Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tramwaje z protestem

Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid

Sześć wagonów tramwajowych, które Szczecin miał kupić ze środków unijnych, staje się coraz bardziej mglistą perspektywą. Długo trwały procedury przygotowawcze, zanim UE przyznała środki na zakup, kilkakrotnie też zmieniano termin otwarcia ofert. Gdy wreszcie komisja przetargowa wybrała jedną z propozycji, zaczęły się protesty.
- A to oznacza, że nie możemy podpisać umowy - przyznaje Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Szczecinie. - Po rozważeniu protestu postanowiliśmy jeszcze raz rozpatrzyć wszystkie oferty.

Wybór komisji zaskarżył wrocławski "Protram". Ta firma także startowała w przetargu, ale za dostawę 6 nowych doczep do tramwajów chciała więcej, niż miasto zarezerwowało w budżecie. "Przestrzeliła" o kilkanaście tysięcy.

Prawdopodobnie kolejną firmą, którą wybierze komisja przetargowa, będzie "Cegielski. Fabryka Pojazdów Szynowych". Nie ma jednak pewności, czy i ta decyzja nie zostanie oprotestowana. Komisja chce jak najszybciej zakończyć postępowanie i podpisać umowę. Inaczej stracimy środki uzyskane z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona