostu media co rusz podsycają czego to by u nas nie mogło być, ludzie w to wierzą ostrząc sobie zęby a potem okazuje się że nic z tego. I tak rodzi się narzekanie.

> Nie jestem pracownikiem TS i UM i nie do mnie uwagi o > nierealizowaniu inwestycji i nie doróbkach już wykonanych. Ktoś > te inwestycje po wykonaniu przyjmuje.

Jak już mówiłem, nikt nikogo nie oskarża i nie ma do nikogo pretensji. Ale żal patrzeć, że u nas nie odbył się żaden remont, po którym stwierdzono by, że został on wykonany na miarę oczekiwań i zgodnie z postępem technologicznym.

> Szczecinie myślano o poprawie, usprawnieniu komunikacji miejskiej > w zamierzchłej przeszłości lat siedemdzisiąty XX wieku.

Z jednej strony się zgadzam. Ale z drugiej strony, mieszkańcy mają już uczulenie na "niespełnione obietnice", na to że ciągle przedstawia im się projekty, dużo się mówi a nic się nie robi. Tak już jest, że jak długo nie ma efektów, to i nie ma wiary w usprawnienie czegoś.

-- Niech żyje nacjonalizm! Chwała wielkiej Polsce!
Re: Planowana lokalizacja stacji SKM Centrum · 14 lat temu · Bauer
Re: Planowana lokalizacja stacji SKM Centrum · 14 lat temu · Mariusz_W