Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Coraz gorzej na Arkońskiej

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

O tym, że po ul. Arkońskiej mogą przestać kursować tramwaje, pisaliśmy już wielokrotnie. Tak samo często jak o pilnej potrzebie remontu tej ulicy. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy szczecinianie mogą liczyć na renowację tej trasy. Ale groźba wstrzymania ruchu tramwajowego staje się coraz bardziej realna.
- Nie twierdzę, że stanie się to za miesiąc albo trzy, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć konkretnej daty. Nie stanie się to też nagle, z dnia na dzień. Ale jest możliwe za pół roku czy rok - przyznaje Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora MZK Szczecin. - Na pewno wstrzymamy komunikację w momencie, gdy zagrożone będzie bezpieczeństwo pasażerów, a stan techniczny torów jeszcze się pogorszy.

Dotychczas nie raz się zdarzało, że wszystkie tramwaje, które kierowano na linię nr 3, w ciągu jednego dnia ulegały awarii i trzeba je było zastąpić kolejnymi składami. Jeśli uszkodzenia wagonów będą się zdarzać coraz częściej, MZK przestanie się opłacać wysyłanie wagonów w tamten rejon miasta. Tym bardziej że te najbardziej wysłużone będą niebawem wycofywane z eksploatacji.

- Na pewno na linię 3 nie wyślemy tatr sprowadzanych z Berlina - zapewnia K. Turczyn. - Ale szkoda wysyłać na tę linię także wagony np. po gruntownej modernizacji.

Dlatego w najbliższych dniach MZK przeprowadzi szczegółowe jazdy próbne, by po raz kolejny ocenić stan torowiska w ul. Arkońskiej i znajdujących się w podobnym stanie torów na ul. Niemierzyńskiej. Uwagi trafią do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. To on będzie musiał zatroszczyć się o zastępczą komunikację, jeśli MZK przestanie wysyłać na linię do Lasku Arkońskiego tramwaje. A jeśli w najbliższym czasie miasto nie znajdzie środków na gruntowną modernizację ciągu tych ulic, trzeba będzie i tak wydać ogromne pieniądze na wymianę samych torowisk, nie osiągając w pełni zadowalających efektów.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona