Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Trzeźwi jak należy

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

W nocy z czwartku na piątek drogówka badała trzeźwość motorniczych i kierowców komunikacji miejskiej. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.
Co jakiś czas policjanci sprawdzają, jak jest z trzeźwością u osób wożących szczecinian. Wczoraj trzy załogi ruszyły o godz. 3 do kilku zajezdni. W sumie skontrolowano czterdziestu prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej.

- Pudło, wszyscy byli trzeźwi - mówi komisarz Maciej Kordziński, zastępca szefa drogówki. - Pudło z punktu widzenia ujawnienia nietrzeźwych. Ale to dobrze i kierujących trzeba pochwalić. Cieszyć nie ma się z czego, bo tak ma być.

W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym, jak nas zapewniono, wszyscy są uczuleni na ewentualną jazdę po alkoholu. Zakład ma m.in. alkomaty, którymi prowadzi wyrywkowe kontrole.

- Wszyscy motorniczy wiedzą, że wożą ludzi. Gdyby zdarzył się taki przypadek, czego nigdy wykluczyć nie można, pracownik żegna się z pracą - zapewnia Jerzy Manduk, dyrektor MZK.

Jak przypomina Manduk były w historii przypadki, że motorniczy wyjeżdżał na miasto trzeźwy, a wracał pijany. Dyrektor przypomina historię motorniczej, która we wstanie wskazującym spowodowała śmiertelny wypadek.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy