Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Startuje przebudowa ul. Krzywoustego

Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od piątkowego wieczoru czeka nas szok komunikacyjny w centrum miasta - zamknięcie ul. Krzywoustego. Nawet autorzy projektu objazdów nie mają złudzeń, że korków nie będzie.
- Od piątku wzmacniamy obsadę na trasie objazdów. Stanie tam przynajmniej sześciu dodatkowych policjantów - mówi Dariusz Zajdlewicz, szef szczecińskiej drogówki. - Dowodzący tą grupą będzie także na tych trasach jeździł i reagował w zależności od potrzeb.

Godzina "zero" wybije w piątek o godz. 20. - Wcześniej planowaliśmy zamknięcie na sobotę rano, ale przyspieszyliśmy termin po to, by ci, którzy będą wieczorem tamtędy jechali, przyzwyczaili się do objazdów. Aby w poniedziałek rano zaskoczenie było jak najmniejsze - wyjaśnia Michał Przepiera, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Zdaniem policjantów właśnie poniedziałkowy poranek może być najtrudniejszy. - Nie wykluczam, że na objazdach utworzą się spore korki - mówi Zajdlewicz. - Dlatego prosimy kierowców jadących do pracy, by wyjechali przynajmniej kwadrans wcześniej niż zwykle.

Kilka dni po rozpoczęciu remontu ul. Krzywoustego zostanie rozkopana na całej długości. Drogowcy na początku nie będą prowadzić prac jedynie na chodnikach.

- Do 25 października musi być gotowe torowisko. Ma być ono wtopione w asfaltobeton, co oznacza, że nawierzchnia całej jezdni również musi być skończona do tego dnia - mówi Bogusław Gościniak z NCC Roads, która przebuduje drogę.

W tym właśnie terminie - 25 października - na Krzywoustego mają wrócić tramwaje, ruch samochodowy będzie puszczony później. Drogowcy będą bowiem jeszcze przebudowywać chodniki.

Autobusy

Wyłącznie do ich użytku przeznaczona zostanie ul. Łokietka. Nie będzie wolno jeździć po niej innym pojazdom, a mieszkańcy będą mogli dojechać do swych posesji ul. Królowej Jadwigi i Bogusława.

Autobusy linii 75 kursujące w stronę dworca głównego na pl. Kościuszki skręcą w prawo w al. Piastów, a potem w lewo w Łokietka - tam zbudowano dla nich specjalny przejazd.

UWAGA! Na skrzyżowaniu al. Piastów i Łokietka zamontowano sygnalizację świetlną. Aby wjechać w Łokietka, kierowcy autobusów będą zatrzymywać ruch za pomocą pilotów. Wyłączając moment wjazdu autobusu, po obu stronach ul. Łokietka będzie palić się czerwone światło.

Od 25 czerwca zamiast tramwaju nr 8 jeździ autobus 808 na trasie Gumieńce - Brama Portowa (przystanek przy KFC).

Autobusy linii 61, 75, 81 oraz nocne 521, 527, 528 od dziś [od piątku - red.] od godz. 20 kursują zmienioną trasą.

Nowe przystanki zlokalizowano tuż przy skrzyżowaniu Łokietka z al. Piastów oraz przy krzyżówce z ul. Bogusława.

Objazdy

Jadący ciągiem ulic Narutowicza i Kopernika będą mieli teraz pierwszeństwo przejazdu. Szczególnie ważne będzie to na wysokości pl. Dziecka. Auta nadjeżdżające od ul. Potulickiej w stronę al. Piastów będą musiały zatrzymać się dwukrotnie, by przepuścić pojazdy skręcające.

Kierowcy jadący od pl. Zwycięstwa będą mogli z dwóch pasów skręcić w ul. Kopernika. Zmodyfikowane będzie też skrzyżowanie Narutowicza - al. Piastów. Z trzech, a nie jak dotychczas dwóch pasów będzie można skręcać w lewo (w stronę Pomorzan), przy czym ciężarówki będą mogły skręcać tylko z pasa środkowego.

Alternatywnym objazdem dla kierowców jadących do Trasy Zamkowej będzie ciąg ulic: Małkowskiego, Bogusława, Obrońców Stalingradu. Zmiany następują na Małkowskiego, która będzie drogą jednokierunkową na odcinku od al. Piastów do Bogusława.

Parkowanie

Na ul. Narutowicza nie będzie parkingów na pasie między jezdniami. Będzie można parkować jedynie równolegle po prawej stronie jezdni.

Na ul. Łokietka mieszkańcy mogą parkować jedynie na odcinku pomiędzy ul. Bogusława i Królowej Jadwigi (równolegle, kołami na chodniku).

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Wakacje i remont Krzywoustego czas zacząć (22.06.2005)

brak komentarzy