Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będą proste szyny

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Miejski Zakład Komunikacyjny wymieni 300 metrów toru tramwajowego na ul. Ku Słońcu. Remont zaczyna się dziś, musi się zakończyć przed przywróceniem kursowania "ósemki".
Gdyby MZK miał finansować remont z własnego budżetu, na taki wydatek zakładu nie byłoby prawdopodobnie stać, gdyby nie 2 mln zł dotacji z budżetu miasta.

- Z perspektywy tego, co wyremontować trzeba tylko na trasie "ósemki", to kropla w morzu potrzeb - nie ukrywa Krystyna Gawrońska z działu techniczno - inwestycyjnego MZK. - Ten odcinek został wybrany, bo jest w bardzo złym stanie technicznym.

Gruntowna naprawa prostego odcinka toru do ul. Karola Miarki od pierwszej bramy cmentarza jest możliwa dzięki dotacji z budżetu miasta. Roboty będą kosztowały ok. 240 tys. zł i powinny zakończyć się do 10 października. Dwa tygodnie później zacznie kursować linia nr 8 mają. Dziś nie jeździ ze względu na remont ul. Krzywoustego.

Jest również szansa, że w przyszłym roku, dzięki unijnej dotacji, wyremontowane będzie kolejne 180 metrów torowiska.

Dzięki dotacji z kasy miasta MZK zdołało w tym roku naprawić m. in. przejazdy na Bramie Portowej, pl. Grunwaldzkim i pl. Rodła.

źródło: Głos Szczeciński

Przeczytaj również: Remont Ku Słońcu ruszył? (12.09.2005)

brak komentarzy