Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Legalnie na "gapę"

Tomasz Kuczyński, Moje Miasto Szczecin,

dodane przez end; zmodyfikowane

Co się stanie, jeśli kierowca autobusu albo motorniczy nie ma biletów na sprzedaż, a jest już po godz. 18, albo jest sobota, czy święto? Czy "gapowiczowi" grozi kara? Okazuje się, że nie.
- W sobotę wieczorem, około godz. 20, wsiadłem do tramwaju na przystanku przy Galerii Centrum. Chciałem kupić bilet, ale okazało się, że motorniczy ich nie miał - napisał do nas Internauta. - W najbliższej okolicy nie było czynnego punktu sprzedaży biletów. Bardzo się spieszyłem i mimo, że bałem się kary, nie wysiadłem.

Jak poinformowała nas Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik prasowy Zakładu Dróg i Transportu Miejskiego, obawy naszego Internauty były bezpodstawne.

- W przypadku, gdy w wyznaczonych do tego godzinach pasażer nie może nabyć biletu u prowadzącego pojazd, o fakcie tym powinien powiadomić kontrolera - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska. - Jeżeli prowadzący pojazd odmówił pasażerowi sprzedania biletu, pasażer może kontynuować jazdę środkiem transportu miejskiego bez ważnego biletu.

Zgodnie z uchwałą rady miasta: w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 6.00 oraz przez całą w soboty i w dni świąteczne bilety można nabywać u prowadzącego pojazd.

W przypadku, kiedy motorniczy lub kierowca nie mają biletów na sprzedaż w wyznaczonych godzinach, kontroler ZDiTM-u może nałożyć na przewoźnika karę.

źródło: Moje Miasto Szczecin

możliwość komentowania została wyłączona