Forum

Czy będą bilety na minutę? Nowe kasowniki mogą całkiem...

Zamiast 2 zł za kwadrans podróży możemy płacić tylko za rzeczywisty czas przejazdu tramwajem i autobusem. ZDiTM ma już nowe kasowniki, które - wraz z biletami elektronicznymi - mogą zachęcić do poruszania się komunikacją miejską w Szczecinie. Potrzebna jest tylko decyzja radnych.

wysłane przez t105n  49

"Jakby to mogło wyglądać w praktyce? Pasażer wchodzi do autobusu i zbliża kartę do kasownika (zamontowane będą przy każdych drzwiach). Przy wysiadaniu znów dotyka kartą kasownik. Wtedy z karty ściągana jest kwota za rzeczywisty czas przejazdu - czyli np. za 5 minut." A co jeżeli przy wysiadaniu nie dotknę kartą kasownika? Jadę do oporu? Przyczyny: 1) po prostu zapomniałem, 2) przytknięcie "nie załapało", 3) napór pasażerów wypchnął mnie z pojazdu. Natomiast entuzjastycznie podchodzę do pomysłu płacenia za bilety zbliżeniowo w automatach. Widziałem to rozwiązanie we Wrocławiu - biletomat jest w każdym pojeździe, a ma wielkość ok. 60x50x20 cm. Na pewno bym korzystał.

-- Zima i śnieg nie zmieniają kwalifikacji drogi dla rowerów - to nadal nie jest chodnik, parking ani miejsce składowania hałd śniegu.
Kasowniki · 10 lat temu · Luke_Police 
Re: Kasowniki · 10 lat temu · Korczian
Re: Kasowniki · 10 lat temu · Luke_Police 
Jadę do oporu...? · 10 lat temu · t105n