Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Olsztyn: Nowe przegubowce na Kortowo

woj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

MPK rozstrzygnęło przetarg na zakup ośmiu autobusów przegubowych. Nowe autobusy firmy Solaris Bus & Coach wyjadą na ulice Olsztyna najpóźniej w połowie grudnia.
Kupno autobusów za 9,5 mln zł to część projektu rozbudowy transportu publicznego w mieście. - Nowe przegubowce przeznaczone będą na utrzymanie standardu usług na już istniejących liniach nr 9, 15 i 30 - tłumaczy Magdalena Górecka z ratusza. - Natomiast po wybudowaniu pętli autobusowej przy ul. Słonecznej oraz przebudowie skrzyżowania ul. Dybowskiego ze Słoneczną wykorzystane też będą do obsługi Kortowa II i Kortowa III.

Olsztyńskie MPK w 2005 roku kupiło 27 autobusów marki Scania, Solbus i MAN. Siedem z nich było wcześniej używanych. Niespełna od dwóch miesięcy po Olsztynie jeździ także pięć przegubowych MAN-ów, kupionych również z drugiej ręki. Nowością dla pasażerów jest samoobsługa tylnych drzwi - by wejść i wyjść z autobusu, trzeba nacisnąć specjalny przycisk. Natomiast jeszcze w sierpniu na ulice miasta wyjedzie 11 kolejnych autobusów. To nowoczesne, niskopodłogowe, dwunastometrowej długości pojazdy Volvo serii 7000. Wejdzie do nich 90 pasażerów.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy