Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Budynek MZK zalany

Magdalena Nieniewska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez kajetansz

W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym oraz Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego wielkie sprzątanie po wczorajszej ulewie.
Z piwnic cały czas wypompowywana jest woda, trwa także szacowanie strat. W budynku momentami poziom wody miał około pół metra, a w większości pomieszczeń, gdzie m.in. znajdują się archiwa, woda sięgała kilkunastu centymetrów.

- Najważniejsze dokumenty nie zostały jednak zniszczone - zapewnia Zbigniew Dąbrowski z MZK. - Pracownicy od wczoraj wypompowywali wodę.

W zalanych pomieszczeniach znajdują się półtoramiesięczne zapasy biletów komunikacji miejskiej. Nie tylko jednorazowe, ale również sieciowe, miesięczne, czyli cały asortyment. Wieczorem pojawiły się informacje, że bilety uległy zniszczeniu. - To nieprawda - zaprzecza Marzena Pszczoła z działu taryfowo - biletowego.

- Półki, na których leżą bilety znajdują się na bezpiecznej wysokości - dodaje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM-u. Podobnie jest z najważniejszymi dokumentami. Straty są zatem niewielkie. Trwa osuszanie budynku. Po kontroli wprowadzone będą zmiany architektoniczne.

źródło: Polskie Radio Szczecin

możliwość komentowania została wyłączona