Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Prezentujemy nową wersję Serwisu

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od kilku godzin pod adresem www.mkm.szczecin.pl dostępna jest nowa wersja Serwisu Komunikacja Miejska Szczecin, czyli Serwisu KOMIS, oznaczona numerkiem 6. Prace nad nią trwały pół roku.
Najbardziej widoczna zmiana to przepisany od początku skrypt forum. Najistotniejsze wprowadzone modyfikacje to:
 • dwa nowe rodzaje wątków - zielone, przeznaczone dla wszystkich zalogowanych użytkowników (dotychczasowe zielone wątki stały się niebieskimi) oraz fioletowe, przeznaczone dla Moderatorów,
 • długo oczekiwana możliwość edycji i usuwania postów,
 • wprowadzenie instytucji Moderatora,
 • zestaw opcji umożliwiających zmianę sposobu funkcjonowania forum, dostępnych poprzez ustawienia profilu,
 • możliwość zablokowania pisania dla osób niezalogowanych,
 • możliwość zablokowania pisania na forum bez wprowadzania całkowitej blokady dostępu do Serwisu.

  Dodatkowo powstała nowa wersja instrukcji obsługi forum, dzięki której również początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z posługiwaniem się funkcjami forum. Do przeczytania instrukcji zachęcamy jednak również doświadczonych użytkowników.

  Duże zmiany dotknęły także galerię. Sposób wyświetlania listy zdjęć zmienił się na przyjemniejszy dla oka i zawierający więcej informacji. Ponadto zmianie uległ formularz dodawania zdjęć. Wprowadzono również możliwość edycji stopki graficznej, dzięki czemu z galerii powinny zniknąć nieprawidłowo opisane fotografie. Na prośbę użytkowników pojawiła się także możliwość oznaczania nieobejrzanych jeszcze zdjęć. Mechanizm ten działa analogicznie do oznaczania nieprzeczytanych postów na forum.

  W przypadku skryptów odpowiadających za obsługę informacji zmodyfikowano formularze bezpośredniego dodawania informacji i zgłaszania informacji do Newsroomu (ponadto newsy zgłaszane do Newsroomu będą teraz zaliczane na konto zgłaszającego). Na wniosek użytkowników wprowadzono również możliwość wyświetlenia informacji w tzw. wersji do druku, czyli bez zbędnych ozdobników i elementów graficznych. Wersja do druku dostępna jest również dla haseł encyklopedycznych.

  Zmiany dotknęły również ustawienia profilów użytkowników. Użytkownicy mają teraz m.in. możliwość podania większej ilości danych kontaktowych, daty urodzenia, czy też ustawienia opcji działania forum. Przypominamy jednocześnie, że istnieje możliwość zamieszczenia na stronie profilowej własnego zdjęcia. Wystarczy je przesłać na adres admin@mkm.szczecin.pl, najlepiej w rozmiarze 150x225 pikseli.

  Również pozostałe części Serwisu przeszły mniejsze lub większe przeobrażenia. Zachęcamy do samodzielnego wyszukiwania nowości.

  Jednocześnie prosimy o zgłaszanie wszystkich dostrzeżonych błędów w funkcjonowaniu Serwisu, albo w specjalnie utworzonym w tym celu zielonym wątku na forum, albo na adres e-mail admin@mkm.szczecin.pl. Należy pamiętać, że trwa teraz okres "docierania" nowej wersji Serwisu. Oznacza to, że prawdopodobnie nie wszystko będzie działać prawidłowo.

  Mamy także przyjemność poinformować, że wszyscy członkowie Redakcji i Moderatorzy z okazji premiery wersji 6 Serwisu otrzymali skrzynki pocztowe w domenie mkm.szczecin.pl. Szczegółowe informacje o sposobie ich skonfigurowania zostały wysłane na dotychczasowe adresy. Informujemy jednocześnie, że każdy kolejny użytkownik, który awansuje do koloru czerwonego bądź fioletowego również otrzyma od nas skrzynkę pocztową.
 • 4 komentarze