Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Wrocław: Tramwaje wracają na Grunwaldzki

Magda Nogaj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

W przyszły weekend przez pl. Grunwaldzki ruszyć ma pierwsze połączenie tramwajowe od mostu Zwierzynieckiego w kierunku Piastowskiej i z powrotem.
- Na pl. Grunwaldzkim wszystko jest już gotowe, by w każdej chwili tramwaj mógł pojechać tą trasą - zapewnia Krzysztof Kozioł, rzecznik firmy Budimex-Dromex, odpowiedzialnej za przebudowę.

Wykonawca zobowiązał się uruchomić połączenie dwa tygodnie po otwarciu ronda. Termin ten minął w środę. Choć budowa torowiska jest już ukończona, to nie udało się na czas przeprowadzić wszystkich odbiorów. Szyny muszą być też sprawdzone podczas jazd próbnych tramwaju.

- Testy przeprowadzimy na początku przyszłego tygodnia, tak by w następny weekend uruchomić połączenie - mówi Michał Gołębiewicz z biura prasowego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Wykonawca nie zdołał więc dotrzymać kolejnego terminu. Tramwajem przez pl. Grunwaldzki mieliśmy już jeździć w grudniu zeszłego roku. A relacja most Zwierzyniecki - ul. Piastowska to tylko jedna z wielu tras, jakie mają przebiegać przez nowe rondo. - Kolejne połączenia będzie można uruchomić pod koniec kontraktu, a więc w połowie sierpnia - mówi Kozioł. - Wcześniej i tak nie byłoby to możliwe ze względu na trwającą przebudowę mostu Szczytnickiego.

Uruchomienie pozostałych relacji uzależnione jest też od budowy wiaty przystankowej po środku ronda. - W przyszłym tygodniu rozpoczniemy montaż konstrukcji. Pojawią się pierwsze słupy. Prace potrwają około dwóch miesięcy - mówi rzecznik Budimex-Dromex. - Pozostanie montaż nierdzewnych barier, sufitów podwieszanych i oświetlenia, a także prace wykończeniowe w tunelach, gdzie mają być okładziny na ścianach i przeszklone windy.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona