Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kosze zniknęły

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Ponad 600 koszy zniknęło ze szczecińskich przystanków. Należą do firmy "Remondis", która przez 2 miesiące bezpłatnie je użyczała. W tym czasie nie podjęto jednak żadnych kroków, by pasażerowie mieli gdzie wyrzucać śmieci. Firma, która zajęła się sprzątaniem przystanków, dopiero uzupełnia braki. A Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaczął naliczać kary.
- Zgodnie z umową mogliśmy zabrać kosze 1 listopada, od tego czasu już nie my odpowiadamy za utrzymanie przystanków w czystości - przyznaje Leszek Skibiński z firmy "Remondis". - Przez listopad i grudzień stały jednak nadal, za darmo.

W tym czasie ZDiTM nerwowo szukał firmy, która przejmie sprzątanie przystanków. Unieważnił 3 przetargi, w tym czasie sprzątaniem zajmowała się firma "Wir-Mar". Umowy podpisywane są na zasadzie zlecenia z wolnej ręki.

- Obecna umowa obowiązuje do 31 marca - informuje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. - Obejmuje sprzątanie 675 przystanków i 18 pętli.

"Wir-Mar" powinien na nich umieścić 759 koszy. To więcej niż zabrał "Remondis" - było ich 616. Problem w tym, że koszy brakuje. Wg ZDiTM, na razie jest ich ok. 400.

- Nakładamy więc kary umowne i sytuacja jest pod kontrolą - zapewnia M. Kwiecień-Zwierzyńska. - W czwartek wszystkie braki powinny być uzupełnione. Jeśli "Wir-Mar" nie wywiąże się ze swoich obowiązków, konsekwencją może być nawet rozwiązanie umowy.
* * *

To jednak jest mało prawdopodobne. "Wir-Mar" jest jedyną firmą, która podejmuje się jeszcze zadań zlecanych przez ZDiTM. Pozostałe - albo w ogóle nie odpowiadają na ofertę, albo swoje usługi kalkulują znacznie drożej niż ZDiTM jest w stanie zapłacić. Smutna prawda jest więc taka, że ZDiTM kolejny raz nie ma nic do powiedzenia. Niewielki "Wir-Mar" kosze dopiero zamówił i może je mieć za tydzień-dwa. A ZDiTM, podpisując umowę, nie sprawdził nawet, czy firma będzie w stanie wywiązać się z powierzonego zadania.

źródło: Kurier Szczeciński

6 komentarzy