Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zniszczone tory na ul. Jana z Kolna

akr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Jadące tą ulicą tramwaje nie tylko bardzo się kołyszą, ale też wzbijają tumany pyłu.
Eksploatujący tramwaje i torowiska Miejski Zakład Komunikacyjny przyznaje, że na ul. Jana z Kolna jest problem. Powód: pod jezdnią budowany jest nowy system kanalizacji prowadzącej do oczyszczalni ścieków.

- Na szczęście nie doszło do wstrzymania ruchu, ale torowisko zostało poważnie uszkodzone - mówi Zbigniew Dąbrowski, rzecznik MZK. - W rejonie fontanny zapadł się fragment toru.

W kiepskim stanie jest także część nawierzchni wokół torów - to efekt przetaczania ciężkiego sprzętu budowlanego.

Motorniczowie skarżą się zresztą dyrekcji MZK nie tylko na coraz gorszy stan torów, ale także zabrudzenie nawierzchni. Wysuszone resztki ziemi naniesione z placu budowy w czasie przejazdu tramwaju zamieniają się w tumany pyłu.

- Wdziera się do tramwajów, zakurzeni są pasażerowie oczekujący na przystankach - mówi Dąbrowski.

MZK trzy razy interweniował w Hydrobudowie 9.

- Wzywaliśmy do napraw torowiska i dopilnowania, by nie było zabrudzone - mówi rzecznik MZK. - Przecież nawet twardsza gruda ziemi w torze może spowodować wykolejenie się tramwaju.

Hydrobudowa 9 odpowiedziała spłukiwaniem torów wodą, ale przy ciągle świecącym słońcu przynosi to marne efekty. Wzięła też na siebie wyremontowanie uszkodzonego torowiska. Prace, wykonywane przez specjalistyczną firmę zajmującą się m.in. torami, miały się rozpocząć w poniedziałek wieczorem.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona