Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Czytelnicy sami zaprojektowali trasę

Anna Gawriołek, Moje Miasto,

dodane przez end

Nasi Czytelnicy opracowali trasę autobusu linii nr 66 połączonego z linią nr 55 bis. Nowy autobus ułatwiłby życie mieszkańcom dzielnicy.
Tydzień temu pisaliśmy o walce mieszkańców Podjuch o częstsze kursy autobus linii nr 55 bis. Dzięki tej linii mieszkańcy obrzeży dzielnicy mogą dojechać do sklepów, kościoła i centrum Podjuch, gdzie można przesiąść się w autobusy do Zdrojów i centrum Szczecina. Niestety linia 55bis jeździ bardzo rzadko i nie kursuje w soboty i święta. Interweniowaliśmy w tej sprawie do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, jednak nie udało się nam nic wskórać, ZDiTM nie stać, aby uruchomić autobus linii nr 55 bis w dni świąteczne. Po naszej publikacji zadzwoniła do redakcji Ewa Zając. Nasza Czytelniczka razem ze swoim synem wpadła na pomysł, jak rozwiązać problem mieszkańców Podjuch.

- My rzadko jeździmy autobusem linii nr 55 bis - mówi pani Ewa. - Korzystamy za to z linii nr 66, niestety ten autobus także kursuje bardzo rzadko i nie jeździ w święta.

Autobusem linii nr 66 można dojechać z Żydowiec na os. Bukowe.

- Wiele osób jeździ nim do pracy, szkoły czy też do większych sklepów na os. Słonecznym - mówi nasza Czytelniczka. - Niestety, są godziny, w których jest to niemożliwe.

Rzeczywiście linia nr 66 jeździ tylko od godz. 6 do godz. 9.30 a później dopiero od godz. 14 do godz. 17.

- Jest to jedyne bezpośrednie połączenie z Podjuch na osiedla - mówi Ewa. - Inaczej trzeba jechać do Zdrojów i tam przesiadać się w kolejny autobus. Niestety linie te nie są ze sobą skomunikowane, poza tym taka podróż zajmuje o wiele więcej czasu.

Aby rozwiązać swój problem oraz problem osób, które korzystają z linii nr 55 bis, pani Ewa razem z synem opracowali nową trasę autobusu linii nr 66.

- Przeczytaliśmy tydzień temu artykuł w MM Moim Mieście i zaczęliśmy zastanawiać się, jak można by było pomóc - mówi. - Wpadliśmy wtedy na pomysł, który także nam ułatwiłby życie.

- Można by było połączyć linie nr 66 i 55 bis - tłumaczy Andrzej syn pani Ewy. - W ten sposób ZDiTM zaoszczędziłby na jednej linii a pieniądze można by przeznaczyć na zwiększenie częstotliwości jazdy autobusu linii nr 66.

Z pomysłem pani Ewy i jej syna zapoznaliśmy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Obiecano nam, że zostanie on rozważony.

- Muszę się nad tym zastanowić i przeanalizować zaproponowaną przez Czytelniczkę trasę - mówi Marek Kośla z ZDiTM. - Sprawdzę czy takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania.

Niestety, nawet jeżeli pomysł pani Ewy znajdzie poparcie w ZDiTM na jakiekolwiek zmiany będzie trzeba poczekać do końca roku.

- Teraz mamy podpisane umowy na konkretne linie - mówi Kośla. - Dopiero z nowym rokiem, gdy będą podpisywane nowe umowy z przewoźnikami, będziemy mogli wprowadzać zmiany.

źródło: Moje Miasto

36 komentarzy