Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: W sobotę darmowe tramwaje dla kierowców

Tomasz Stolarczyk, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Festyn promujący komunikację miejską odbędzie się w sobotę 22 września na poznańskim placu Wolności. Tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu.
Tego dnia kierowcy będą mogli jeździć pojazdami MPK za darmo - muszą tylko mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Akcja przebiega bowiem pod hasłem "Zamień wóz na bus". Jej organizator w Poznaniu - MPK zapewnia, że korzystanie z komunikacji w godzinach szczytu zajmuje tyle samo czasu, co jazda samochodem. Komunikacja miejska jest za to tańsza, mniej uciążliwa dla środowiska i... odbudowuje więzi społeczne niszczone podczas samotnego podróżowania samochodem.

Na poznaniaków, którzy 22 września przyjdą na pl. Wolności, czekają liczne atrakcje. Będzie można podziwiać najnowsze autobusy i tramwaje. Każdego, kto w godz. od 10 do 16 przyniesie ogórka, czeka możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zabytkowym jelczem - "ogórkiem". Po centrum miasta kursować będzie zabytkowy tramwaj typu N. Organizatorzy zaplanowali także zamknięcie południowej jezdni pl. Wolności na odcinku od Al. Marcinkowskiego do ul. Ratajczaka.

Akcji towarzyszyć będzie rajd rowerowy zorganizowany przez straż miejską.- Startujemy w asyście funkcjonariuszy z pl. Wolności o godz. 10.30 - zachęca Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Rajd przejedzie ścieżkami rowerowymi do Polany Harcerza nad Maltą, gdzie czeka na uczestników grochówka.

Autorem hasła "Zamień wóz na bus" i plakatu promującego akcję w całej Polsce jest student IV roku ASP w Katowicach Szymon Prandzioch, zwycięzca 6. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS. Jego plakaty pojawią się w autobusach na tydzień przed imprezą.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona