Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

GOP: Kapitulacja PKM Bytom - przewoźnik w likwidacji

mit, Dziennik Zachodni,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

PKM Bytom od dzisiaj nie organizuje już miejskiej komunikacji. W przesłanym wczoraj faksie do KZK GOP przewoźnik poinformował, że jest w likwidacji i tym samym nie może wywiązywać się dalej z umowy z komunikacyjną centralą.
- Jesteśmy zaskoczeni - twierdzi Alodia Ostrych, z biura prasowego KZK GOP. - Musimy organizować komunikacje w Bytomiu sami. Pasażerowie nie muszą się martwić. Dopełnimy tego obowiązku.

Od dzisiaj bez pracy zostaje blisko 300 konduktorów wcześniej zatrudnionych w KZK GOP (na podstawie trwającego 23 miesiące programu pilotażowego), później w bytomskim PKM-ie.

Przedłużenie programu pilotażowego skłóciło komunikacyjną centralę z bytomskim przewoźnikiem. Po wypowiedzeniu umowy PKM-owi na 6 liniach autobusowych na przystanki podjeżdżały po dwa autobusy z tymi samymi numerami. W końcu na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Bytomiu rajcowie przegłosowali wystąpienie gminy ze Zgromadzenia KZK GOP. Tym samym Bytom od 1 stycznia 2007 r, samo zorganizuje komunikację miejską. Do tego czasu będą tu jeździć autobusy innych przewoźników.

źródło: Dziennik Zachodni

brak komentarzy