Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Tramwaje na Polance będą zwalniać, żeby nie hałasować

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

W środę MPK wprowadzi ograniczenie prędkości dla tramwajów na trasie przy osiedlu na Polance. Mieszkańcy bloków w sąsiedztwie torowiska narzekali bowiem na hałas, który powodowały głównie zbyt szybko jeżdżące bimby.
O problemie mieszkańców nowych bloków na osiedlu wybudowanym przez firmę Ataner na Polance informowaliśmy w "Gazecie" kilka razy. Lokatorzy bloków sąsiadujących z trasą tramwajową narzekali na hałas dobiegający zza okien. Jak wykazały przeprowadzone przez Ataner badania akustyczne, przejeżdżające tramwaje powodowały hałas przekraczający dopuszczalne normy. MPK nie pozostało obojętne wobec takich argumentów. - Od dziś wprowadzamy ograniczenie prędkości do 30 km/godz. dla tramwajów na odcinku przy przejeździe przez tory, który powoduje największy hałas - mówi Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów w MPK.

- To świetna wiadomość! - cieszy się pani Iwona, mieszkanka bloku przy torach. - Jestem przekonana, że to poprawi naszą sytuację, bo naprawdę słychać różnicę, kiedy tramwaje jadą przez przejazd szybko, a kiedy wolno. Oby tylko motorniczowie trzymali się przepisów - dodaje.

Ograniczenie prędkości na trasie przy Polance to tylko tymczasowe rozwiązanie. Sytuacja mieszkańców radykalnie poprawi się w 2007 r., kiedy MPK przy okazji budowy torów na Franowo zabierze się także za modernizację trasy od ul. Jana Pawła II do os. Lecha. - Kiedy ta trasa powstawała, na Polance nikt nie mieszkał. Teraz ten obszar intensywnie jest zabudowywany i trasę trzeba dostosować do nowych warunków - mówi dyrektor Firlik. - Trzeba nie tylko zmodernizować torowisko, ale i przenieść przystanki w nowe miejsca - dodaje.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy