Forum

Już wkrótce uruchomienie docelowego układu przystanków w rejonie placu Rodła – policki Solaris testuje nowe relacje

zdjęcie
Już wkrótce uruchomienie docelowego układu przystanków w rejonie placu Rodła – policki Solaris testuje nowe relacje

wysłane przez mrstahuu 0

MQ napisał(a):
To teraz wyobraź sobie, że każda relacja jest bezkolizyjna z innymi. Oznaczałoby to, że każda relacja dostałaby kilka, może kilkanaście sekund zielonego, bo przecież w cyklu trzeba obsłużyć wszystkie, a cykl nie może trwać wieczność. Dopiero zaczęłyby się korki.

Niekoniecznie od razu bezkolizyjna. Po prostu jakoś sensowniej rozłożyć czas, np. jak na Bramie Portowej. Oczywiście nie 1:1 bo pl. Rodła jest pseudo-rondem ale jest wiele możliwości ustawienia tego lepiej niż jest obecnie. Ale wracając do bezkolizyjności - ja nigdzie nie stwierdziłem że ma być pełna. Po prostu można samochody wypuścić te 2-3 sekundy później, aby tramwaj nie musiał blokować połowy skrzyżowania. Z resztą nie raz już się przekonaliśmy o tych "sytuacjach patowych" gdy wszyscy się na siłę pchali i zablokowali.


A co ma ZDiTM do tego? Ani nie przygotowuje zmian w programie sygnalizacji świetlnej (od tego jest projektant), ani go nie zatwierdza (to domena zarządzającego ruchem, czyli WGK UM).

No dobrze, przepraszam. Oczywiście chodziło mi ogólnie o zarządcę drogi, czyli jak napisałeś wyżej WGK UM, o czym niestety nie wiedziałem. ZDiTM miało być skrótem myślowym na zarządcę drogi, którym z resztą myślałem, że jest. Jednak dzięki za wyporowadzenie z błędu :)
1
Testy · 5 miesięcy temu · mrstahuu
Re: Testy · 5 miesięcy temu · bartez
Re: Testy · 5 miesięcy temu · MQ
Re: Testy · 5 miesięcy temu · mrstahuu
Re: Testy · 5 miesięcy temu · MQ
Re: Testy · 5 miesięcy temu · mrstahuu
Re: Testy · 5 miesięcy temu · MQ
Re: Testy · 5 miesięcy temu · djdark 
Re: Testy · 5 miesięcy temu · matiaseek
Ostateczny wygląd · 5 miesięcy temu · blazej_mkm
Re: Ostateczny wygląd · 5 miesięcy temu · MQ
Re: Ostateczny wygląd · 5 miesięcy temu · Fryga
Re: Ostateczny wygląd · 5 miesięcy temu · MQ