Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Zamknięcie Ku Słońcu

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W poniedziałek, 21 sierpnia, na okres ok. 2 miesięcy nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Ku Słońcu i ul. Sikorskiego. Zamknięcie związane jest z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu, Derdowskiego, Okulickiego i Europejskiej.
W tym okresie nastąpi zawieszenie kursowania linii tramwajowej 8.

Tramwaje linii 9 będą kursować na trasie Głębokie - Brama Portowa - Basen Górniczy z 12-minutową częstotliwością w dni powszednie i świąteczne. Linia będzie obsługiwana przez siedem składów 2x105N z zajezdni Pogodno.

Jednocześnie na linii 1 nastąpi korekta rozkładu jazdy związana ze zmianą rozkładu jazdy linii 9.

Dojazd na Gumieńce zapewniać będzie autobusowa linia zastępcza 808, kursująca w relacji Plac Kościuszki (przystanek początkowy przy stacji paliw) - Gumieńce (pętla tramwajowa). Linia będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością 6 minut w godzinach szczytu, 8-10 minut w międzyszczycie i 20 minut w godzinach wieczornych i będzie obsługiwana przez dwa autobusy MEGA ze SPAK, trzy autobusy MEGA ze SPAD i jeden autobus MEGA z SPPK. W dni świąteczne linia będzie kursować z 12-minutową częstotliwością w godz. 9-19 i 20-minutową w pozostałym okresie. Linia będzie obsługiwana przez jeden autobus MEGA ze SPAK i dwa autobusy MEGA ze SPAD.

Bilety okresowe liniowe wystawione na linię 8 uprawniają do przejazdu linią 808 na trasie Gumieńce - Plac Kościuszki oraz liniami 7 i 9 na trasie Plac Kościuszki - Basen Górniczy, a także innymi liniami zwykłymi na odcinkach pokrywających się z dotychczasową trasą linii 8.

Bilety okresowe liniowe wystawione na linię 9 uprawniają do przejazdu linią 1 na trasie Potulicka - Brama Portowa oraz innymi liniami zwykłymi na odcinkach pokrywających się z dotychczasową trasą linii 9.

26 komentarzy