Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jak papiery wartościowe

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Do rąk pasażerów komunikacji miejskiej w Szczecinie trafiają znaczki do sieciówek o zmienionym wyglądzie. Inną szatę graficzną mają też bilety grupowe i dziesięcioprzejazdowe.
Znaczki jednomiesięczne i bilety dziesięcioprzejazdowe trafiły do kas Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pod koniec stycznia. Wkrótce pojawią się bilety grupowe o zmienionym wyglądzie i znaczki trzymiesięczne.

- To wynika ze zmiany producenta biletów - mówi Magdalena Michalska z ZDiTM. - Wspólnie z nim ustaliliśmy ich wygląd i zabezpieczenia.

Tradycyjne bilety nie zmieniły się. ZDiTM w przetargu wybrał firmę, która będzie produkowała i dostarczała bilety okresowe, dziesięcioprzejazdówki i bilety grupowe.

Znaczki do sieciówek szatą graficzną przypominają papiery wartościowe. Mają numer seryjny i hologram. Są też na nich inne zabezpieczenia, niewidoczne dla niewtajemniczonych.

- Zabezpieczenia są te, które były w dotychczasowych znaczkach - tłumaczy Magdalena Michalska. - Nie było potrzeby ich zmiany. Nie notujemy prób podrabiania znaczków.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy