Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Rewolucja

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Podstawą działania Serwisu KOMIS są jego użytkownicy. Za pomocą stosunkowo zagmatwanego systemu uprawnień otrzymują oni dostęp do różnych funkcji edycyjnych. Uprawnienia te nadawane są co jakiś czas kolejnym osobom za wkład pracy w tworzenie serwisu. Dziś nadszedł czas, aby wręczyć sezonową porcję awansów. I trzeba przyznać, że tym razem jest to prawdziwa rewolucja.
Zacznijmy od podstaw. Już kilka dni temu wielu użytkowników otrzymało pierwszą porcję zielonych kartek za zgłoszenia do Newsroomu. Jednak nie wszyscy nasi pilni obserwatorzy je otrzymali. O tym dlaczego tak się stało, w dalszej części...

Aż sześć osób za stałą aktywność w serwisie otrzymało z dniem dzisiejszym wyższy poziom uprawnień - zostało współpracownikami. Grono "żółtych" zasilili (użytkownik usunięty), Lukasy, mike_1994, Warszewiak, (użytkownik usunięty) oraz wojtazz.

Kolejne trzy osoby udowodniły w ostatnim czasie, że nie spoczęły na laurach po otrzymaniu żółtego kwadracika. Dlatego od dziś legitymować się będą czerwonym. Są to durek1, MAN756 oraz RoGaL.

Oczywiście zmiany kolorów to nie koniec. Wiele osób otrzymuje z dniem dzisiejszym uprawnienia do bezpośredniego dodawania zdjęć do naszej galerii. Doświadczony redaktor (użytkownik usunięty) otrzymuje pełne uprawnienia do obsługi naszej encyklopedii, a LLUZNIAK do całej naszej bazy danych. Użytkownik mike_1994 od dziś będzie miał możliwość edycji swoich opisów encyklopedycznych, których w najbliższym czasie sporo przybędzie.

Wiele kolejnych osób otrzymało również dodatkowe zielone kartki za wyróżniającą pracę i w ten sposób znajdują się na administracyjnym celowniku jako osoby, które będziemy awansować w bliskiej przyszłości.

Ale są osoby, które pomimo ciężkiej pracy nie dostały w ostatnim czasie ani jednej kartki. Choć niemal codziennie dodają informacje z miasta, zdjęcia, pomagają nam ulepszać serwis i go rozwijać... Niesprawiedliwość?

To jest ten właśnie punkt kulminacyjny, na który wszyscy czekali. Z dniem dzisiejszym naszym moderatorom ((użytkownik usunięty), (użytkownik usunięty) oraz (użytkownik usunięty)) odebraliśmy wszystkie kartki. Ich "konta" zostały doszczętnie wyczyszczone, a oni sami uodpornieni na ich dalsze przyznawanie. Nie dlatego, że na nie nie zasługują - wręcz przeciwnie. Od kiedy w sierpniu ubiegłego roku nasi moderatorzy rozpoczęli swoją pracę jako strażnicy forum upłynęło sporo czasu. Czasu, w którym ich udział w tworzeniu serwisu i zarządzaniu nim znacznie wzrósł. Dlatego też 11 stycznia podjęto decyzję o rozszerzeniu składu administracji o obecnych moderatorów. Wyzerowanie ich "stanu posiadania" jest zatem tylko etapem przejściowym w dalszej drodze ku kolorowi czarnemu.

Warto tu imiennie pogratulować Pawłowi Pieńkowskiemu. Przypomnijmy, że jako pierwszy w historii serwisu - na kilka godzin wcześniej niż (użytkownik usunięty) - zdobył on 50 zielonych kartek. A zdobył je będąc odpornym na kartki za aktywność na forum. Nie zapominajmy również, że to on został moderatorem z powszechnego wyboru - decyzją współpracowników i redaktorów serwisu. Można zatem powiedzieć, że będzie administratorem wybranym demokratycznie.

Na zakończenie chcielibyśmy wszystkim Wam serdecznie pogratulować. Może nie zawsze zgadzamy się ze sobą na forum, może czasami brakuje nam czasu na przesiadywanie przed komputerem, ale warto przypomnieć, że tworzymy wyjątkowy serwis. Nie tylko ja, administratorzy, moderatorzy oraz ci, których dziś wyróżniliśmy. Wszyscy użytkownicy i odwiedzający.

27 komentarzy