Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jesteśmy, jak w konserwie

Andrzej Kus, Moje Miasto,

dodane przez (użytkownik usunięty); zmodyfikowane

Po skargach mieszkańców, od 1 czerwca szyby w autobusach od strony drzwi będą wolne od reklam.
Na Prawobrzeżu miejskie autobusy często są wyklejone reklamami. Narzekają na to pasażerowie, którzy przez przyciemnione, często szare od naklejek szyby nie widzą przystanków, na których chcieliby wysiąść. Często zbyt późno zauważają, że minęli swój przystanek. Zadzwoniła do nas pani Jadwiga, która codziennie dojeżdża do Dąbia. Pasażerka protestuje przeciw reklamom na autobusach.

- Przecież autobusami nie jeździ trzoda chlewna, ale ludzie! - mówi zdenerwowana Jadwiga Narbutt. - Każdego dnia jeżdżę do Dąbia i mam problem z dostrzeżeniem przystanku na którym muszę wysiąść. Czasami wydaje mi się, że Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego czegoś się wstydzi. Przecież powinno im zależeć na komforcie podróży swoich klientów. Może młodym osobom problem ten wydaje się śmieszny. Jednak proszę mi uwierzyć, że ludzie starsi nie wiedzą gdzie mają wysiąść. Przez te bazgroły nie widzą swojego przystanku!

Pani Jadwiga kilkakrotnie interweniowała w tej sprawie w ZDiTM. Ostatni raz, dwa tygodnie temu usłyszała, że nic nie da się z tym zrobić. Szyby muszą być pozaklejane bo jest to główne źródło dochodów Zarządu. Gdyby nie naklejki, nie byłoby ich stać na wożenie pasażerów.

Zapytaliśmy Małgorzatę Sidwę z ZDiTM, czy rzeczywiście nie ma możliwości rozwiązania tego problemu.

- Zgodnie z obowiązującymi umowami z firmami odpowiadającymi za przewóz ludzi (Szczecińskie Przedsiębiorstwa Autobusowe Klonowica i Dąbie) mogą one wykorzystywać szyby boczne dla celów reklamowych. Nie można jednak zająć więcej niż 10 proc. powierzchni jeżdżących autobusów - odpowiedziała Małgorzata Sidwa. - Przy negocjowaniu nowych umów staraliśmy się w tej sprawie wypracować kompromis. Od pierwszego czerwca będą obowiązywały nowe umowy z tymi przewoźnikami. Zapisy, które w nich zostały umieszczone z pewnością rozwiążą wszystkie problemy.

Dowiedzieliśmy się, że zgodnie z nowymi umowami zakazane będzie zasłanianie szyb bocznych autobusów. Dotyczyć to będzie jednak tylko tej strony pojazdu, po której znajdują się drzwi.

źródło: Moje Miasto

możliwość komentowania została wyłączona