Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Beton do rozbiórki

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Wiata autobusowa na przystanku "Axentowicza" przy ul. Bandurskiego nie służy pasażerom. Chętnie za to korzystają z niej bezdomni i amatorzy alkoholu pod chmurką. Służy też za publiczny szalet, więc w jej wnętrzu fetor jest nie do wytrzymania. Nic zatem dziwnego, że wolą marznąć czy moknąć, niż szukać schronienia w takich warunkach.
Sytuacja jest o tyle dziwna, że Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ma ten przystanek ujęty na liście miejsc sprzątanych. Firma "Wir-Mar" zgodnie z umową powinna się tam pojawiać 4 razy w tygodniu, ale najwyraźniej to za rzadko. Nie wiadomo też, czy sprząta wnętrze wiaty, czy może tylko chodnik na przystanku.

Problem jednak na szczęście wkrótce zniknie. We wrześniu ubiegłego roku ZDiTM wystąpił do Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami, do którego należy teren, o zgodę na rozbiórkę betonowej budowli. Taką zgodę otrzymał w ubiegłym tygodniu. W najbliższym czasie, gdy tylko aura na to pozwoli, betonowa wiata zostanie rozebrana. W jej miejscu stanie obiekt znacznie nowocześniejszy. Utrzymanie go w czystości z pewnością będzie prostsze. Wiata zacznie w końcu pełnić funkcję zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

źródło: Kurier Szczeciński

11 komentarzy