Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Łatwiej przez torowiska

lw, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miejski Zakład Komunikacyjny od kwietnia remontuje przejazdy przez torowiska. Ekipy remontowe MZK kończą już naprawę przejazdów na ulicach: Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich i na Bramie Portowej. Za tydzień rozpoczną prace na pl. Grunwaldzkim.
Zrujnowane przejazdy przez torowiska tramwajowe MZK wymienia sukcesywnie od dwóch lat. Dzięki temu łatwiej jest przejechać m. in. przez skrzyżowanie ul. 5 Lipca z al. Bohaterów Warszawy, ul. Pułaskiego z ul. Sikorskiego czy z al. Wojska Polskiego w ul. Traugutta.

Pozostało jeszcze sporo miejsc, które z powodu fatalnego stanu technicznego kierowcy próbują omijać. Nasi Czytelnicy co rusz wskazują nam tzw. czarne punkty - przejazdy, które grożą uszkodzeniem auta.

- W przyszłym tygodniu wymienimy płyty na przejazdach na pl. Grunwaldzkim - zapewnia Krystyna Gawrońska, kierownik działu inwestycji MZK. - Poprawimy też przejazd na pl. Rodła.

Poza tym w tym roku wyremontowane zostaną przejazdy: na pl. Żołnierza Polskiego (dla jadących od strony pl. Rodła) i na al. Piłsudskiego - czego domagali się nasi Czytelnicy! Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu al. Piłsudskiego poprawione zostaną przejazdy (oprócz tych na pl. Rodła, pl. Grunwaldzkim) również na pl. Odrodzenia.

Prace remontowe potrwają do listopada. MZK przeznaczy na nie 2 mln zł - dotację specjalną otrzymało z budżetu miasta.

źródło: Kurier Szczeciński

brak komentarzy