Forum

„Monachijczyk” mija nowo wybudowany przystanek

zdjęcie
„Monachijczyk” mija nowo wybudowany przystanek
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
MQ napisał(a):

A co do tego, dlaczego na gotowe odcinki PAT-ów nie są wpuszczane autobusy – wciąż nie ma na to zgody wykonawcy i inwestora. Tak, udostępnienie PAT-u na Niepodległości w kierunku pl. Żołnierza pomogłoby kursującym tamtędy liniom (ale znów – w przypadku B nie nakazywałbym jazdy po torach, a jedynie ją dopuszczał, bo poza godzinami szczytu przejazd po jezdni jednak powinien być szybszy).

I to chyba najlepsza konkluzja. Oby tylko układ wjazdów/ wyjazdów z buspasów całkowicie pozwolił na takie poruszanie się tam aż do rejonu Dany, to byłoby idealnie.
Pozostaje też kwestia właściwego działania urządzeń do detekcji ruchu autubusów/ tramwajów.
Jak wszyscy wiemy od 10 lat ignoruje się chociażby wadliwie wykonane pętle indukcyjne przy ul. Bogurodzicy (gdzie każdorazowo, każdy pojazd traci po około 30 sekund na zupełnie zbędne każdorazowe zatrzymanie się - chcecie sprawnej komunikacji i fajnego płynnego przejazdu to piszcie po zditm, gazetach o tej patologii bo niestety zamiata się takie kwestie pod dywan a potem komunikacja wlecze się i okazuje że buspas tylko zmula zamiast przyspieszać jazdę... ), na Wyszyńskiego przed Mostem Długim dla przykładu zdarza się, że w ogóle detektor nie wykrywa autobusów (a sam sygnalizator nie jest w pełni poprawnie oznakowany pod kątem autobusów).
Kilkanaście razy jeździłem linie B przed ostatecznym zakazem wjazdu i wjazd na buspas czasem pozwalał nadrobić parę minut, ale bywało też, że żałowałem, że w ogóle na niego wjechałem, bo okazywało się, że jezdnią było w szybciej ;)
1
Re: „Monachijczyk” mija nowo wybudowany przystanek · 1 rok temu · leks