Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Pirat z przymusu?

lw, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Policjanci z drogówki zatrzymali tydzień temu w Gryfinie pijanego kierowcę autobusu komunikacji miejskiej. To już w tym roku dziesiąty kierowca, który woził ludzi, będąc na rauszu. Ale piją nie tylko kierowcy zawodowi. Tylko w naszym województwie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zatrzymano ponad 6 tysięcy nietrzeźwych kierowców.
Na ulicach polskich miast jest niebezpiecznie. Kierowcy nie przestrzegają przepisów Prawa o ruchu drogowym - przejeżdżają skrzyżowania na czerwonym świetle, parkują gdzie popadnie, nie stosują się do ograniczeń... Tak jeżdżą również kierowcy zatrudnieni w szczecińskich przedsiębiorstwach przewozowych. Ich najcięższym grzechem jest nieprzepisowa prędkość. Odkryli to dość niedawno inspektorzy Inspektoratu Transportu Drogowego (dzięki nowemu wideorejestratorowi). Okazuje się, że jeżdżą tak, bo... nie mają innego wyjścia - zmusza ich do łamania przepisów rozkład jazdy.

- Dlatego złożyliśmy wniosek o zweryfikowanie obecnego rozkładu jazdy, by kierowcy nie musieli przekraczać dopuszczalnych prędkości - tłumaczy Włodzimierz Paliga, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego. - Mam nadzieję, że rozkłady jazdy zmienią się w ciągu kilku najbliższych dni.

Inspektor Paliga spotkał się wczoraj w Lubieszynie (w siedzibie Wojewódzkiego oddziału ITD) z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, policjantami z wydziału ruchu drogowego KWP, pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego szczecińskiego UM oraz prezesami przedsiębiorstw przewozowych: SPA Dąbie, SPA Klonowica, SPPK Police i PKS Szczecin. Dyskutowali o bezpieczeństwie na drogach. Doszli do wniosku, że kierowcy m.in. powinni się szkolić. Kursy dokształcające ruszą najpóźniej za miesiąc.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona