Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Październikowe zmiany rozkładów

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

1 i 2 października nastąpią zmiany rozkładów jazdy niektórych linii autobusowych, związane głównie z rozpoczęciem roku akademickiego.
1 października nastąpi zmiana powszedniego i świątecznego rozkładu jazdy linii zastępczej 808, polegająca na wydłużeniu czasu przejazdu w obu kierunkach, co spowoduje jednocześnie zmianę godzin odjazdów z przystanków początkowych i pośrednich. Wydłużenie czasu przejazdu związane jest z utrudnieniami drogowymi w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Ku Słońcu, Derdowskiego, Europejskiej i Okulickiego, a także z utrudnieniami na placu Kościuszki.

2 października:
  • Wznowione zostanie kursowanie linii 61 Bis, na zmienionej trasie i według zmienionego rozkładu jazdy. Na odcinku Plac Zwycięstwa - rondo Uniwersyteckie autobusy będą kursować na dotychczasowej trasie. Od ronda Uniwersyteckiego autobusy będą wykonywać pętlę uliczną przez ul. Południową, ul. Radomską i ul. Cukrową z powrotem do ronda Uniwersyteckiego. Na nowej trasie obowiązywać będą przystanki: dotychczasowy "Reda", "Rondo Uniwersyteckie" zlokalizowany na ul. Południowej za rondem Uniwersyteckim, końcowy "Południowa" na ul. Południowej przed skrzyżowaniem z ul. Radomską, "Radomska" na ul. Radomskiej przed skrzyżowaniem z ul. Cukrową, dotychczasowy "Płocka". Ponadto dwa pierwsze i dwa ostatnie kursy (kursy wyjazdowe i zjazdowe) będą wykonywane na wydłużonej trasie od i do przystanku "Wyszyńskiego".
  • Na liniach 53, 60 i 81 przywrócone zostaną zimowe rozkłady jazdy. Autobusy linii 53 w dalszym ciągu będą kursować przez ul. Grota-Roweckiego.
  • Przystanek "Kombinat" dla linii 81 w obu kierunkach i przystanek "Zielona" dla linii 60 w kierunku Cukrowej zostaną przemianowane na przystanki stałe.
  • Na liniach C i C Bis zostanie uruchomiony przystanek "Plac Słowiański".
  • 12 komentarzy