Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: Nowe bilety komunikacji miejskiej w Krakowie - zapowiedź konkurencji

pil, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od sprzedawanych dotychczas będą się różnić jedynie nadrukami. Zamiast emblematu i nazwy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pojawi się napis Gmina Miejska Kraków oraz herb miasta. - Ceny i rodzaje biletów pozostaną te same. Podobnie rozmiar biletu i papier. Dla pasażerów zmiana nie będzie miała znaczenia - mówi rzecznik prezydenta Krakowa Marcin Helbin.
Po co więc nowe bilety? - To efekt wprowadzonych przez magistrat zmian w zarządzaniu komunikacją publiczną w mieście - wyjaśnia rzecznik prezydenta. Do niedawna bilety sprzedawało MPK, a wpływy zasilały konto przewoźnika (z tych pieniędzy MPK finansowało swoją działalność). Od sierpnia ich sprzedażą zajmie się miasto, a pieniądze z biletów trafią do miejskiego budżetu. Skoro więc zmienia się sprzedawca, inne będzie też ich oznakowanie.

W przyszłości zmiana biletów będzie miała dodatkowe znaczenie. MPK będzie od sierpnia jedynie firmą, której miasto zleca wożenie pasażerów. Z biegiem lat magistrat chce wprowadzić konkurencyjnego przewoźnika - liczy, że dzięki temu obniży koszty i zwiększy jakość połączeń. Wtedy zarówno w pojazdach MPK, jak i u konkurencyjnego przewoźnika będziemy używać tych samych biletów. Miasto zapłaci im za przejechane kilometry, a nie za liczbę przewiezionych osób. Będzie nowa wersja biletów komunikacji miejskiej w Krakowie. Zmienią się nadruki, ceny pozostaną te same.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy