Forum

Tramwaj: nowe wyzwanie

Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, za ok. 5 miesięcy na szczecińskie tory wyjedzie nietypowy tramwaj. Będzie to wagon częściowo niskopodłogowy, złożony od podstaw w Szczecinie. We wtorek podpisano umowę pomiędzy spółką "Tramwaje Szczecińskie" i firmą Modertrans Poznań sp. z o.o. Umowa warta jest 4 501 950 zł brutto.

wysłane przez Czarny87

Przeczytałem, przeanalizowałem i zastanawiam się nad taką formą zakupu tych wagonów. Po pierwsze cena: "Umowa warta jest 4 501 950 zł brutto."

Tymczasem na stronie MPK Poznań znalazłem taką informację: http://www.mpk.poznan.pl/inwestycje/187-zakup-tramwajow-moderus-beta/1568-moderus-beta-wyjechal-na-trase

Ja rozumiem, że ten nadzór nad pracownikami TS przez fachowców z Modertransu musi kosztować ale 1,5 mln? Do tego wypowiedź Pana prezesa: "Takie tramwaje są o połowę tańsze, niż wagony w pełni niskopodłogowe"

Z moich obliczeń wynika co innego, owszem sam gotowy tramwaj jest o połowę tańszy niż Swing ale ten będzie tańszy jedynie o 1/3.

Po drugie: "Wagon w częściach ma być dostarczony w ciągu 60 dni. "Tramwaje Szczecińskie" zakładają, że montaż potrwa 2-3 miesiące." Szczerze mówiąc dla mnie to czas montażu jest kosmicznie długi. Potrafię wiele zrozumieć ale utrzymywanie za wszelką cenę WNT jest dla mnie niezrozumiałe.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Tramwaj: nowe wyzwanie · 10 lat temu · Dymitr
Re: Tramwaj: nowe wyzwanie · 10 lat temu · tabor3377
Re: Tramwaj: nowe wyzwanie · 10 lat temu · Lutek
Re: Tramwaj: nowe wyzwanie · 10 lat temu · adess
Opinia pasażera. · 10 lat temu · Lutek
Re: Opinia pasażera. · 10 lat temu · PawlukBoss21
Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · Czarny87
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · matiuszek
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · alat57
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · tabor3377
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · mxk
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · alat57
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · Czarny87
Re: Cena i inne ciekawostki · 10 lat temu · Michal105N
Artykuł o Moderusie · 10 lat temu · wolvo1565