Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Stop gapowiczom

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Jazda bez biletu to zwykła kradzież. Do gapowiczów dopłacają osoby uczciwie kupujące bilety. W szczecińskim sądzie zapadły właśnie pierwsze wyroki skazujące komunikacyjnych naciągaczy.
- To zwykłe wyłudzenie i nie ma żadnych wątpliwości - przyznaje Elżbieta Zywar, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Od miesiąca otrzymujemy wnioski o ukaranie osób, które uchylają się od płacenia za przejazd tramwajami i autobusami.

Każdy gapowicz dostaje wcześniej wezwania do zapłaty. Może też trafić do Krajowego Rejestru Długów. Jeśli jednak dwukrotnie nie chciał zapłacić, przy trzeciej wpadce sprawa może trafić do sądu. To właśnie spotkało dwoje szczecinian.

Sąd Grodzki wydał pierwsze wyroki. Marcin W. musi zapłacić 300 zł grzywny, Sylwia G. została skazana na miesiąc ograniczenia wolności. Musi też odpracować 20 godzin społecznie na cel wskazany przez sąd. Obydwoje będą też widnieć w rejestrze skazanych. O tym powinni pamiętać wszyscy, zanim pojadą na gapę, bo osoby z wyrokiem mogą mieć problemy np. ze znalezieniem pracy lub z jej utrzymaniem.

źródło: Kurier Szczeciński

11 komentarzy