Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju komunikacja miejska

Łódź: Remont skrzyżowania ulic Aleksandrowskiej i Rydzowej

mg, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Od poniedziałku przez dwa tygodnie ul. Rydzowa będzie zamknięta dla ruchu.
MPK postanowiło wykorzystać przebudowę wiaduktu przy ul. Brukowej. - Tramwaje jeżdżą tylko do pętli przy Żabieńcu - mówi Marcin Małek z MPK. - Dalej torowisko jest nieczynne, więc to najlepszy czas na przeprowadzenie na nim remontu. Konieczna jest wymiana torów na skrzyżowaniach ul. Aleksandrowkiej z ul. Rydzową, Traktorową i Kaczeńcową. Wymienimy całą infrastrukturę, łącznie z nawierzchnią. Położymy płyty.

Prace na ul. Rydzowej mogą odbywać się tylko przy całkowitym wyłączeniu ulicy z ruchu. Objazdami pojadą więc nie tylko kierowcy z Teofilowa, ale też miejskie autobusy linii 78, 83 i 6:

  • linia 78 - z pl. Wolności do skrzyżowania Rojna - Kaczeńcowa pojedzie bez zmian, następnie ul. Kaczeńcową i Aleksandrowską, gdzie wróci na właściwą trasę w stronę Aleksandrowa;

  • linia 83 - z ul. Wydawniczej do skrzyżowania Rojna - Kaczeńcowa bez zmian, następnie ulicami Kaczeńcową, Aleksandrowską i Szparagową na właściwą trasę w stronę cmentarza przy ul. Szczecińskiej;

  • linia 6 - z dworca Łódź Kaliska do skrzyżowania Rojna - Rydzowa bez zmian, następnie ulicami Rojną i Kaczeńcową na właściwą trasę w stronę Zgierza.

    Ulice Kaczeńcowa i Traktorowa będą przejezdne. Drogowcy zajmą tylko połowę jezdni. Tu prace potrwają do 10 września.

    źródło: Gazeta Wyborcza

  • brak komentarzy