Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Gapowiczu, bój się!

Agnieszka Pochrzęst, wim, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos

Dwa niezapłacone mandaty za jazdę bez biletu w tramwaju lub autobusie i możesz trafić do Krajowego Rejestru Długów. Szczeciński przewoźnik - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, chce gapowiczów zgłaszać na czarną listę dłużników.
- Przychodzą do mnie wezwania za nieopłacone mandaty, ale zawsze lądują w koszu - mówi Andrzej, student ze Szczecina. - Przez lata można się wywinąć od płacenia kar. A konsekwencje są żadne. Jednak wiem, czym grozi lista dłużników. Nazwisko kolegi trafiło tam po tym, gdy jego firma popadła w długi. Do dziś nie może wziąć kredytu ani nawet zwykłych rat na telewizor w sklepie.

W Szczecinie kar za jazdę na gapę nie płaci 75 procent przyłapanych bez ważnego biletu. Ściągalność kar to zaledwie 25 procent. Za niezapłacone mandaty można kupić kilka nowych autobusów. Zaległości wynoszą prawie 5 mln zł.

- Jest kilka możliwości, które pomogą poprawić ściąganie pieniędzy z mandatów za jazdę bez biletu - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM w Szczecinie. - Jednym z rozwiązań jest współpraca z Krajowym Rejestrem Długów. Jeszcze przyglądamy się, jak radzą sobie inne miasta.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy