Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Obiecują położyć chodnik

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Na ul. Gwarnej stoją nowe wiaty przystankowe. Postawiono je w takim miejscu, że pasażerowie czekają na autobus stojąc na piachu.
Chodzi o przystanki na ul. Gwarnej, przez którą jeździ autobus komunikacji miejskiej nr 84. Ustawione zostały na nich nowe wiaty przystankowe. Pasażerowie mogą schować się przed deszczem lub wiatrem, ale skazani są na stanie pomiędzy kępami trawy na brudnym piachu.

- Niestety, nikt nie poczuwa się do położenia pod wiatami chodników - opisuje sytuację Artur Malicki z osiedla Nad Rudzianką.

Autobus linii 84 przejeżdża swoją trasę raz lub dwa razy na godzinę. Zdaniem mieszkańców, nie zmienia to faktu, że jeżeli przystanki ustawiono, to powinny być wykonane porządnie.

- Może ktoś sobie pomyślał, że dla garstki pasażerów nie ma sensu zrobić to tak jak należy, jak jest na innych przystankach w centrum - denerwuje się inny mieszkaniec ul. Gwarnej.

Wiaty zostały ustawione pod koniec ubiegłego roku. Ustawiła je firma, której Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wskazał miejsce, tak by nie kolidowała z ruchem pieszych i by została zachowana odpowiednia odległość od krawędzi jezdni.

- W niektórych przypadkach wskazana lokalizacja znajduje się na zieleńcu - wyjaśnia Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM.

W takich sytuacjach za położenie w wiacie nawierzchni z prawdziwego zdarzenia odpowiada ZDiTM.

- I również w tym przypadku nawierzchnia zostanie wykonana z płytek chodnikowych, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do końca bieżącego miesiąca - obiecuje Kwiecień - Zwierzyńska.

źródło: Głos Szczeciński

5 komentarzy