Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdynia: Trolejbusy na Miętowej

Mikołaj Chrzan, MT, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Mieszkańcy gdyńskiej Dąbrowy otrzymali od miasta świąteczny prezent: do ich dzielnicy dojeżdżać będzie trolejbus. Wczoraj uroczyście otwarto nowy odcinek sieci, dzisiaj rusza nowa linia trolejbusowa - 24.
Do tej pory najbliższa Dąbrowie pętla trolejbusowa znajdowała się u podnóża hipermarketu Tesco. Od dzisiaj autobusem na prąd dojechać możemy aż na ul. Miętową.

Nowy odcinek obsługiwać będzie linia 24 jeżdżąca na trasie: Stocznia Gdynia, al. Solidarności, ul. Wiśniewskiego, pl. Konstytucji, Jana z Kolna, pl. Kaszubski, Świętojańska, al. Zwycięstwa, Wielkopolska, Chwaszczyńska, Nowowiczlińska i Miętowa do pętli Dąbrowa Miętowa. Trolejbusy będą jeździć codziennie. Na linii zobaczymy najczęściej pojazdy niskopodłogowe.

To nie koniec rozbudowy sieci trolejbusowej w Gdyni. W sierpniu przyszłego roku gotowy ma być kolejny odcinek sieci trolejbusowej - do Kaczych Buków.

Zakup trolejbusów i rozbudowa sieci trolejbusowej w Gdyni współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej. - Nasz projekt został uznany przez Ministerstwo Infrastruktury za przygotowany w sposób perfekcyjny - chwali się Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy