Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Drogowcy kończą przygotowania do budowy trasy na Rataje

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Zarząd Dróg Miejskich wystąpił o pozwolenie na budowę ostatniego odcinka nowej trasy tramwajowej na Rataje - od ul. Szkolnej do Zielonej. Budowa rozpocznie się w drugiej połowie roku.
Trasa, o której budowę apelowała "Gazeta", powstaje etapami. Gotowy jest odcinek torów na moście św. Rocha, oraz po obu jego stronach - do ulic Piotrowo i Kazimierza Wielkiego. ZDM rozstrzygnął już przetarg na budowę kolejnego fragmentu na ul. Kórnickiej od ul. Piotrowo do Jana Pawła II. Inwestycja rozpocznie się za kilka tygodni. - Do końca maja będą gotowe zarówno tory, jak i przebudowane skrzyżowanie ulic Kórnickiej i Jana Pawła II - zapowiada Kazimierz Skałecki, wicedyrektor ZDM do spraw inwestycji.

Na koniec drogowcom pozostanie zbudować śródmiejski odcinek trasy od ul. Podgórnej (na wysokości Szkolnej) do mostu św. Rocha. ZDM ma już pozwolenie na budowę fragmentu od ul. Zielonej do mostu. Teraz wystąpił o pozwolenie na odcinek Szkolna-Zielona. - Jak tylko je uzyskamy, to od razu ogłosimy przetarg na budowę - mówi Skałecki. Według planów drogowców budowa trasy w śródmieściu rozpocznie się jesienią tego roku, a zakończy w 2007 r.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy