Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Metro do Marymontu ma kursować tylko co kwadrans

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Pierwsze pociągi metra wjechały na stację Marymont. Od grudnia będą tam docierać z pasażerami, tyle że bardzo rzadko - co 15 minut.
W weekend w metrze panowało małe zamieszanie, bo zamknięto stację na pl. Wilsona. Pociągi z pasażerami docierały tylko do Dworca Gdańskiego. Za drzwi nieczynnej stacji plac Wilsona co chwilę szarpali zdezorientowani podróżni. - Jak to metro nieczynne? Spóźnię się na spotkanie w centrum - denerwował się Stanisław Florczyk z Żoliborza. Duże wzięcie miały taksówki, które stoją tuż przy stacji.

Przystanek metra na pl. Wilsona trzeba było zamknąć, żeby zainstalować kable do budowanej stacji Marymont. Gdy udało się podłączyć m.in. systemy sterowania ruchem, do nowego przystanku metra ruszyły na próbę pierwsze pociągi. Za dwa miesiące będą mogli nimi pojechać pasażerowie. Nie wiadomo jednak, czy w ogóle będą chcieli, bo metro do Marymontu ma kursować tylko raz na kwadrans. Dlaczego? Przy stacji Marymont pociągi nie mają gdzie zmieniać torów, dlatego będą jeździć wahadłowo po jednym do pl. Wilsona. Tam dopiero będzie można przesiąść się do pociągu w stronę Kabat. Według rzecznika metra Grzegorza Żurawskiego częstsze kursy są raczej niemożliwe, bo "mogłoby to zaburzyć rytm kursowania pociągów do Kabat". Częściej metro zacznie jeździć dopiero za rok po otwarciu następnej stacji Słodowiec, gdzie zaplanowano tory do zawracania.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy