Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Autobus Veolii obrzucony kamieniami!

anar, marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

W środę wieczorem nieznani sprawcy obrzucili kamieniami jeden z autobusów firmy Veolia Transport Polska, który w Kielcach kursuje w ramach komunikacji zastępczej.
Do zdarzenia doszło ok. godz. 22 na ulicy Grunwaldzkiej - naprzeciwko zakładów WSP Społem. Autobus obsługiwał linię nr 2. Kamienie wybiły dwie szyby w autobusie, kilka z nich trafiło w karoserię wozu. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało.

- To stało się nagle. Usłyszałem huk i tłuczące się szkło. Nie zauważyłam skąd wpadł kamień. Nagle wypadła szyba i do środka autobusu wpadł kamień - relacjonowała "Gazecie" jedna z pasażerek.

Trwają oględziny autobusu. Na miejsce przyjechali sekretarz miasta Kielce Janusz Koza, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw bezpieczeństwa Krzysztof Przybylski oraz przedstawiciel Veolii Transport.

- Nie wierzę, że to było przypadkowe zdarzenie - powiedział "Gazecie" Krzysztof Przybylski.

- Z relacji świadków wynika, że nikt nic nie widział - stwierdził oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Oburzony incydentem jest Bogdan Latosiński, szef związkowej "Solidarności" w kieleckim MPK. - Na pewno nie zrobił tego nikt z załogi - stwierdził w rozmowie z "Gazetą". Od ubiegłego wtorku 600-osobowa załoga MPK strajkuje. W mieście od niedzieli kursuje komunikacja zastępcza. W środę rada nadzorcza MPK zgodziła się z wnioskiem prezesa spółki o likwidację przedsiębiorstwa.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona